Żona Daniela Olbrychskiego jest spokrewniona z Michaelem Douglasem!

zuz
03.03.2013 14:28
Michael Douglas, Krystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski

Michael Douglas, Krystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski (Kapif/AP)

Daniel Olbrychski i Krystyna Demska-Olbrychska zdradzają rodzinne sekrety.

Daniel Olbrychski i Krystyna Demska-Olbrychska należą do tej grupy ludzi, których życie mogłoby z powodzeniem stać się scenariuszem na film. Kolejną niesamowitą historią uraczyła nas tym razem żona wielkiego aktora. W "DDTVN" zdradziła, że jest spokrewniona z samym Michaelem Douglasem!

Actor Michael Douglas and his wife, actress Catherine Zeta-Jones, who is wearing a Zuhair Murad gown and Lorraine Schwartz jewels, arrive at the 85th Academy Awards in Hollywood, California, February 24, 2013.   REUTERS/Lucas Jackson (UNITED STATES - Tags: ENTERTAINMENT) (OSCARS-ARRIVALS)Fot. LUCAS JACKSON REUTERS

On [Kirk Douglas - przyp. red.] też jest Demsky, a jego nazwisko pisane jest tak samo jak moje - opowiadała Krystyna Demska-Olbrychska.

Kirk Douglas, ojciec Michaela Douglasa, urodził się jako Issur Danielovitch Demsky. Nazwisko zmienił przed wstąpieniem do armii w czasie II wojny światowej.

Actor Kirk Douglas, left, and wife Anne Douglas arrive at the 2013 Vanity Fair Oscars Viewing and After Party, Sunday, Feb. 24 2013 at the Sunset Plaza Hotel in West Hollywood, Calif. (Photo by Evan Agostini/Invision/AP)EVAN AGOSTINI/INVISION/AP/Evan Agostini

Dziadek kirka i dziadek mojego ojca byli najprawdopodobniej braćmi. Pochodzili z tej samej wioski w carskiej Rosji - kontynuowała żona Olbrychskiego. - Rodzice ojca na początku XX wieku uciekali z Rosji przez Niemcy i tam się już osiedlili. Natomiast rodzice Kirka wyemigrowali do Stanów.

Ta niesamowita historia rodzinna nadal byłaby nieodkryta, gdyby nie Daniel Olbrychski.

Przyjaźnię się z Kirkiem już od wielu lat - mówił Daniel Olbrychski. -  Podczas jednej z rozmów opowiadałem mu o Krystynie. Od słowa do słowa nagle zorientowaliśmy się, że mają to samo nazwisko.

 

Premiera filmu Kapif

Utalentowani aktorzy bliski kontakt utrzymywali ze sobą do 2010 roku, czyli do czasu kiedy to znacznie pogorszył się stan zdrowia Kirka Douglasa. Sędziwy aktor skończy w tym roku 97 lat.

Ostatni raz rozmawialiśmy ze sobą ze trzy lata temu - mówił zasmuconym głosem Daniel Olbrychski. - Teraz niestety Kirk już nie podchodzi do telefonu, nie pozwala na mu na to jego stan zdrowia. Jednak ktoś z jego rodziny zawsze mu wiadomości przekazuje, opowiada, kto dzwonił.

zuz

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (12)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  pudelek.pl

  Oceniono 24 razy 16

  Wszyscy jesteśmy potomkami Czyngis-chan'a. A tak na poważnie, Pan Dan łyknął miliona z Biedronki to powinien teraz do czasu zdjęć do Rejkiaviku siedzieć w jakimś wellness i spa na półkuli środkowej i się odmładzać ile da, żonę zabrać ze sobą bo wygląda mizernie, a synek zęby niech zaciska i idzie do pracy.

 • avatar

  boczeknamasle

  Oceniono 11 razy 5

  Olbrychski to się przyjaźni chyba z wszystkimi sławnymi aktorami. Niedawno pisali o Depardieu to Olbrychski twierdzi że to jego wieloletni przyjaciel, Douglas teraz to samo.
  Pewnie się raz w życiu widzieli...
  Olbrychski odszukaj sobie definicję słowa 'przyjaźń'

 • avatar

  shiva772

  Oceniono 11 razy 5

  Po pierwsze Kirk to imię i powinno być z wielkiej litery. Po drugie, Douglas pochodził z rosyjskiej rodziny żydowskiej i nie miał do czynienia z Polakami, żona p. Olbrychskiego może być spokrewniona z tymi samymi Demskimi ale jak sama mówi "najprawdopodobniej". Grubymi nićmi to wszystko szyte :) Polecam wspomnienia Kirka - "Syn śmieciarza": ubóstwo w jakim żyli w USA było nieprawdopodobne a antysemityzm w Stanach był potworny.

 • avatar

  majaeczka

  Oceniono 7 razy 3

  shiva772 i oksza
  macie rację,pomyszkowałam odrobinkę po źródłach w netku i są podawane dwie wersje /rosyjski Żyd/ i /ukraiński Żyd/,jednak,jakby popatrzeć głębiej .............to Kirk jest potomkiem RUSA,a więc brata naszego pradziada LECHA,a więc NASI:D:D:D:D:D:D

 • avatar

  dziwne

  Oceniono 5 razy 1

  Mnie się ona raczej kojarzy z rodziną gorga z fraglesów.

 • avatar
 • avatar

  do_podziwu

  Oceniono 19 razy 1

  zuz a nie mozna bylo tak napisac - okazuje sie, ze zona Olbryskiego spokrwniona jest z aktorem , mieszka on w USA Jego ojciec do 2010 roku wydzwanial do naszego znakomitega aktora ,aby ten nie zapomnial,ze teraz jest spokrewniony z Douglasami.

 • avatar

  majaeczka

  Oceniono 26 razy 0

  Hmmmm wszędzie NASI:):):):)A niektórzy niedowartościowani upierają się,żeby naśladować innych i być lepszym EUROPEJCZYKIEM,tymczasem okazuje się,że to my,POLACY kształtujemy światową kulturę,a zawieruchy dziejowe zmusiły wielu,żeby emigrować..a czsami zmieniać nazwiska..smutne:(

 • avatar

  browaryr

  Oceniono 10 razy -2

  ????"mieszala krew"z kirkiem-a daniel pipa mowi o przyjazni???-mozna i tak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX