Kabaret tłumaczy się ze skeczu o Lechu Kaczyńskim

To protest!

Skecz kabaretu Limo dziejący się w krypcie wawelskim dotyczący Lecha Kaczyńskiego i Józefa Piułdsudskiego wywołał wiele kontrowersji. Członkowie ekipy postanowili wyjaśnić swoje kontrowersje.

Jest nam bardzo przykro, kiedy obserwujemy co dzieje się w mediach i na forach internetowych w związku z naszym występem w kategorii HARDKOR na tegorocznym Ryjku. Uważamy, że kabaret nie powinien mieć świętości i może, a nawet powinien poruszać czasem tematy drażliwe czy uznawane przez wielu za tabu. Stwierdziliśmy, że tak nazwana kategoria pozwoli uruchomić kabarety do zrobienia numerów, które w normalnych polskich warunkach byłyby uznane za zbyt prowokujące czy niegrzeczne.
Prowokacja dla samej prowokacji czy zdobycia wątpliwej popularności jest nam zupełnie obca i wzbudza w nas niesmak. Skecz o Krypcie Wawelskiej - w co i tak 99% czytających te słowa nie uwierzy - nie jest też próbą obrażenia zmarłego prezydenta. Jest to protest wobec POLITYCZNEGO działania, jakim - według nas - był pochówek ś.p. Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Działania, które podzieliło naród i zaogniło atmosferę po katastrofie Smoleńskiej. Cóż moglibyśmy zarzucić w tej sprawie zmarłemu prezydentowi?? Przecież sam się tam nie położył.

Członkowie Limo uważają, że mają prawo do przedstawienia własnego punktu widzenia:

Może warto wykazać odrobinę zrozumienia, tolerancji i chrześcijańskiej miłości, którą wszyscy sobie wycierają usta. Wielu zarzuca nam podlizywanie się obecnej władzy. Jest to absurd, ponieważ idąc tym tropem, każdy, kto nie lubi mazurków Chopina, musi być fanem Bacha. Inni rzucają na nas kalumnie, bo szargamy świętości i robimy skecz o zmarłych. Gdzie były te głosy i mejlowe pogróżki, kiedy na warsztat braliśmy Pablo Picasso, Napoleona czy Kopernika? Może tak bardzo bulwersuje przekleństwo? Czy gdybyśmy użyli słynnego "Spieprzaj, dziadu!", byłoby mniej protestów?
Dlaczego nie ma pikiet pod stacjami telewizyjnymi, które przed 22:00 emitują filmy pełne przemocy i przekleństw? - pytają dramatycznie. Może dlatego, że to tylko film, a film, skecz czy spektakl - nieważne, czy niskich, czy wysokich lotów - to sztuka. Sztuka powinna mówić o wszystkim co nas boli, cieszy i dotyczy.

Według was mają rację?

 

Janus

 

Zobacz także:

Kontrowersyjny skecz o Lechu Kaczyńskim

Wojewódzki o Wawelu: Znów pudło

Więcej o:
Komentarze (55)
Kabaret tłumaczy się ze skeczu o Lechu Kaczyńskim
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • toj

  Oceniono 42 razy 30

  @ilybj-stuknij się i to bardzo mocno w swój czerep!!!!!!!!!!Naucz się ciemna maso,słuchać i czytać ze zrozumieniem!!!!!!!!!!!!!Tu nikt nie drwi ze zmarłego prezydenta,"przecież sam się tam nie położył"!!!!!!Jeśli w dalszym ciągu nie rozumiesz,to nie wypowiadaj się na takie tematy,pisz sobie po prostu o Lodzi albo modelkach.Dopiero " wielki pan prezes " robił sobie żarty z Pana Komorowskiego i co niektórzy byli zachwyceni polotem karzełka a teraz wielkie larum podnoszą??????????Kabaret "Limo" ma rację w całej rozciągłości wypowiedzi.Żyjemy w wolnym kraju i wolno nam mówić to co myślimy.Widać,że nie wszyscy dorośli do demokracji i dalej tkwią w komunie.Czy mamy wrócić do cenzury???????

 • zosiam54

  Oceniono 50 razy 24

  Wielkie chamstwo ze strony plotka !!!! Gdy się klika na znaczek plus- to minusuje, a na znaczek minus plusuje. Po co taka jazda ????? Głupota , nic więcej.Ilybj i elena - popieram Wasze wypowiedzi.

 • coola

  Oceniono 47 razy 23

  nie wiem czym tu się podniecać. kabaret to kabaret, każdy ma prawo smać się z czego chce, a robienie świętego i nietykalnego z kogokolwiek to już gruba przesada w tym państwie. był osobą publiczną i skoro leży na wawelu, będzie już do końca, więc można z jego nazwiskiem robić co się chce. zgadzam się z "limo", trzeba w końcu pokazać, że nie koniecznie każdy zgadza się z ta śmieszną i zrobiona na pokaz decyzją. po co krzyczeć, skoro można się śmiać?

 • ffortaleza

  Oceniono 39 razy 21

  JAK DLA MNIE NIE PRZEGIELI, PO TO SA KABARETY, ZEBY WYSMIEWAC CHORA RZECZYWISTOSC

 • jacobo

  Oceniono 39 razy 21

  Każdy ma prawo do wyrażania poglądów i oni swój wyrazili, w sposób żartobliwy. Każdy również odbiera przekaz na swój własny sposób, słyszy to co chciał usłyszeć. Osoby wielbiące PiS jak np. psychofanka "ilybj" każdy żart o PiS, odbiorą jako atak na świętość p. Kaczyńskiego. Z takimi osobami nie warto dyskutować.

 • poszukujezony

  Oceniono 34 razy 20

  zgadzam sie z coola. kabaret od tego jest, ma wysmiewac i prowokowac. kaczynski zrobil sie po smierci nietykalny, a ludziom sie po prostu nie podoba fakt ze lezy na wawelu i o to chodzilo kabaretowi

 • ladyaga

  Oceniono 48 razy 18

  Popieram kabaret Limo w 100%!

 • dosiadosia

  Oceniono 31 razy 17

  Oczywiście, że mają rację. I tylko tyle mam do powiedzenia, bo już męcząca robi się ta afera "o nic".

 • olussiaa

  Oceniono 32 razy 16

  mają rację. mogą mówić o czym chcą. owszem, to że mówili o tragiczie zmarłym prezydencie nie było zbyt taktowne, ale to że zmarł nie daje mu nietykalności w mediach czy właśnie w kabaretach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX