HOT

Wojewódzki radzi młodym dziennikarzom

2010-09-23
A A A Drukuj
Kuba Wojewódzki kapif
Książka o praktycznym dziennikarstwie, której autorami są m.in. gwiazdy stacji TVN, ukazał się dziś w księgarniach. "Biblia dziennikarstwa" to w zamyśle autorów skarbnica wiedzy na temat polskich mediów. Jak sama nazwa wskazuje ma to być Pismo Święte dla studentów i młodych dziennikarzy, którzy dopiero zaczynają pracę w mediach. Jedną z osób, która dzieli się swoją wiedzą na temat mediów jest Kuba Wojewódzki.
Talk-show bez osobowości prowadzącego jest jak PiS bez żółci, jak bombowiec bez bomb, Kurt Cobain bez dziury w głowie czy zespół Feel bez brzydkich wpisów w internecie. On jest mistrzem ceremonii, przedmiotem i podmiotem widowiska, elementem scenografii, a gdy trzeba, swoim jedynym gościem. Koncentratorem uwagi. Rozdzielaczem miłości i nienawiści wśród widzów. Błaznem i mędrcem, idiotą i refleksyjnym bardem. Forrestem Gumpem i profesorem Bartoszewskim. Spawaczem sacrum z profanum. Człowiekiem, którego kochacie lub kochacie nienawidzić... Uff, tyle etatów w jednej posadzie. Niestety, tak - pisze Kuba w jednym z rozdziałów książki.

Publikacja powstała pod redakcją Andrzeja Skworza (redaktor naczelny "Press"). W "Biblii dziennikarstwa" poznacie rady m.in. Beaty Pawlikowskiej, Kamila Durczoka, Roberta Makłowicza, Szymona Hołowni i Justyny Pochanke czy wspomnianego już Kuby Wojewódzkiego.

 

Sancita


Zobacz także:

Magiczny odcinek "Mam talent"! Wideo

Wojewódzki spotyka się z... Sablewską?

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

  • Ocena:

    • słabe
    • nic specjalnego
    • dobre
    • bardzo dobre
    • znakomite

    0 głosów

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (24)

  • toj

    Oceniono 5 razy -1

    I te wszystkie cechy posiada Kuba,dlatego jest wielki i uwielbiany przez ludzi inteligentnych.

  • lefebvre

    Oceniono 5 razy 1

    @gosia2000
    Jeśli odwiedzają go jakieś Weroniki Rosati, Igi Wyrwał czy inne Afromentale, to nawet wolę, żeby ich przyćmił, bo byłoby nudno (swoją drogą, to chyba "góra" mu wybiera tych gości, bo kilku wyborów zupełnie nie rozumiem). Kiedy gośćmi są ludzie inteligentni, którzy mają do przekazania coś więcej, Kuba zachowuje się zupełnie inaczej (ostatnio Stuhr, Grabowski, przedtem m.in. Malajkat, Materna, Sianecki, Szyc czy Kot). I za te odcinki go lubię.

  • carlo1966

    Oceniono 5 razy 1

    Ma rację. Do tego modelu zawsze prezentera talk show, chciał się dopasować i często mu się udawało. Chciałbym, żeby kiedyś poprowadził Fakty. Może 1 kwietnia. TVN miałby ogladalność wtedy:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX