Reżyser w Cannes: Jestem nazistą, rozumiem Hitlera

Chciał zwrócić na siebie uwagę.

I mamy pierwszy skandal w Cannes. Wcześniej były zdjęcia gołej pupy aktorki Michelle Rodriguez, czy poimprezowe zdjęcia celebrytów, ale prawdziwa afera dopiero się rozpętała.

Kontrowersyjny reżyser Lars von Trier pojawił się w Cannes aby promować ''Melancholia''. Role główne zagrały w nim: z Kirsten Dunst i Charlotte Gainsbourg. Jak w tłumie gwiazd i wysypie filmów zwrócić uwagę na swój? Powiedzieć coś kontrowersyjnego! Na pytanie o swoje niemieckie korzenie Lars powiedział:

Jestem nazistą, rozumiem Hitlera.

I wtedy wszystkich zatkało. Reżyser wywołał swoimi słowami skandal, o filmie zrobiło się głośno a organizatorzy odcięli się od komentarza reżysera. Trier szybko wycofał się ze swoich słów. Powiedział:

Chciałem być Żydem. Potem odkryłem, że tak naprawdę jestem nazistą, ponieważ, jak wiecie, członkowie mojej rodziny byli Niemcami. Co mogę powiedzieć? Rozumiem Hitlera, ale myślę, że robił złe rzeczy, tak, absolutnie. On nie jest tym, kogo można nazwać dobrym człowiekiem, ale trochę go rozumiem i troszkę mu współczuję. Ale przecież nie popieram II wojny światowej i nie jestem przeciw Żydom.

Sprytne posunięcie chociaż reżyser chyba zapomniał, że człowiek nie rodzi się nazistą.

 

 

Rudy

 

Zobacz to:

Marta Kaczyńska pojawiła się na salonach

Doda miała na sobie prawie 40 000 złotych!

Kayah za 12 zł, Szyc za 7 zł - najtańsze płyty gwiazd

Więcej o:
Komentarze (23)
Reżyser w Cannes: Jestem nazistą, rozumiem Hitlera
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bahons

  Oceniono 6 razy 4

  W pełni Larsa popieram... Najbardziej tolerancyjni są ludzie, którzy albo nie mają pojęcia o innych kulturach i obyczajach, albo nie przebywali z przedstawicielami innych ras dłużej niż rok.
  Co do wypowiedzi Larsa, nie zapomnijmy jednak, że jest prowokatorem czego dowiódł np. w Dogville
  Polska chce koniecznie podszyć się pod zachodnią etykę i ich tak zwaną poprawność polityczną. Myślcie samodzielnie - nie popadajcie w uwielbienie dla wszystkiego co zagraniczne.

 • grey

  Oceniono 3 razy 3

  Czy wy kiedyś słyszeliście o takim słowie jak IRONIA? Czy kiedykolwiek ktoś wam uświadomił, że "rozumieć" to nie to samo co "popierać"? Posiadacie w ogóle organ zwany mózgiem??

  Artykuł jak wszystkie na tym portalu w tym samym stylu, ale ludzie... Nauczcie się myśleć samodzielnie bo już do końca życia będziecie jak te baranki tylko "bee" powtarzać.

 • demonika

  Oceniono 2 razy 2

  Slyszalam wypowiedz jego przed chwila, ale tez nie cala, moze rzeczywiscie niektorzy chca, zeby wyszlo tak jak tu jest to przedstawione

 • onomatopeja

  Oceniono 4 razy 2

  Dziwie sie tym ludziom .Kiedy po premierze filmu :Upadek" w którym pokazano Hitlera jako jednego z nas , znerwicowanego zfrustrowanego i zaleknionego (zreszta trzeba to zobaczyc) pelnego obaw i paniki .Wszyscy glosno klaskali a film uznano za dobry .Natomiast kiedy Lars wypowiada sie że rozumie go co nie oznacza że akceptuje to co zrobił , i wypowiada to tonem ironicznym wszyscy sie burza .To jak to w koncu jest ? W filmie mozna głosic takie przekonania ale w publicznych wystapieniach juz nie ?

 • bahons

  Oceniono 6 razy 2

  Co do zbanowania go w Cannes, uważam, że jest to bezpośredni atak na wolność słowa i wyrażania swoich poglądów.
  Wielcy stróżowie moralności, którzy sami są agresorami, nie mogą znieść tego, że europejczycy umieją jeszcze myśleć niezależnie.

 • kittin

  Oceniono 1 raz 1

  On jest świetnym reżyserem, każdemu polecam jego filmy. Ja w jego wypowiedzi nie widzę nic niestosownego, wiele hałasu o nic

 • zyletta

  Oceniono 1 raz 1

  on po prostu pieprzył 3 po 3 ja tam nie widze nic strasznego ,

 • bahons

  Oceniono 3 razy 1

  Demonika: Jeżeli obejrzysz cały fragment tej konferencji to zobaczysz, że cała ta wypowiedź była wielkim żartem, prowokacją z jakiej jej znany. Fragment, w którym mówi: "How can I get out from this sentence?" świadczy ewidentnie o humorystycznym zabarwieniu całej wypowiedzi.
  Będąc konsekwentnym należało by zakazać wszystkich żartów o starszych braciach a to, że najpierw chciał być żydem może świadczyć o tym, że marzył o karierze w Hollywood, które z resztą jak cała reszta kraju znane jest ze swojej polityki pro-Izraelskiej.

 • esoterique

  0

  Świetne filmy robi, a w tej wypowiedzi chodziło o to, że Zachód utożsamia Niemców z nazistami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX