Kotkowy kącik porad

Odpowiadamy na Wasze pytania :)

olga_l

 

Cześć. Moja przyjaciółka wyprowadziła się 2 lata temu bardzo daleko od mojej miejscowości, byłam okropnie zmartwiona, ale nic nie mogłam zrobić, ale miałam jeszcze jedną przyjaciółkę w szkole, ale ona w tym roku zmieniła szkołę. To trochę daleko.... Nie wiem, czy też zmienić i chodzić tam, gdzie moja przyjaciółka, czy zostać. Jestem bardzo przywiązana do mojej szkoły i mam w niej super nauczycieli... Tylko że mam koleżanki, które jak przyjdą ich przyjaciółki to mnie ignorują. Muszę szybko podjąć decyzję, bo to przedostatnia klasa a w ostatniej nie ma sensu zmieniać. Pomocy

sparklsa

wątek na forum

 

Witaj!

 

Zmiana szkoły w przedostatniej klasie nie jest najlepszym pomysłem. Tym bardziej, że jak sama napisałaś lubisz szkołę do której obecnie chodzisz, znasz otoczenie, masz fajnych nauczycieli. Wierzę, że z przyjaciółką u boku było dużo lepiej i czułaś się pewniej. Jednak szkoła to przede wszystkim nauka i jeśli idzie Ci dobrze, to nie zmieniaj niczego. Możesz przecież powiadać przyjaciółce jak było w szkole, przegadać z nią problemy z koleżankami, a nawet się pouczyć. A w szkole po prostu zachowaj koleżeńskie relacje z ludźmi. Zawsze znajdzie się ktoś, kto akurat jest bez towarzystwa i chętnie pogada lub z usiądzie w jednej ławce. Do końca szkoły niedługo, więc starajcie się więc pielęgnować waszą przyjaźń, żeby przetrwała tę chwilową edukacyjną "separację" :)

 

Pozdrawiam!

 

Witam! Moim problemem jest mój głos. Jest strasznie piskliwy. Znajomi się już przyzwyczaili, ale jak poznaję kogoś nowego to często mnie pyta co zrobiłam, że mam taki głos, co mam w gardle, że tak mówię itp.

asiowa

wątek na forum

 

Witaj!

 

W dzisiejszym świecie najważniejszym atutem człowieka jest oryginalność. Posągowo piękne dziewczyny zawsze będą się cieszyć powodzeniem, ale nadszedł czas na te, które czymś się wyróżniają. Jednak to nie wystarczy. To, co nas wyróżnia trzeba jeszcze umieć zamienić w nasz atut. Modelki chwalą się miedzy innymi krzywymi nogami, szparą między zębami albo garbatym nosem. Twoim atutem niech od dziś zostanie oryginalny (  nie piskliwy) głos! Powodzenia!

 

Pozdrawiam!

 

olga_l

 

Jeśli coś Cię nurtuje, potrzebujesz pomocy - napisz na forum KLIK

Więcej o: