Modna głowa

Kolejna fala upałów tuż-tuż, podobnie jak wyjazdy, obozy, kolonie i inne wypady bardziej lub mniej egzotyczne. Nakrycie głowy jest konieczne, nie tylko w celach ochronnych i żeby nie spiec się na raka. Kapelusz czy czapka może dodać modowego pieprzyku każdej wakacyjnej stylizacji. A co jest modne?

Kapelusze!

Kapelusze z dużym rondem. Słomiane, lniane, koniecznie neonowo-kolorowe. Można zakładać je wszędzie ? na działkę, nad wodę, ale też do centrum miasta na rozgrzany słońcem deptak. Chętnie noszą go gwiazdy, m.in. J. Lopez i trzeba przyznać, że wygląda w nim zjawiskowo! Pasuje do stylu romantycznego, zwiewnego, hippie, boho i marynarskiego. Gdzie szukać? W sieciówkach np. Reserved, H&M, C&A, oraz na wszelkich wakacyjnych jarmarkach, targach i straganach. Możesz ozdobić go sztucznym kwiatem ? w wakacje przejdzie nawet takie szaleństwo!

Dla odważnych - turban

Wymaga odwagi i pewności siebie, bo przyciąga spojrzenia i wyróżnia z tłumu. Zamotasz w jego kształt każdą dużą chustę w jednobarwną lub bardzo kolorową. Możesz kupić też gotowy, który wkłada się po prostu jak czapkę. Chętnie nosi go na przykład Beyonce, Sarah Jessica Parker i bliźniaczki Olsen. Podkreśla twarz, więc cera i makijaż powinny być nieskazitelne.

Absolutny hit tego lata

Malutki kapelusik a' la melonik. Słomiany lub z materiału, ozdobiony wstążką, założony zawadiacko, lekko na bok. Nosi go wiele gwiazd, miedzy innymi Rihanna, Demi Lovato i Selena Gomez. Gdzie szukać? TopShop i inne sieciówki. Dobry do klasycznego zestawu dżinsy, biały t-shirt plus absolutny hit sezonu, czyli szelki. Żeby dodać trochę kobiecości dorzuć trochę dużej biżuterii.

Buff

Wiązanie chustki to dla Ciebie problem, a w kapeluszu czujesz się źle? Spróbuj buff?a. To elastyczny kawałek materiału, przypominający komin, który można nosić na wiele różnych sposobów, a jego zakładanie jest mega proste. Przydatny na obozach sportowych i żaglach. W razie potrzeby, zwiążesz nim włosy, lub zmienisz w opaskę. Dostępny w setkach wzorów i kolorów. Szukaj m.in. na Allegro pod hasłem buff i w sklepach sportowych. To nakrycie unisex, możesz więc sprezentować buff bratu czy chłopakowi.

Więcej o: