Magazyn z USA pisze o Natalii Lesz i Dodzie!

Magazyn "Blackbook" pisze o Lesz i Dodzie.

Mylą się ci, którzy twierdzą, że polska muzyka jest niedostrzegana na świecie. Zagraniczni dziennikarze chętnie napiszą o rodzimych gwiazdach pod warunkiem, że mają one coś do zaoferowania. Okazało się, że w naszym kraju są tylko dwie, które rokują na przyszłość. Amerykański magazyn "Blackbook" właśnie napisał o Natalii Lesz i Dodzie. Tekst: Charlie Amter, tłumaczenie: Piotr Wróbel/doda-music.com

(...) Warszawska scena muzyczna od dawna prezentowała jeden z najlepszych hip-hopów w Europie, jednak ostatnio to wokalistki, które swoimi piosenkami śpiewanymi po angielsku zdają się być gotowe na karierę międzynarodową, są specjalnością byłego sowieckiego kraju. Konkretne przykłady? Natalia Lesz i Doda. Obie wywołują zamieszanie w swoim kraju oraz zagranicą, a niedawno wydany, skandaliczny klip Dody do "Bad Girls" w zeszłym miesiącu w ciągu jednego dnia dotarł do listy najczęściej wyświetlanych muzycznych nagrań YouTube (co ty na to, Britney?)
Doda na międzynarodowej scenie jest o krok do przodu przed Lesz, mimo że jej akcent jest nieco bardziej słyszalny (coś, co zazwyczaj blokowało zagranicznych piosenkarzy). Jednak niezwykła mieszanka pulsującego elektro popu z gitarami oraz operowymi wokalami (?) zdążyła już przyciągnąć uwagę francuskich mediów. Poziom zainteresowana polskich mediów wszystkim, co robi Doda, jest porównywalny z poziomem amerykańskiej obsesji na punkcie Lady Gagi. Nadchodzący singiel Dody jest zatytułowany po prostu „Fuck It”, a wszystko, co robi ta blondynka, zdaje się być nakierowane na poruszanie i wywoływanie kontrowersji (w zeszłym roku wywołała międzynarodowe poruszenie gdy media, włączając w to londyński „Telegraph”, donosiły o problemach prawnych gwiazdy po tym, gdy stwierdziła, iż Bibla została napisana przez pijanych i upalonych ziołami ludzi). Widocznie obrażanie Biblii jest w Polsce rodzajem zbrodni, ale muzyka Dody i Lesz jest daleka od zbrodni - zbrodnią jest to, iż jest ona niedoceniana.

Wygląda więc na to, że Natalia i Doda mają spore szanse na zagraniczną karierę. Kilka lat temu Natalia jako pierwsza artystka z Polski zawojowała zachodnie listy przebojów piosenkami "Fall" oraz "Power of attraction". Teraz nagrywa nową płytę, która ujrzy światło dzienne w czerwcu. Z kolei płyta Dody wyjdzie już za kilka tygodni i to w wersjach polskiej i angielskiej! Zagraniczne listy przebojów stoją otworem. Zatem za obie wokalistki trzymamy kciuki!

Aik

Zobacz także:

Do Lesz przyjechał amerykański dziennikarz

Katolicy protestują przeciwko Dodzie

Szał fotoreporterów na widok Lesz. WIDEO

Więcej o:
Komentarze (75)
Magazyn z USA pisze o Natalii Lesz i Dodzie!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • little_susie

  Oceniono 5 razy 5

  fan_ani_gogoli jasne. Dóda ma coś do zaoferowania...... hahahahahaha ;P Chyba goły tyłek^^

 • little_susie

  Oceniono 5 razy 5

  Natalia to ma jeszcze szansę na karierę międzynarodową, ale Dóda? Żarty chyba sobie robią. ;P

 • nkwd

  Oceniono 5 razy 5

  @alexsmith-pod hotelem Marriott jest pełno panienek o tej samej urodzie i tym samym rozumku co Twoja idolka i też "mają coś do zaoferowania ".Karierę to ona zrobi na pewno i już robi za granicą swojego rodzimego ciechanówka.

 • ciociosan

  Oceniono 5 razy 5

  a Britney podetrze sobie tyłek tym magazynem ot co

 • list

  Oceniono 4 razy 4

  hahahahahahah.......

 • browaryr

  Oceniono 4 razy 4

  nkwd-buhahaha-dodam ze za drobna oplata

 • rysiek

  Oceniono 6 razy 4

  Takie z nich "wokalistki", jak z nas "sowiecki kraj" . jedna w kólko dupę pokazuje, drugiej karierę kupuje tatuś.

 • list

  Oceniono 6 razy 4

  krotko. hahahahahaahahah.....

 • cxap

  Oceniono 8 razy 4

  Jak nowe piosenki Doroty mają się przebić w USA czy Europie skoro nawet w jej rodzinnym kraju nie są przebojami. Klip obejrzało multum ludzi. To prawda, ale raczej z ciekawości. Raz to nawet ja to zrobiłem i... wystarczy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX