Polak + Jezus + USA = WIELKI SKANDAL! WIDEO

Mrówki chodzą po Jezusie. Amerykanie oburzeni.

Amerykańscy obrońcy krzyża są wściekli. Udało im się skutecznie zablokować pokazanie filmu polskiego artysty Davida Wojnarowicza w słynnym muzeum Smithsonian, ale zamiast niego pracę Polaka wystawiło nowojorskie New Museum.

 

Film "A Fire in My Belly" jest wstrząsającym kolażem zdjęć przedstawiających ubóstwo i przemoc w odniesieniu do chrześcijaństwa. Sporo w nim Jezusa, m.in. rzucony na ziemię krucyfiks, po którym chodzą mrówki. To właśnie najbardziej ubodło bogobojnych Amerykanów, ale ich wysiłki spaliły na panewce. Film można zobaczyć w muzeum albo u nas...

 

Co o nim sądzicie? Głosujcie w naszej sondzie.

 

 

Mart

Zobacz także:

Zakochana para? Nie! To matka z synem!

Kim Kardashian bez makijażu!

Co sądzicie o filmie "Fire In My Belly"?
Więcej o:
Komentarze (28)
Polak + Jezus + USA = WIELKI SKANDAL! WIDEO
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • m4rc1n31

  Oceniono 23 razy 19

  Najłatwiej posłużyć się symbolem chrześcijaństwa ,za Gwiazdę Dawida oskarżyli by o rasizm lub antysemityzm,za Koran to byłby ostatni film jaki zrobił w życiu,za krzyż może go czekać proces o obrazę uczuć religijnych.A nędza tak na prawdę jest ponad wyznaniowa.

 • ilybj

  Oceniono 49 razy 19

  Jezus i tak jest niekwestionowanym królem wszechświata i zadne bluznierstwo tego nie zmieni.

 • ladyaga

  Oceniono 30 razy 18

  Film faktycznie wstrząsający, ale jako chrześcijanka nie czuję się w jakikolwiek sposób nim obrażona.Facet jest artystą i przedstawił swoją wizję, każdy ma do tego prawo. A jak się ktoś boi, że się poczuje urażony to niech nie ogląda.

 • fresco

  Oceniono 19 razy 11

  A dla mnie to ,,wstrząsające,, dzieło jest tylko tworem mającym na celu zdobycie rozgłosu przez autora. Mnóstwo drastycznych symbolicznych scenek pokazujących ucisk,ubóstwo,niesprawiedliwość. Coś nowego? Żeby było ciekawiej i bardziej kontrowersyjnie trzeba też koniecznie dołożyć symbole chrześcijańskie.Bo wiadomo,że wtedy szum będzie większy.I oto mamy przepis na zaistnienie artysty. Do mnie taka sztuka nie dociera i nie robi żadnego na mnie wrażenia. Chodzi o przyciągnięcie uwagi jak największej liczby osób i o kasę. Prawdziwa sztuka obroni się sama. Nie potrzebuje sztucznego rozgłosu.

 • 2mimi

  Oceniono 14 razy 10

  warto chyba wspomniec, ze ten film powstal w koncowce lat 80 a sam David Wojnarowicz byl prostytujacym sie gejem i narkomanem, ktory zmarl na Aids jakies 20 lat temu. Ten film w tamtym okresie byl rzeczywiscie mocny dzisiaj juz nawet zle go interpretujecie...przynajmniej nie tak jak chcial tego wojnarowicz, ktory walcza z ludzka obojetnoscia dla ludzi umierajacych na Aids. Oczywiscie tak jak zawsze art jest ponadczasowy wiec i dzisiaj film przemawia...choc inaczej - mnie ten film wzruszyl i jako chrzescijanka nie czuje sie obrazona.

 • kotek3

  Oceniono 22 razy 8

  a gdzie ty masz pokazanie chrześcijan jako tych najgorszych????:)))) nie no serio, podaj przykład!:) krzyż w ujęciu poniewierki:)) no właśnie, krzyż w ujęciu poniewierki to dla ciebie obrażanie uczuć religijnych. tak też zinterpretują to słuchaczki radia maryja. a dla mnie to metafora upadku świata i wrtości, co ma dać ludziom do myślenia!!!!! paradoksalnie ten film jest za a nie przeciw:)))) ale to chyba za trudne... cóż, niech będzie, zły pan reżyser położył krzyż na ziemi i go zbeszcześcił, bo przecież krzyż powinien wisieć w kościele a nie leżeć na ziemi w poniewierce. i jeszcze ten goły fiut, on sika na ten krzyż. więzienie i kara przez powieszenie dla reżysera!

 • kotek3

  Oceniono 27 razy 7

  jakie bluźnierstwo ilybj? ilybj brzmi prawie jak debil. musisz być mocno ograniczony, jeśli uznajesz że ten film to bluźnierstwo. pod zły adres trafił ten news, tutaj zaraz spadnie lawina komentarzy 13 latków, równych tym półmózgom amerykanom. idźcie pooglądać smurfy

 • majek89

  Oceniono 11 razy 5

  Nędza jest ponad wyznaniowa - oczywiście!! Sam film beznadziejny, ponieważ autor nie potrafił przelać konkretnych myśli na obraz filmu, chodzi mi o to, że jest źle pokazany... twór zrealizowany fatalnie;/;/

 • martunia1812

  Oceniono 13 razy 5

  Film jest przerazajacy, fakt ale nie rani niczyich uczuc!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX