Afera o psy na wybiegu. ZDJĘCIA

Doggate w pigułce.
Psy na wybiegu Psy na wybiegu Kapif

Psy na wybiegu, czyli kto na to wpadł?

W weekend odbył się Warsaw Fashion Street 2011. Jednym z punktów imprezy była parada gwiazd z psami. Akcja miała zachęcić do adoptowania psów. Szczytny cel, ale wykonania okazało się niefortunne. Psy były wystraszone i nie chciały chodzić po wybiegu. Okazało się, że pomysłodawczynią akcji była Agnieszka Szulim. Prezenterka tak tłumaczyła nam zaistniałą sytuację:

Żaden z czworonogów nie ucierpiał, wszystkie czują się dobrze. Dla każdego zwierzaka był to niewątpliwie duży stres ale jednocześnie była to wielka szansa na lepsze życie, zwłaszcza, że akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie. (...) Pokazanie na wybiegu psów, które szukają domów było moim pomysłem i biorę za to pełną odpowiedzialność. (...) Przed pokazem miałam mnóstwo obaw i wątpliwości ale doszłam do wniosku, że jeżeli dzięki temu chociaż jeden pies znajdzie kochającego i odpowiedzialnego opiekuna będzie to sukces.
Psy na wybiegu Psy na wybiegu Kapif

Wybuchła afera Doggate!

Sprawa przerażonych psów na wybiegu poruszyła inne gwiazdy. Karolina Korwin-Piotrowska nie mogła uwierzyć, że takie coś w ogóle się odbyło:

Co za kompletny idiota na to pozwolił? Może autora pomysłu należałoby przeprowadzić w kagańcu i na kolanach po centrum przy akompaniamencie klaksonów i wrzasków, bo dla psa taki wybieg właśnie czymś takim jest - napisała na Facebooku.

Dodała również:

Kolejny poroniony pomysł na nachalne i głupie lansowanie się pseudo gwiazdek kosztem żywych stworzeń.
Psy na wybiegu Psy na wybiegu Kapif

Szulim odbija piłeczkę

Agnieszka Szulim wyznała, że bierze całą odpowiedzialność za całą sytuację. Była tez zła na Karolinę Korwin-Piotrowską za ostrą krytykę.

Zastanawiam się czy Karolina Korwin-Piotrowska biorąc udział w programie Top Model, w którym do sesji zdjęciowych wykorzystuje się żywe zwierzęta, ubiera modelkę w naturalne futro tylko po to, żeby się poryczała przed kamera, a wszystko w imię atrakcyjności programu (nie, bynajmniej nie po to, żeby jakiemuś zwierzakowi pomóc), czy Karolina śpi spokojnie? A może z hipokryzji cierpi na bezsenność? Bo ja staram się być konsekwentna i na przykład dbam o to, żeby w moich programach futra się nie pojawiały - czytamy na Facebooku Agnieszki.
Psy na wybiegu Psy na wybiegu Kapif

Oburzona Katarzyna Klich

Katarzyna Klich stanęła w obronie Agnieszki Szulim. Sama brała udział w paradzie, więc jest to zrozumiałe. Na profilu facebookowym Korwin-Piotrowskiej wdała się w polemikę z pewną internautką:

słów kilka do pani Justyny G*****. Otóż droga pani, nie wzięłam za to ani złotówki i nie życzę sobie, żeby wyzywać mnie od debili.

Im dalej w las, tym więcej drzew. Klich grzmi również na swoim facebookowym profilu:

Moi drodzy, gdybyście jeszcze o tym nie wiedzieli, to jestem jedną z pseudo gwiazd lansujących się kosztem żywych stworzeń. Niestety obawiam się, że jak tak dalej pójdzie, to za chwilę nikt nie będzie chciał brać udziału w akcjach charytatywnych z obawy że zostanie posądzony o lans. Oddasz szpik - lansujesz się, jak oddasz nerkę, to oczywiście dla lansu, zagrasz w szpitalu na onkologii dziecięcej - lans, będziesz chciał pomóc bezdomnym zwierzętom - lans. Wyjdziesz z własnym dzieckiem na pokazie mody dziecięcej, a dzięki temu pieniądze od sponsorów trafią do potrzebujących - od najmłodszych lat lansujesz dziecko... Smutne i przerażające...
Psy na wybiegu Psy na wybiegu Kapif

Co mówi Dorota Wróblewska:

Organizatorem Warsaw Fashion Street 2011 była Dorota Wróblewska. Znana z organizowania imprez modowych i z tego, że zawsze wstaje w obronie zwierząt. Jak można było się domyśleć, Wróblewska również wzięła udział w dyskusji. Wyjaśniła, po co była cała akcja:

Chcemy stworzyć modę na adopcję zwierząt porzuconych, niekochanych i szukających domu. Akcja Adoptuj Nie Kupuj apeluje o zaprzestanie kupowania szczeniaków po kilka tysięcy złotych i snobowania się na przerasowione zwierzęta. Opiekujmy się zwierzętami z potrzeby serca. Wiele zwierząt czeka w schroniskach - mówi nam Wróblewska.  Sama adoptowała psa, który miał być uśpiony.
''Adoptuj Nie Kupuj!'' ''Adoptuj Nie Kupuj!'' Gazeta.pl

Co dalej?

Doggate to sprawa, która porusza nie tylko gwiazdy, ale również zwykłych ludzi. Dla wielu los zwierząt nie jest obojętny. Zapewne pojawią się kolejne opinie o psach na wybiegu. Jedni będą krytykować, inni będą chwalić za zaangażowanie. Nas to cieszy, bo pokazuje, że wszystkim zależy na zwierzętach.

Więcej o:
Komentarze (18)
Afera o psy na wybiegu. ZDJĘCIA
Zaloguj się
 • sansa

  Oceniono 3 razy 3

  @paluszek: Zgadzam się z Tobą. Ileś lat temu były cyklicznie organizowane takie akcje prezentowania psów do adopcji, dzięki czemu wiele zwierzaków znalazło dom. Brali w tym udział aktorzy, prezenterzy. Była scena, nagłośnienie, kamery telewizyjne, duże skupisko ludzi, czyli warunki sprzyjające stresowi, ale jakoś nikt nie robił z tego afery. Liczył się cel!

 • waszpan

  Oceniono 3 razy 1

  HI HI HI HI---POPIERNICZENI !!!!!!!!!!

 • bratek2

  Oceniono 3 razy 1

  uwazam ten caly halas wokol akcji za bezsensowna nagonke i mysle, ze jesli dzieki takim akcjom choc jeden pies znajdzie dom, to juz sie oplaca, a sadze, ze na pewno niejeden byl wtedy przygarniety. dlatego niech zamkna buzie wszyscy krytykanci, badz niech wymysla lepszy sposob na propagowanie adopcji bezdomnych zwierzat.

 • paluszek

  Oceniono 3 razy 1

  Kto był ten wie... pieski były pod opieką opiekunów i fundacji która zajmuje się adopcją, specjalnie były chwile wcześniej aby zaprzyjaźnić się z artystami... można było zobaczyć jak się bawią koło sceny, na samej scenie nie były nawet 2 min... polecam zadzwonić do fundacji i tymczasowych domów zastępczych tych piesków, zapytać o skutek tej akcji i dopiero oceniać jej sens.

 • m.jackson4ever

  Oceniono 3 razy 1

  taaa a na pewno flesze aparatów były fajne

 • ulla

  Oceniono 3 razy 1

  Dziwny ten swiat gdzie psy na wybiegu sa czyms okrutnym a tresowane dzieciaki to calkiem cos normalnego......HIPOKRYCI!!!!!!!!!!!

 • ladyzgaga

  0

  Ten na drugim zdjęciu tak opuścił te spodnie, że zaraz by nam pokazał swojego małego.

 • szaron_stoln

  0

  No, i taki argument to ja rozumiem, a nie jakieś pierniczenie o futrach. Długie przewody myślowe ma ta kobitka.

 • razor1984

  0

  W sumie ma rację. Jednak społeczeństwo jak to ludzie ... najpierw doszukają się wszędzie skandalu, krzywdy, przekrętu a dopiero potem pomyślą: "faktycznie było w tym coś dobrego"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX