Eurowizja 2016. Kto głosował na Polskę? Najbardziej Szpak podobał się... Wcale nie na Wyspach!

W tegorocznej Eurowizji na końcowy wynik składała się w 50% ocena jurorów, a w 50% głosy widzów. Nie oszukujmy się, że to właśnie, jak rozkładały się głosy ludzi jest najciekawsze i najważniejsze. Na stronie Eurowizji (Eurovisionworld.com) można prześledzić wykresy pokazujące rozkład preferencji z poszczególnych krajów. Zobaczcie, kto najbardziej podobał się Polakom oraz której nacji to Michał Szpak najbardziej przypadł do gustu [KLASYFIKACJA WG WIDZÓW: 1. Rosja, 2. Ukraina, 3. Polska, 4. Australia, 5. Bułgaria, 6. Szwecja, 7. Armenia, 8. Austria, 9. Francja, 10. Litwa, 11. Serbia, 12. Azerbejdżan, 13. Łotwa, 1. 4. Węgry, 15. Cypr, 16. Belgia, 17. Holandia, 18. Włochy, 19. Chorwacja, 20. Gruzja, 21. Malta, 22. Izrael, 23. Hiszpania, 24. Niemcy, 25. Wielka Brytania, 26. Czechy.]

.

Więcej o:
Komentarze (150)
Eurowizja 2016. Kto głosował na Polskę? Najbardziej Szpak podobał się... Wcale nie na Wyspach!
Zaloguj się
 • Gość: ja27

  Oceniono 32 razy 14

  Wyniki ze strony jurorów pokazują, jak bardzo ignorowanym i nielubianym krajem, na szczeblu międzynarodowym i politycznym, jest Polska (nawet wśród sąsiadów i rzekomych sojuszników, jak obecnie Węgry). I to nie od dziś, bo pod poprzednimi rządami i podczas kilku ostatnich edycji Eurowizji, było podobnie. A wyniki ze strony widowni pokazują, że same społeczeństwa nie są aż tak uprzedzone, jak ich rządy i "salony" (gremia jurorskie są wyłaniane także na drodze zapośredniczonej politycznie).

 • Gość: gosc

  Oceniono 15 razy 11

  Bravo Michal poszlo Ci swietnie.bardzo dobry wystep

 • Gość: ashae

  Oceniono 15 razy 9

  To całe jury to prymitywny poziom maskowania celów stricte politycznych pod pozorem konkursu artystycznego. Taka prawda.
  Napompowana politycznymi punktami ukrainka miała wygrać i wygrała. Jedna wielka fikcja. Swoją droga musieli potwornie bać się Szpaka, skoro obcięli mu ze 150 punktów żeby napompować łkającą Ukrainkę.. Żenada.

 • Gość: ashae

  Oceniono 10 razy 8

  Na fanpage Szpaka wyrazy uwielbienia z Argentyny, Wenezueli, Izraela, Meksyku itp. egzotycznych krajów.

 • Gość: luketjorself

  Oceniono 6 razy 6

  Gwoli ścisłości, 5 krajów, które dały Polsce 0 pkt (i od jury i od telewidzów): Australia, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Malta, Mołdawia.

 • Gość: fanka eurowizji

  Oceniono 6 razy 6

  a polskie wiesniackie JURY nic ani punkciku dla Szwecji? WSTYD!!!

 • Gość: bingo

  Oceniono 4 razy 4

  Głosowanie na Australię było takie bezpieczne politycznie ....

 • Gość: Stachu

  Oceniono 8 razy 4

  Bo nam Polakom wydaje się, że jesteśmy Bóg wie kim, wszystkich chcemy pouczać i patrzymy na wszystkich z góry. Tak było, jest i będzie. I dlatego większość ma nas .. w nosie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX