Anna Jantar miałaby dziś 61 lat

Niezwykłe biografie.

14 marca 1980 roku w katastrofie lotniczej, w pobliżu warszawskiego lotniska Okęcie, zginęła gwiazda polskiej muzyki lat 70., Anna Jantar.

Miała zostać aktorką, zaliczyła wszystkie egzaminy jednak nie dostała się do warszawskiej szkoły teatralnej, z powodu braku miejsc. Postawiła na śpiewanie. Latem 1969 roku trafiła do grupy Waganci, gdzie poznała Jarosława Kukulskiego, przyszłego męża i twórcy wielu jej przebojów. W 1973 roku brała udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie zaśpiewała swój pierwszy solowy przebój "Najtrudniejszy pierwszy krok".

Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą. Współpracowała z wieloma polskimi artystami m.in. ze Zbigniewem Hołdysem, nagrywała piosenki z Budką Suflera i zespołem Perfect. Do jej najbardziej znanych piosenek należą choćby: "Moje jedyne marzenie", "Tyle słońca w całym mieście", "Nic nie może wiecznie trwać". Ten ostatni utwór, nagrany w 1979 roku, jak się wkrótce okazało, stał się artystycznym epitafium.

Mimo upływu 30 lat od śmierci, Anna Jantar ma ogromne rzesze fanów, nie mniejsze jak w latach kiedy nagrywała i występowała. Jej piosenki bardzo często można usłyszeć w radio i telewizji. Na YouTube jej utwory, teledyski mają ogromne ilości odsłon. Stała się legendą polskiej piosenki. Była żoną Jarosława Kukulskiego i mamą Natalii Kukulskiej.

Zginęła 25 marca 1980 roku w katastrofie samolotu, który rozbił się w Lesie Kabackim. Wracała ze Stanów. Chciała szybko zobaczyć ukochaną córeczkę. Zresztą Natalia ściskała w ręku kwiaty i czekała z tatą na lotnisku....

Dzisiaj Anna Jantar skończyłaby 61 lat.

Ostatni przebój Anny Jantar, "Nic nie może wiecznie trwać":

elv

Zobacz także:

Violetta Villas świętuje 73. urodziny!

Alicja Janosz kończy 26 lat!

Natalia Oreiro czyli Zbuntowany Anioł kończy 34 lata

Więcej o:
Komentarze (19)
Anna Jantar miałaby dziś 61 lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • triangle87

  Oceniono 8 razy 8

  Kiedy czytam o takich Artystach przez duże "A" jak Anna Jantar to zawsze zastanawiam się czemu dzisiaj nie ma takich ludzi. Promuje sie kolejne puste angielskojęzyczne wypociny, bo te "gwiazdy" nie potrafią napisać nic sensownego po polsku. Chciałabym aby polska scena muzyczna znowu należała do takich osób jak Anna Jantar:)

 • andrea

  Oceniono 6 razy 6

  Szkoda Ani. Miała talent i była skromna, przesympatyczna, ciepła. Była gwiazdą pierwszej wielkości w Polsce i tyle fantastycznych zalet, dla których ludzie do dziś o niej nie zapomnieli.

 • radika15

  Oceniono 6 razy 6

  to jest gwiazda, jej piosenki, przynajmniej trzy, zna każdy... Podajcie mi teraz jakąś polską celebrytkę piejącą do mikrofonu której piosenki będą znały wasze dzieci? jakieś jolki, dodzie, patologie społeczne powyciągane na scene... aż zyc się nie chce

 • agnes898

  Oceniono 6 razy 6

  Ona była niesamowita!!!

 • bratek2

  Oceniono 6 razy 4

  oczywiscie, brakuje nam anny jantar. jej urody, glosu, lecz widocznie bog tak polubil jej piosenki, ze chcial ich sluchac na zywo. az trudno uwierzyc, ze od jej smierci minelo juz 31 lat biedna natalka ! tak wczesnie stracila mame, a niedawno i tate. coz, nie ona jedna.

 • stayed

  Oceniono 4 razy 4

  Była niesamowita, racja! Ale plotku coś namieszałeś.. Na początku podajesz jej datę śmierci: 14 marzec 1980, a na końcu 25 marzec 1980.. Która data jest poprawa, mamy się domyśleć? Większość osób wie, ale nie wszyscy. ;)) A zginęła ona 14 marca, tak mi się wydaje. :)
  Pozdrawiam. :)

 • inka83

  Oceniono 5 razy 3

  "no to daliście czadu ....plotku...... Ania Jantar nie zginęła w katastrofie w Lesie Kabackim..... bo zginęła w katastrofie 14 marca 1980 na fortach Okęcia a samolot był imienia Mikołaja Kopernika......a w lesie Kabackim owszem była katastrofa samolotu i też był to IŁ-62 tylko był im. Tadeusza Kościuszki i wydarzył się trochę później bo aż........7 lat później.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czyli 9.05.1987r.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! więc albo ja mam problemy z czasem albo z faktami albo wy droga "redakcjo" to niedouczone matoły.....!!!!!!! "

  popieram absolutnie...co za pajac pisał ten artykuł???

 • karusia18

  Oceniono 5 razy 3

  piękna byla, szkoda wszystkich ludzi którzy ponoszą tak nieoczekiwaną i nagłą śmierc.. zwłaszcza tak młodych jak Anna. Miała jeszcze tyle rzeczy do zrobienia, córkę do wychowania... Bóg jednak chciał ją mieć szybko u siebie....

 • ladyzgaga

  Oceniono 5 razy 3

  najwieksza królowa polskiego show biznesuZ!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX