Dyrektor słynnego teatru został oblany... kwasem! Straci wzrok?

Siergiej Filin.

Siergiej Filin. (AP)

Mężczyzna napadł Siergieja Filina i wylał na niego żrącą substancję. Teraz dyrektor teatru walczy o to, by nie stracić wzroku.

Wielka sława, wielkie pieniądze, wielkie uznanie. Tak często jawi się środowisko baletowych tancerzy. Jednak, jak to często bywa, za wielkimi pieniędzmi i sławą idzie także zawiść. Czasem prowadząca do tragicznych skutków. Taka sytuacja miała miejsce w jednym z najsłynniejszym baletów świata, rosyjskim Tatrze Bolszoj.

Zamaskowany mężczyzna napadł w czwartek w centrum Moskwy na dyrektora artystycznego teatru - Siergiej Filina - i oblał jego twarz kwasem. Mężczyzna ma na twarzy i oczach poparzenia 3 stopnia, walczy teraz o to, by nie stracić wzroku. Najprawdopodobniej zostanie przeniesiony do jednego z zachodnich szpitali na dalsze leczenie - donosi Agencja Interfax.

Siergiej FilinAP

Napastnik podobno zawołał dyrektora tuż pod jego blokiem, a gdy Filin się odwrócił, ten wylał na niego płyn - dowiadujemy się w Wyborcza.pl. Siergiej Filin już od dłuższego czasu nie mógł czuć się bezpiecznie, bo otrzymywał groźby:

Filin był zastraszany od miesięcy - powiedział BBC rzecznik Teatru Bolszoj, czytamy na Wyborcza.pl.

Siergiej FilinAP

Filin słynął z trzymania teatru silną ręka, a wewnątrz teatru aż wrzało od konfliktów. Niektórzy uważali, że dyrektor był bezkompromisowy:

Jeśli uważał, że dany tancerz nie jest przygotowany do roli albo nie ma wystarczających umiejętności, to nie pozwolił mu jej grać - mówi Anatolij Iksanow, dyrektor administracyjny teatru w rozmowie z rosyjską telewizją.

Siergiej FilinAP

Być może więc to zazdrość o wysoką pozycję doprowadziła do tragicznego wydarzenia, ale podejrzany może też być skłócony zespół baletowy. Siergiej Filin ma 42 lata, w Tatrze Bolszoj występuje odkąd skończył 18 lat. Jest uznanym tancerzem, jego praca została wyróżniona wieloma nagrodami, a sam Filin występował na deskach rosyjskiego teatru i poza granicami swojego kraju.

Vic

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
 • Sykut z mężem, Szyc i Zawadzka sami. Tak bawi się WARSZAWKA
 • Czyja to córka? Jej mama jest znaną aktorką
 • Michał Niemczycki, Mikołaj Niemczycki, Maximilian Niemczycki Bracia Niemczyccy: biznesmen po przejściach, pilot i historyk. Kto przejmie rodzinne interesy? [DZIEDZICE FORTUN]
Komentarze (7)
Dyrektor słynnego teatru został oblany... kwasem! Straci wzrok?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • sylvia123

  Oceniono 28 razy 18

  I całe życie szlag trafił. Co to za życie bez twarzy? Nawet jak uratują wzrok już zawsze będzie odmieńcem...
  Jeżeli był nawet i dupkiem to gdzieś są granice...

 • wysokieprogi

  Oceniono 15 razy 11

  Siergiej Filin ogromny talent,tancerz żelaznego repertuaru światowej sceny baletowej . Jest to nie tylko tragedia osobista dla Filina,ale dla całej kultury.

 • jason.

  Oceniono 19 razy 7

  Co za ku... to zrobiła temu biedakowi teraz może tylko pozostać mu rola zagrania upiora w operze.

 • princess_leya

  Oceniono 3 razy 3

  Co za bydlak? Jak tak można???

 • browaryr

  Oceniono 14 razy 0

  komus sie chlopak narazil mocno..- u tych wykolejencow to wszystko mozliwe-kacapy to kacapy.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 18 razy -2

  Tytuł debilny - normalka. "Straci wzrok?" - a gdzie odpowiedź na postawione pytanie? Sprawdźcie sobie, redachtóry, kiedy używamy pytań retorycznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX