Barbara Piasecka-Johnson nie żyje. Odeszła jedna z najbogatszych kobiet na świecie, Polka

Filantropka, koneserka sztuki, żona jednego z właścicieli imperium Johnson & Johnson.

1 kwietnia po długotrwałej chorobie zmarła w Polsce Barbara Piasecka-Johnson. Według portalu Bloomberg Businessweek była ona jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Miała 76 lat.

Barbara Piasecka-Johnson urodziła się w 1937 r. na polskich Kresach Wschodnich. Ukończyła Wydział Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, po czym wyemigrowała do USA. Tam znalazła pracę jako pokojówka i kucharka w domu milionera Johna Sewarda Johnsona, jednego z dwóch właścicieli firmy Johnson & Johnson - czytamy na Gazeta.pl.

Z pracodawcą połączyła ją miłość. W 1971 roku została jego trzecią żoną. Po śmierci Johna Sewarda Johnsona wdowa długo walczyła z jego dziećmi o majątek firmy po jej mężu - Johnson & Johnson. Ostatecznie sąd przyznał jej pół miliarda dolarów. Jej majątek szacowało się jest na 2,9 miliarda dolarów, dzięki czemu rok rocznie jej nazwisko można było znaleźć na liście 400 najbogatszych ludzi na świecie.

Mimo ogromnego majątku, Barbara Piasecka-Johnson nie zapominała o potrzebujących. Jej mąż założył fundację jej imienia, z siedzibą w Kątach Wrocławskich, która pomaga osobom z autyzmem, a także polskim naukowcom i artystom.

Mówiła: - Bogaci ludzie są czasami bardzo nieszczęśliwi, ponieważ nie wszystko mogą zrobić i nie wszystkim mogą pomóc - czytamy na Gazeta.pl.

zuz

Więcej o:
Komentarze (3)
Barbara Piasecka-Johnson nie żyje. Odeszła jedna z najbogatszych kobiet na świecie, Polka
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • do_podziwu

  Oceniono 15 razy 5

  Bardzo ciekawa kobieta , zarzcano jej cynizm ,hipokryzje gdy poslubila 76 letniego milionera majac 34 lata .Ale udowodnila wszystkim - to bylo cos wiecej jak chec zdobycia milionow.

  Mozna miec do niej "pretensje" - przez nia wiele mlodych kobiet nabawilo sie tz."kompleksu Piaseckiej" - polegajacym na wierze - wyjade na zachod ,spotkam milionera i bede bogata - a ona byla tylko wyjatkiem potwierdzajacym regule - milionerzy juz dawno sa zajeci , a jak wolni to ich miliony zabezpieczone. No i najwazniejsze - to byla bardzo madra , wyksztalcona kobieta - nie tylko atrakcyjna wizualnie.

 • wilkowiecko

  Oceniono 23 razy -13

  "Piasecka-Johnson nie żyje. Była jedną z najbogatszych kobiet"

  Ło rany !!! Umarła pokojówka !!!
  No i co ? No i co ? Nie udało jej sie wykupić od śmierci ???

  Jak można pisać o kim kto cały majątek zdobył dzięki własnej chytrości i przebiegłości ???
  Jaki to może byc przykład dla naszy młodziezy ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX