Esperanza Spalding - to ona pokonała Justina Biebera

Nagroda dla amerykańskiej wokalistki i kontrabasistki jazzowej była sporym zaskoczeniem, zwłaszcza dla fanów Justina Biebera...

Urodzona w Oregonie 27 lat temu Esperanza Spalding wychowała się w biednej rodzinie, jednak nie przeszkodziło jej to, aby uzyskać dobre wykształcenie. Miłość do muzyki zaczęła przejawiać we wczesnym dzieciństwie, a już w wieku 5 lat sama nauczyła się grać na wiolonczeli. Dalej kariera muzyczna potoczyła się błyskawicznie. Obecnie Esperanza Spalding ma na swoim koncie trzy albumy studyjne oraz jest jednym z najmłodszych wykładowców na Berklee College of Music.

Do jej sukcesów należy dopisać także pierwszą w karierze statuetkę Grammy. Piosenkarka za płytę "Chamber Music Society" wyróżniona została w kategorii "debiut roku" i jest pierwszą wokalistką jazzową, która otrzymała to wyróżnienie. Tym samym pokonała faworyta milionów nastolatek - Justina Biebera, który poproszony o komentarz po gali, odpowiedział krótko:

 

Cieszę się i gratuluję jej wygranej. Ja miałem niesamowity wieczór, wystąpiłem na scenie ze swoim mentorem.

 

Justin porażkę przyjął z klasą, czego nie można powiedzieć o niektórych jego fankach, które, jak donoszą zagraniczne serwisy, na twitterowym koncie Esperanzy zaczęły wypisywać obraźliwe komentarze i pogróżki.

Posłuchajcie jednej z piosenek z repertuaru Esperanzy...

 

Co o tym sądzicie?

Więcej o: