Okazało się, że miała 6 milionów dolarów długu. Kim była partnerka Micka Jaggera

Jaka była?

L'Wren Scott projektanta mody, którą pokochały gwiazdy w Hollywood, a prywatnie wieloletnia partnerka Micka Jaggera, prawdopodobnie popełniła w poniedziałek rano samobójstwo. Dziś wiadomo już, że jej firma miała zadłużenie w wysokości prawie 6 milionów dolarów.

Asystent znalazł ciało L'Wren Scott w jej apartamencie w Nowym Jorku. 49-latka prawdopodobnie powiesiła się. Policja nie znalazła listu pożegnalnego (Partnerkę Micka Jaggera znaleziono martwą w jej mieszkaniu. Prawdopodobnie popełniła samobójstwo). Wokół tragicznego wydarzenia pojawiły się nowe informacje. Pomimo tego, że ubierała największe światowe gwiazdy, nie ustrzegła się kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich miesięcy jej firma przechodziła spore zmiany. Przez wiele lat pokazy jej kolekcji odbywały się na Fashion Weeku w Nowym Jorku. W tym roku zdecydowała się przenieść pokaz na Fashion Week do Londynu, jednak odwołała go tłumacząc się opóźnieniami w produkcji. Prawdopodobnie prawdziwy powód był jednak inny. Zadłużenie jej firmy rosło w zastraszającym tempie. W 2009 roku opiewało na ponad 2 miliony dolarów, w 2012 wzrosło do 3 milionów, a tym roku miała już prawie 6 milionów dolarów długu, podaje "Daily Mail". Portal twierdzi też, że projektantka nie chciała przyjąć pomocy finansowej od Micka Jaggera.

Ostatnie dane z października 2013 roku pokazują, że konta jej firmy LS Fashion LTD w Wielkiej Brytanii miały deficyt w wysokości 5,899,548 dolarów, a kredyt projektantki opiewał na 7.641 miliona dolarów - podaje portal.

To prawdopodobnie z tego powodu nie mogła pozwolić sobie na pokaz mody w Londynie. Kim była wieloletnia partnerka Micha Jaggera?

FILE - This May 7, 2012 file photo shows singer Mick Jagger, left, and L'Wren Scott at the Metropolitan Museum of Art Costume Institute gala benefit, celebrating Elsa Schiaparelli and Miuccia Prada, in New York. Scott, a fashion designer, was found dead Monday, March 17, 2014, in Manhattan of a possible suicide. (AP Photo/Evan Agostini, File)AP/Evan Agostini

Wychowała się w mormońskiej rodzinie

L'Wren Scott przyszła na świat w 1964 roku w Roy w stanie Utah. Adoptowali ją Ivan i Lula Bambrough, którzy byli mormonami. Naprawdę nazywała się Luann Bambrough, zmieniła jednak imię na bardziej oryginalne, L'Wren. Jej ojciec zawodowo zajmował się ubezpieczeniami, jej matka zaś pracowała w banku. Przyszła projektantka była wdzięczna rodzicom za wpojenie tradycyjnych wartości.

L'wren Scott z rodzicami: Ivan Bambrough (ojciec) i Lula Bambrough (matka) w 2000 roku. East News

W Roy ukończyła szkołę średnią w 1985 roku. Już w dzieciństwie wyróżniała się imponującym wzrostem. W wieku 12 lata mierzyła 183 cm. Potem osiągnęła wzrost 191 cm. Potrzeba okazała się matką wynalazku.

Musiałam nauczyć się szycia, kiedy dorastałam, bo nic na mnie nie pasowało - powiedziała w wywiadzie "The Telegraph" w 2011, przytacza "Daily Mail".

Moda stałą się jej pasją.

Pamiętam, jak znalazłam w sklepie jedwabną suknię z lat 50, rozprułam szwy, a następnie uszyłam ją tak, by pasowała na mnie - dodała w tym samym wywiadzie.

L'Wren Scott w młodościEast News

Kariera modelki i stylistki

Wysoki wzrost sprawił, że w trakcie sesji dla Calvina Kleina zwrócił na nią uwagę fotograf Bruce Webber. Poradził jej, by wyjechała do Paryża i tam rozwijała karierę modelki. W stolicy mody pracowała dla takich marek jak Guy Bourdin, David Bailey czy Jean-Paul. Po zakończeniu kariery modelki, Scott została w branży. W 1990 roku przeprowadziła się do Kalifornii i zaczęła pracować jako stylistka. Dzięki tej pracy zyskała sławę, a z jej porad korzystały takie gwiazdy jak: Madonna, Julia Roberts i Tom Hanks. Scott zajmowała się także przygotowywaniem kostiumów do filmów: "Diabolique", "Ocean's 13" czy "Oczy szeroko zamknięte". Trzymała również pieczę nad kostiumami w filmie dokumentalnym Martina Scorsese o Rolling Stonesach. Jako stylista poznała życie gwiazd od podszewki i przekonała się, że jest pełne zarówno blasków jak i cieni.

Zobaczysz osobę, która wygląda jak najdoskonalsza na świecie, a gdy z nią porozmawiasz, zdradzi Ci wszystko, co nie jest idealne. Każdy ma swoje problemy - w swoich umysłach - powiedziała "Harpers Bazaar" w 2011 roku.

Mick Jagger and designer L'Wren Scott pose on the red carpet at the Metropolitan Museum of Art Costume Institute Benefit celebrating the opening of Alexander McQueen: Savage Beauty, in New York in this May 2, 2011 file photo. Fashion designer L'Wren Scott, the girlfriend of Rolling Stone singer Mick Jagger, was found dead in her New York apartment on March 17, 2014 from an apparent suicide, according a law enforcement official.  REUTERS/Mike Segar/Files  (UNITED STATES - Tags: OBITUARY ENTERTAINMENT PROFILE)REUTERS/Mike Segar

Gwiazdy kochały jej kreacje

Sławę i uznanie przyniosło jej projektowanie. Jej debiutancka kolekcja z 2006 roku, która nosiła nazwę "Mała czarna", okazała się wielkim hitem. Wśród gwiazd, które miały na sobie jej kreacje na gali Oscarów są: Sarah Jessica Parker, Angelina Jolie, Nicole Kidman, Penelope Cruz i Amy Adams. Jej projekty pokochały także partnerki polityków, jak Michelle Obama i Carla Bruni-Sarkozy, a także Oprah Winfrey, Naomi Campbell, Reese Witherspoon, Jennifer Lopez, Sandra Bullock czy Uma Thurman. Typowano nawet, że Scott zaprojektuje suknię ślubną Angeliny Jolie. Projektantka zresztą nie tylko miała własną linię ubrań, ale także biżuterii. Nicole Kidman zachwycała się jej wyczuciem smaku.

Ona wie, co zaakcentować i jest w stanie sprawić, że zakładając jej projekty, czujesz się niesamowicie seksowna i wyrafinowana - chwaliła.

L'Wren Scott, Sarah Jessica Parker, 2012East News

Związek z ikoną rock'n'rolla

L'Wren Scott i Mick Jagger poznali się na sesji zdjęciowej w 2001 roku, na której Scott pracowała jako stylistka. Od tego czasu zaczęli się spotykać. Byli nietypową parą pod wieloma względami: Scott była od niego młodsza o 23 lata, dzieliła ich różnica wzrostu - była od niego wyższa o 13 cm. Różniło ich wreszcie podejście do życia: ona otrzymała tradycyjne mormońskie wychowanie, on słynął z rock'n'rollowego trybu życia. Pomimo tego, że Scott od lat obracała się wśród gwiazd, miała mocny kręgosłup moralny.

L'Wren jest bardzo niezależna i nie wierzy w bzdury niezależnie od tego, jak bardzo sławna jest osoba, która je mówi - zapewniała jej matka Lula Bambrough w wywiadzie w 2003 roku, który przytacza "Daily Mail".

L'Wren Scott i Mick JaggerEast News

Scott i Mick Jagger byli parą przez 13 lat.

Ona zwykle wie, czego chce i dostaje to. Nie dziwi mnie wcale, że okiełznała Micka. Jest zdecydowana i podejrzewam, że to właśnie polubił w niej Mick Jagger - dodała jej matka.

Muzyk jest obecnie w trasie koncertowej w Australii. Tragiczna wiadomość wstrząsnęła nim.

Rzecznik prasowy Jaggera powiedział, że piosenkarz był "zupełnie zszokowany i zdruzgotany" na wieść o jej śmierci - czytamy w "Daily Mail".

Rzecznik na pytanie, czy Jagger i Scott byli w związku do momentu jej tragicznej śmierci, odpowiedział "Oczywiście".

Designer L'Wren Scott and Rolling Stones' frontman Mick jagger arrive at the Metropolitan Museum of Art Costume Institute Benefit celebrating the opening of the REUTERS/Lucas Jackson

Vic

182.88+ 10.16 -193 cm wzrostu
--

L'Wren Scott w 1967 roku w Roy w stanie Utah przez, tam ukończyła szkołę średnią w 1985 roku.
Ivan and Lula Bambrough,

Już w wieku 12 lat wyróżniała się wysokim wzrostem - miała wtedy 183 cm.
Potem osiągnęła wzrost 191 cm.
To właśnie imponująca sylwetka sprawiła, że zwrócił na nią uwagę fotograf Bruce Webber w trakcie sesji dla
Calvin Kleina. pporadził jej,, by wyjechała do Paryża i tam rozwijała karoerę modelki.

W stolicy mody pracowała dla takich marek jak Guy Bourdin, David Bailey and Jean-Paul Goude.

--
stylistka
Po zakończeniu kariery modeli Scott została w branży, ale zrezygnowała z wyboegów.
W 1990 roku przeprowadziła się do Kalifornii i zaczęła karierę stylistki.
Dzięki tej pracy zyskała sławę i stała sie wpływowa. z jej porad kozrsytali:
Współpracowała z fotografen


Pracowała nad stylem takich gwiazd jak Madonna, Julia Roberts i Tom Hanks.
Scott zajmowąła się także przygotowywanie kostiumów do filmów: Diabolique, Ocean's 13, Oczy szeroko zamknięte

Trzymała pieczę nad kostumami w filmie dikumentalnym Maartina Scorsese o Rolling Stonsach.

--

Projektanta mody
Sławę i uznanie przyniosło jej projektowanie. Jej debiutancka kolekcja z 2006 roku okazała się wielkim hitem wśród gwiazd. Fankami jej kreacji były: Oprah Winfrey, Nicole Kidman i Michelle Obama. Typowano nawet, że Scott zaprojektuje suknię ślubną Angeliny Jolie.

Jej pierwsza kolekcja nosiła nazwę "Mała czarna".
Wkrótce gwiazdy pokochały jesj projekty;
Sarah Jessica Parker , Angelina Jolie , Nicole Kidman , [ 11 ] Penelope Cruz i Amy Adams wszystkie te gwiazdy założyły jej projkety na galę Oscarów.

Wsród gwiazd , które ubierała znalazły sie cała plejada gwaizd hoolwyood, a talże partenerem polityków.
Jej projkety miały na sobie także: Michelle Obama,[12] Carla Bruni-Sarkozy, Naomi Campbell, Reese Witherspoon, Christina Hendricks, Jennifer Lopez, Sandra Bullock and Uma Thurman.
--
Scott nie tylko miała własną linię ubrań, ale także biżuterii i perfum.'
--
-
miłość

Para zaczęła się spotykać w 2001. Byli parą przez 13 lat, choć ich związek nie był wolny od kryzysów.

para poznała się na sesji zdjęciowej w 2001 roku, na której Scott pracowąła jako stylistka.
Byli nietypową parą ze względu na sporą różnicę wzrostu: pod wieloma wzdlędami
ona była od niego młodsz o 23 lata i wyższa o 13 cm.
Pomimo tego, że od lata obracała sie wśród gwiazd, jej matka twierdzi, że miała twardy kręgosłup moralny.

"L'Wren jest bardzo niezależna i wierzy w żadne bzdur niezależnie od tego, jak bardzo sławna osoba by jej mówiła
- powiedzioała jej matka Lula Bambrough w wtywiadzie w 2003 roku.

Jagger słynął z rochandrollowego tryby życia,a u zeeS cottt swtozrył stały w zwiazek.


Ona zwykle wie, czego chce i dostaje to.
Nie dziwi mnie wcale, że jest ona okiełznała Mick.
Jest zdecydowana i podehrzewam, że to właśnie polubiłw  niej Mick Jagger - dodała.

--
W ciągu osttanich miesięcy jej firma przechodziła spore zmiany.
Prze wiele lat pokazy jej kolekcji odbywały sie na Fashion Weeku w Nowym Jorku.
W tym roku zdecydowała sie, zamiast tego zrobić pokaz na Fashion Weeku w Londynie,
jednak odwołała go tłumacząć sie opóźneiniamiw  pordukcji.

--
Gwiazdy pokochały jesj styl
Nicole Kidman zachwycała się nią:
On=a wie, co zaakcentować i jest w stanie sprawić, że zakładająć jej projekty, czujesz się niesamowicie seksowna i wyrafinowana
---
dziecinstwo
Projketantka była wdzieczna rodzicom za wpojenie tradycyjych wartości.

Jej ojciec zawodowo zajmowąła iśe ubezpieczenia, jej matka zaś pracowała w banku.

Z powodu wzrostu, naczy
Musiałam nauczyć sie szycia, kiedy dorastałam, bo ni na mnie nie pasowała - powiedziałą w wywiadzie The Telegraph in a 2011 interview.

Moda stałą sie jej pasją.

Pamiętam, jak znalazłam w sklepie jedwabną sulnię z lat 50, rozprułam szwy, a następnie uszyłam ją tak, by pasowała na mnie - powiedział.

--

Scott jako stylista poznała życioe gwiazd od podszewki - wiedziała, że jest pełne zarówno blasków jak i cieni, pzrekonała się.

Zobaczysz osobę , któa wygląda jak najoskonalsza na świecie, a ptem zdradzi, czy wszystko, co nie jest idelane/
Lażdy ma swoje prpblemy - w swoich umysłach - powiedziała Harper Bazaar w 2011 roku.
--

Scott została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu  na Manhatanie. Wololetnia partnerla.
Scoot miała poważne probelmy finansowe - jej firma miała zadłuzenie na 6 milionów dolarów.
Zawsze odmawiała pomocy finansowej.

Mimo że ubierała największe swiatowe gwiazdy, jej firma wpadła w tarapaty
a jej załduzenie rosłow zastarszającym tempie.
W 2009 riku miała głyg w wysokośc 2 milionw dolaró, w 2012 wzrósł do 3 miloinów.
W tym roku miała6 milionw

Być może tagiczna decyjza spwooda
--
To podobno zadłuzenie frimy było prawdziwym powodem, dla któregio zrezygnowała z pokazu mody.

--
Zawsze odmawiała pomocy. Według ostatnich doniesień, miała odlbtzmuymi dług, siegający prawie 6 milonow dolarów/

Firma LS Fashion LTD miała dług $5,899,548
Więcej o:
Komentarze (11)
Okazało się, że miała 6 milionów dolarów długu. Kim była partnerka Micka Jaggera
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • multitroll

  Oceniono 45 razy 23

  Rowiesnica Przetakiewicz.Zbyt ambitna zeby pasozytowac na Jaggerze?Nasza rodzima pseudostylistka nie ma zadnych oporow.

 • pan.malowany

  Oceniono 11 razy 3

  Zyc ze swiadomoscia, ze nigdy nie wyjdzie sie z dlugow musi byc strasznym obciazeniem.

 • rurku

  Oceniono 31 razy 1

  O rany co to za wielkolud. Jagger śmiało mógłby spłacić te długi. 6 milionów to dla niego grosze.

 • ernest29

  0

  Majątek Jaggera to ponad miliard$ , więc 6 mln$ długu" ukochanej" to byłby dla Jaggera mały pryszcz. Coś nie tak z tą miłością....

 • dziwne

  Oceniono 20 razy -2

  I koń okazał się kucykiem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX