Gwiazdy lubią romansować z polityką

Niedawno gruchnęła wieść, że Marta Szulawiak z Top Model będzie startowała do Sejmu z listy SLD. To nie pierwsza celebrytka, która stawia na politykę. Zobacz innych!
Gwiazdy w polityce Gwiazdy w polityce Kapif

Anna Mucha

W 2000 roku została radną gminy Warszawa-Centrum z listy Platformy Obywatelskiej. Uczestniczyła w pracach Rady Dzielnicy Mokotów i Komisji Kultury, jako jej wiceprzewodnicząca.

Gwiazdy w polityce Gwiazdy w polityce Kapif

Iwona Guzowska

Wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu. Gwiazda telewizji dzięki programowi reality-show "Bar". Należy do Platformy Obywatelskiej. Z jej ramienia w wyborach parlamentarnych w 2007 roku zdobyła mandat poselski. Kandydowała w okręgu gdańskim.

Gwiazdy w polityce Gwiazdy w polityce Kapif

Janusz Dzięcioł

Na pewno kojarzycie Janusza Dzięcioła, który wygrał pierwszą edycję programu Big Brother w Polsce. Potem zniknął z życia publicznego i wrócił w 2007 roku oznajmiając, że wkracza do polityki. W wyborach parlamentarnych w 2007 kandydował z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu toruńskim i dostał mandat poselski.

Gwiazdy w polityce Gwiazdy w polityce Kapif

Radosław Majdan

Radosław Majdan to gwiazda piłki nożnej. Ale nie tylko. Z racji tego, że pochodzi ze Szczecina w 2006 roku wystartował w wyborach do sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Dostał się i do 2009 roku sprawował tę funkcję.

Gwiazdy w polityce Gwiazdy w polityce Kapif

Krzysztof Cugowski

Krzysztof Cugowski to legenda rocka. Jest frontmanem grupy "budka Suflera" i nieodłącznym elementem polskiej sceny muzycznej. Jego przygoda z polityką zaczęła się w 2005 roku, kiedy został członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. W tym samym roku uzyskał mandat senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu lubelskim.

Gwiazdy w polityce Gwiazdy w polityce Kapif

Klaudiusz Sevkovic

Klaudiusz był uczestnikiem pierwszej edycji "Big Brothera" w Polsce. Z zawodu kucharz, z przyzwyczajenia gwiazda telewizji. Polityką zajął się w 2006. Został wtedy  został radnym miasta Chorzów. Obecnie zasiada w Komisji Kultury i Sportu oraz w Komisji Infrastruktury i Rozwoju Miasta.

Sebastian Florek Sebastian Florek Kapif

Sebastian Florek

Jedyna gwiazda telewizji która od zawsze chciała być politykiem. Sebastian Florek wystąpił w programie "Big Brother" i od początku wiedział, po co. Jego marzenie o wielkiej polityce się spełniło. Już 2001 został posłem na Sejm z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej z okręgu olsztyńskiego. Zasiadał w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. W 2005 roku skończyła się jednak kadencja, a wraz z nią jego przygoda z polityką.

Więcej o:
Komentarze (11)
Gwiazdy lubią romansować z polityką
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • zoil

  Oceniono 3 razy 3

  Swoją drogą to całkiem zabawne, że większość należała do PO...

 • gagula

  Oceniono 3 razy 3

  teraz tylko czekać aż Jola Rutowicz wystartuje na polityka !

 • reki334

  Oceniono 2 razy 2

  KONSERWATYŚCI - grupa ludzi pakująca konserwy

 • oneandonly

  Oceniono 2 razy 2

  majdan jak byl w tym sejmiku to go nie bylo tam wcale. raz sie pojawil i chcial taxi zamowic to nie wiedzial jaka to ulica nawet.

 • browaryr

  Oceniono 2 razy 2

  noz ku... dalej kon na pierwszym planie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • bratek2

  Oceniono 1 raz 1

  moze zamiast pisac o ich romansie z polityka, napiszcie raczej, co bedac niby tymi politykami, zrobili dobrego dla ludzi, bo bycie politykiem do tego powinno sie glownie sprowadzac. obawiam sie jednak, ze zadne z nich nie przysluzylo sie wtedy znaczaco ani nam, ani regionom,ktore reprezentowali.

 • danyl93

  Oceniono 1 raz 1

  Radzio, prze dupcia <3

 • reki334

  Oceniono 2 razy 0

  zobaczcie, kupa śmiechu: www.youtube.com/watch?v=T39mgPUEKBc&lc=5DbkWexzy9j9PRuodH_FDdQ6rCK2i51J_0UVkbqICas&feature=inbox

 • princessviki

  Oceniono 4 razy 0

  ale mucha jest nieproporcjonalna ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX