Maciej Stuhr broni Dody

Wreszcie znalazł się dżentelmen.

Ostatnia wypowiedź Roberta Gawlińskiego dla Radia Zet była bardzo kontrowersyjna i szokująca (zobacz tutaj). Nie tylko z powodu oskarżeń pod adresem Dody, ale również dlatego, że muzyk znany był do tej pory z bardziej przemyślanych opinii. Dodzie z pomocą przyszedł Maciej Stuhr. Fakt.pl zapytał aktora o zaistniałą sytuację:

Wydaje mi się, że wszystko co może służyć drugiemu człowiekowi jest dobre. Czasami jest tak w wypadku osób publicznych, które próbują wesprzeć jakąś ważną sprawę, że im większe halo się zrobi dookoła tej sprawy, tym większy to odnosi skutek. Z tego co słyszałem dzięki Dodzie zarejestrowało się mnóstwo dawców, więc nie śmiałbym jej oceniać w jakichś innych kategoriach w tym momencie.

Swoją opinię w tej kwestii wyraził również prof. Wojciech Rowiński, krajowy konsultant ds. transplantologii:

Każda forma nagłośnienia jest dobra, bo dzięki temu coraz więcej osób zgłasza się na dawców szpiku. Trzeba o tym mówić i uświadamiać społeczeństwo, że choroba może dotknąć każdego z nas. Jeśli mówienie o tym głośno sprawi, że ktoś zgłosi się i odda swój szpik ratując jedno życie, to warto.

Dlatego właśnie tak ważne jest zaangażowanie osób publicznych w tego typu akcje. Maciej Stuhr oddał szpik chorej dziewczynce, Doda zachęca do rejestracji jako dawca i sama oddaje krew do badania zgodności szpiku.

 

Aik

 

 

Zobacz także:

Menadżerka Gawlińskiego odpowiada Dodzie

TYLKO U NAS: Kulisy konfliktu Gawlińskiego z Dodą

Gawliński: Doda powinna sprzedać ciało za szpik

 

 

Więcej o:
Komentarze (98)
Maciej Stuhr broni Dody
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lambaluna

  Oceniono 40 razy 18

  Z tego co wiem, Gawliński miał raka, ale nie potrzebował przeszczepu, więc to nic dziwnego, że nie robił szumu wokół swojej sprawy. Dody nie lubię, ale w tej sytuacji robi dokładnie to, co powinna, a przy okazji korzystają na tym inni chorzy. Osoby, które oskarżają ją o cynizm w takiej sytuacji myślą bardzo dziwnymi kategoriami.

 • toj

  Oceniono 27 razy 17

  Pan Maciej ,to człowiek o bardzo wysokiej kulturze,więc nie będzie mówił o czymś takim jak Lodzia źle,to nie ta klasa.Poza tym wypowiedział się o jedynym ludzkim odruchu tej dziołchy.Co o niej myśli,wie tylko on sam.

 • rich..girl

  Oceniono 34 razy 16

  sęk w tym,że tu nie chodzi o dodę, czy ją akceptujemy czy wręcz odwrotnie, chodzi o fakt-doda przyczyniła się do zwiększenia liczby zarejestrowanych dawców. Przyczyniła się do tego jej popularność, i ta pozytywna i negatywna, bo kto w Polsce nie wie kim jest Doda?ale liczy się efekt,Ci dawcy ratują potem życie nam i naszym rodzinom.

 • m.jackson4ever

  Oceniono 19 razy 15

  Uwielbiam Stuhra ;)

 • wrednababa

  Oceniono 43 razy 13

  Może nikt nie pamięta ale Robert Gawliński też chorował na białaczke i nie robił z tego szoł. Jasne, że każda forma jest dobra jeśli odnosi skutek pozytywny. Ale zdaje sie, że pan Nergal z niewielu czynów sobie zdawał sprawę. To co robił wcześniej przed chorobą było wyłącznie dla lansu i pokazania jak ma wszystko gdzieś. Nie szanował uczuć wielu ludzi i nawet nie myśli przeprosić bo stracił by swoją godność(w jego mniemaniu). Chory to trzeba unikać niewygodnych tematów i przymykać oczy na wcześniejsze wybryki. Życzę Panu powrotu do zdowia a potem proszę szanować uczucia innych.

 • moravia

  Oceniono 46 razy 12

  Stuhr to gentleman, a Gawliński - wnioskuję z licznych wypowiedzi, nie tylko nt. Rabczewskiej - to prosty chłopak liczący na tani poklask. W niektórych środowiskach modnie jest obrażać Dodę. Dla mnie to żałosne. Nie lubię jej? Nie słucham, nie kupuję płyt, nie interesuję się, nie wylewam frustracji w necie. Proste :))

 • seli21

  Oceniono 36 razy 12

  Gawliński chyba pozazdrościł Dodzie i teraz robi szum wokół siebie. A wiadomo nie od dziś, że nie ważne co mówią. Ważne, że w ogóle mówią.

 • sexi

  Oceniono 33 razy 11

  Justynie Steczkowskiej również się oberwało za to, że została dawcą szpiku.
  Urszula Smok - prezes Fundacji "Podaruj Życie" zdementowała niesprawiedliwe komentarze na temat wokalistki, której zarzucano promocję SIEBIE!

 • johndeson

  Oceniono 27 razy 11

  Pana Gawlińskiego to chyba w ogóle nie powinno interesować, od tego należy zacząć. I nie polemizując już, czy Doda ma szczere intencje czy nie, nagłośniła sprawę i przyczyniła się do zgłoszenia kilkudziesięciu tysięcy potencjalnych dawców - więc czy się to komuś podoba czy nie - chwała jej za to. Wykorzystała to, że jest popularna do szczytnego celu. Może jej zainteresowanie tematem osłabnie, kiedy Nergal wyzdrowieje, ale to samo można będzie powiedzieć o ludziach, którzy zareagowali dopiero i wyłącznie na taki apel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX