Sekrety pamiętników Marii Kaczyńskiej

Marta Kaczyńska-Dubieniecka zdradza...

Wiadomość o pamiętnikach Marii Kaczyńskiej wywołała sensację szczególnie wśród wydawców. W rozmowie z Fakt.pl Marta Kaczyńska wyznała, że o ich istnieniu dowiedziała się dopiero podczas porządkowania rzeczy rodziców w Pałacu Prezydenckim.

Znalazłam je dopiero przeglądając rzeczy mamy w apartamentach Pałacu Prezydenckiego. To kilka kalendarzy. Notatki dotyczyły rzeczy służbowych, spotkań, także tych prywatnych.

Wieloletnia przyjaciółka Marii Hanna Foltyn-Kubicka zdradziła więcej szczegółów.

Maria tworzyła takie bardziej rozbudowane notatki przy poszczególnych datach, które coś dla niej znaczyły. Czasem dzwoniła do mnie i pytała o jakiś szczegół, który jej umknął. Miała wiele dylematów z tym związanych. Rozterek i wątpliwości. Także prasa nie oszczędzała jej męża. Bardzo zabolała ją choćby sytuacja, gdy zaniosła Leszkowi reklamówkę z jedzeniem do samolotu, z czego wiele osób się śmiało.

Maria zaczęła pisać pamiętniki, gdy Lech Kaczyński został prezydentem. Spekulacje tabloidów na temat wydania i sprzedania wspomnień matki ucina Marta Kaczyńska-Dubieniecka.

Nigdy ich nie sprzedam. Są dla mnie zbyt ważne. I nie wiem, czy kiedykolwiek je ujawnię. Chyba nie.

Na pewno zapiski Marii byłyby ciekawym źródłem wiedzy na temat kulis rządzenia i spojrzeniem na wydarzenia, których była świadkiem - kłótnie o władzę, podróże, czy nazwanie przez ojca Rydzka "Czarownicą".

Zobacz także:

Kaczyńska miała taką sukienkę jak ktoś inny, więc...

Marta otworzyła park w Sopocie

Więcej o:
Komentarze (41)
Sekrety pamiętników Marii Kaczyńskiej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • guru211

  Oceniono 29 razy 25

  P. Foltyn-Kubicka, albo ma slaba pamiec, albo tylko sie przechwala dobra znajomoscia z P. Kaczynska i trescia jej pamietnikow. Sama na wlasne uszy slyszalam wywiad z p. Kaczynska, w ktorym mowila, ze w reklamowce byl sweter, ochlodzilo sie i w ostatniej chwili postanowila dac mezowi jeszcze cos cieplejszego, stad wziela sie ta reklamowka. P.Foltyn-Kubicka powtarza za tabloidami-przesmiewcami wersje o kanapkach. To nie byly tanie linie lotnicze, tylko samolot prazydencki, z pewnoscia dobrze zaopatrzony w prowiant na droge. Zenada.

 • sansa

  Oceniono 41 razy 19

  Te pamiętniki to jest bardzo mocny argument w ręku Dupienieckich i bardzo mocna karta przetargowa. Powiedziałabym nawet, że jest to czarna teczka o dużej wartości. Ciekawe, co za jej pomocą uda się ugrać tej parce karierowiczów

 • arabelka

  Oceniono 43 razy 17

  wszyscy jesteście medialnie zmanipulowani. Jestem pewna, ze za życia śp. Marii opowiadaliscie sobie o niej dowcipy, teraz po smierci jak ją media pokazały w innym swietle to raptem była ciepłą osobą, a że Martę, kóra nie jest żadną celebrytką, bo nie widać jej na żadnych imprezach teraz pokazują w złym swietle to wy dalej ujadacie... szkoda słów....

 • ssaarraa

  Oceniono 32 razy 16

  gdyby nie planowała sprzedaży tych pamiętników to nawet jednego słowa by o nich nie powiedziała i zachowałaby to dla siebie. teraz tylko czekać jak szmatławce będą się prześcigały w wykupieniu praw do opublikowania a ona połasi się na forsę.

 • mika17

  Oceniono 23 razy 15

  Nie ujawniaj!!!! Nie daj sie nikomu do tego namowic , bo stracisz resztki szacunku wszystkich , ktorzy bardzo cenili Twoja mame.

 • caterina

  Oceniono 43 razy 13

  Mówi dziewczyna że nie wyda a Wy już po niej jedziecie. ech czytelnicy Plotka... zawsze na posterunku:/ W sesjach zdjęciowych nie widzę nic złego. Atrakcyjana kobieta, przystojny facet i śliczne dzieci, aż miło popatrzeć. Apropos tej reklamówki pani Maria mówiła, że chciała zanieść mężowi ciepłą bluzkę czy coś tam, nie żadne kanapki. Przyjaciółka a takie głupoty opowiada...

 • plotkowicz

  Oceniono 38 razy 12

  Kupie te pamietaniki z checia.
  Maria Kaczynska była prawdziwa dama, ktora kazdy na swiecie szanował.
  Teraz bedzie wstyd za tego kaszalota :(

 • tamimami

  Oceniono 21 razy 11

  mam nadzieje ze dotrzyma swojej obietnicy.

 • ele

  Oceniono 22 razy 10

  oby pieniadze nie okazały sie wazniejsze i dotrzymala slowa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX