Open`er Festival 2011: znamy kolejnych wykonawców

Na tegorocznym Open'erze zagra m.in. The Streets. Kogo jeszcze możemy się spodziewać? Sprawdź!

Do grona wykonawców, którzy zagrają podczas jubileuszowego, 10 już, Open'er Festival, dołączyli Pulp, The Streets, The Wombats i Paolo Nutini.

Kilka słów o tych artystach...

Pulp

Dowodzona przez Jarvisa Cockera formacja Pulp to jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki Wysp Brytyjskich. W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery sprzedali dziesiątki milionów płyt, ich utwory takie jak "Common People" stały się dla wielu hymnami generacji, a dwukrotne występy w roli headlinera Glastonbury zapisały się jako najbardziej pamiętne momenty tego festiwalu. Pod koniec 2010 roku Jarvis Cocker ogłosił tryumfalny powrót Pulp, a dziś my mamy przyjemność ogłosić ich występ na dziesiątej edycji Open'er Festival.

The Streets

Mike Skinner często określany jest jako głos młodego pokolenia. W 2002 pojawił się na scenie brytyjskiej muzycznej i niemal od razu dostał nominację do Mercury Music Prize i Brit Awards oraz uznanie krytyków i publiczności. To był dopiero początek rollercoastera, zespół z Wielkiej Brytanii szybko zdobył sławę na świecie, osiągnął szczyty list muzycznych, a jego albumy otrzymały wielokrotny status platynowej płyty na całym świecie.

The Wombats

The Wombats to trio z Liverpoolu grające przede wszystkim indie rock. W skład zespołu wchodzą: wokalista Matthew Murphy, gitarzysta Tord Overland-Knudsen i perkusista Dan Haggis. Ich debiutancki album z 2007 roku "Guide To Love, Loss And Desperation" osiągnął ponad trzysta tysięcy sprzedanych egzemplarzy i pokrył się platyną, a zawierający się na nim utwór "Let's Dance To Joy Division" otrzymał nagrodę NME w 2008 roku w kategorii Best Dancefloor Filler.

Paolo Nutini

Paolo Nutini to szkocki wokalista, który z sukcesem zadebiutował w 2006 roku albumem "These Streets". Płyta dotarła na trzecie miejsce UK Album Chart pokrywając się poczwórną platyną i pozostając na liście przez rekordową liczbę 196 tygodni. Jego kolejny album pt. "Sunny Side Up" w pierwszym tygodniu sprzedaży trafił na szczyt listy, powtarzając sukces czterokrotnej platyny. Z płyt pochodzą takie przeboje jak "Last Request", "Candy", "New Shoes", czy "Pencil Full of Lead".

Do tej pory potwierdzono koncerty następujących formacji:

Abraham Inc.

Caribou

Coldplay

Cut Copy

D4D

Fat Freddy's Drop

Foals

Hurts

M.I.A.

Paolo Nutini

Paristetris

Primus

Pulp

The Streets

The Wombats

Youssou N'Dour

Ważne informacje:

CO: HEINEKEN OPEN'ER FESTIVAL

MIEJSCE: Gdynia, Lotnisko Gdynia - Kosakowo

CENY KARNETÓW:

Karnet 3 dni (1-3.07.2011): 310 PLN

Karnet 4 dni (30.06-3.07.2011): 370 PLN

Karnet 3 dni (1-3.07.2011) + pole namiotowe: 350 PLN

Karnet 4 dni (30.06-3.07.2011) + pole namiotowe: 410 PLN

Bilety jednodniowe: 165 PLN

BILETY DO NABYCIA:

www.opener.pl oraz w punktach sprzedaży sieci www.ticketpro.pl i www.eventim.pl

mat.prasowe

Wybieracie się na Open'era?

Więcej o: