Zobacz córkę pięknej Scorupco

Julia ma 13 lat i nie chce uczyć się języka polskiego.

Izabella Scorupco większość swojego dorosłego życia spędziła poza granicami Polski. Iza jest obywatelką świata. Wiele lat mieszkała w Szwecji oraz w Stanach Zjednoczonych. Aktorce zawsze zależało na tym, żeby jej dzieci mówiły po polsku. Niestety zarówno 13-letnia córką Julka jak i 7-letni syn Kuba nie nauczyli się jeszcze polskiego.

Jego tata jest Amerykaninem i synem mówi w tym języku. Boleję, że Kubuś nie zna polskiego - przyznaje Scorupco w Świat i Ludzie".

Dzieciom aktorki ciężko dogadać się z własną babcią, która mówi do nich po polsku. Scorupco bardzo ubolewa nad tym. Sama twierdzi, że jest patriotką. Na wewnętrznej stronie ręki ma wytatuowanego orła.

 

Iza z córką Julią:

Izabella Scorupco

screen z magazynu "Świat i ludzie" Nr 52 (224) 30 grudnia 2010

 

Sancita


Zobacz także:

Córka Scorupco nie chce MÓWIĆ PO POLSKU

Iza Scorupco wpadła do Polski

Więcej o:
Komentarze (54)
Zobacz córkę pięknej Scorupco
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • karola26

  Oceniono 38 razy 30

  "Boleje nad tym, ze Kubus nie zna polskiego - przyznaje Scorupco." Och, ach, bo sie wzruszymy. A skad niby mial znac polski, pani Izo hipokrytko? Przeciez to matka jest pierwszym i najwazniejszym kotaktem dziecka ze swiatem. trzeba bylo mowic do dzieci od malenkosci po polsku to by znaly, proste.

 • malanka

  Oceniono 29 razy 27

  "Aktorce zawsze zależało na tym, żeby jej dzieci mówiły po polsku"...hmmm...jakby jej zależało, to by mówiły. I nie chodzi mi tu o jakiś patriotyzm, ale w końcu „ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem” :) Uważam, że do dzieci od małego powinno się mówić w językach obojga rodziców, czy byłby to angielski, rumuński czy białoruski. Może małe dzieci na początku mieszają języki, ale potem im to przechodzi.

 • krystyna7

  Oceniono 27 razy 25

  Moi kuzyni na stałe mieszkają w Niemczech . Ich jedyny syn świetnie mówił po Polsku do momentu , aż poczuli się tacy niemieccy . Przestali do niego po Polsku mówić , przez wiele lat do Polski nie przywozili i teraz nie mówi po Polsku ani słowa.Jeśli Iza by chciała , to dzieci by po Polsku mówiły i niech przestanie ubolewać , a za ich nauczanie zabierze....chyba ze ona już też nie potrafi .

 • lachon

  Oceniono 28 razy 24

  jakby mówiła do dzieci tylko po polsku tak jak tata tylko po angielsku to chcac nie chcac znalyby dwa jezyki i po problemie..

 • klarisa132

  Oceniono 27 razy 23

  "Jego tata jest Amerykaninem i synem mówi w tym języku." niech ktoś mi wytłumaczy to zdanie. Jak można mówić synem?

 • jareckib

  Oceniono 27 razy 23

  Czemu zawsze tak jest w przypadku Polakow za granica? Czy dzieci Amerykanow i Anglikow w Polsce tez mowia tylko po polsku?

 • kabitka17

  Oceniono 26 razy 22

  Przepraszam ale wystarczyłoby gdyby matka mówiła tylko po polsku do dzieci a ojciec po angielsku - i już by załapały 2 języki :P

 • fresco

  Oceniono 24 razy 22

  Gdyby dziecko od małego słyszało j.polski obeszłoby się teraz bez ,,ubolewania,,.Teraz to nie ma się co dziwić,że nie ma ochoty na naukę.

 • matani

  Oceniono 22 razy 20

  Dzieci w parach dwujęzycznych nie uczą się języka rodzica tylko go przyswajają, JEŚLI TEN "PATRIOTYCZNY" RODZIC TYLKO W TYM JĘZYKU SIĘ Z NIMI POROZUMIEWA. Widocznie Iza nie mówi do dzieci po polsku, ot i wszystko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX