Prezenterka "Wiadomości" chce miliona od TVP

"To był najgorszy okres z moich 13 lat pracy w TVP".

Małgorzata Wyszyńska, obok Piotra Kraśki, była jedną z twarzy głównego wydania "Wiadomości". Szło jej dobrze do czasu, aż przyszedł do pracy Jacek Karnowski. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" opowiedziała, jak była traktowana.

W październiku zeszłego roku do "Wiadomości" przyszedł Jacek Karnowski i praktycznie od pierwszego dnia jego rządów byłam szykanowana. Z miesiąca na miesiąc prowadziłam coraz mniej wydań, nawet mniej, niż przewidywał kontrakt. Ani razu nie usłyszałam merytorycznego zarzutu, na moje pytania Karnowski nie odpowiadał. No i w marcu TVP zerwała ze mną kontrakt, podając powody, które moim zdaniem są jedynie pretekstem.

Jako powody podano niskie wyniki w badaniach wizerunkowych i fatalną sytuację finansową spółki. Na miejsce zwolnionych zatrudniono nowych mniej doświadczonych prezenterów. Wyszyńska od szefów usłyszała, że choć nie złamała kontraktu, nie dostanie ani grosza.


Według dziennikarki "Wiadomości" stały się propagandową tubą, w której tworzy się materiały na zamówienie. Wyszyńska złożyła pozew w sądzie o zaległą odprawę i odszkodowanie. Kwota może wynieść nawet milion złotych. Pozew do sądu pracy już trafił, kolejne mają wpłynąć do cywilnego.

To był najgorszy okres z moich 13 lat pracy w TVP. Tak źle nigdy tu jeszcze nie było. Starałam się być w zgodzie z zasadami dziennikarstwa i zachowywać obiektywizm w miarę moich skromnych możliwości. Cóż jednak z tego, że sama pisałam "startówki", czyli to, co czyta prezenter, zapowiadając materiał, skoro na same materiały nie miałam żadnego wpływu, choć często nijak się miały do moich zapowiedzi.

Janus

 

Cały wywiad można przeczytać pod tym linkiem.


Sprawdź wszystkie możliwości Facebooka. Zostań FANEM PLOTKA NA FACEBOOKU>>>.

To ona zastąpi Wyszyńską w "Wiadomościach"

"Wiadomości" straszą dzieci?!

Więcej o:
Komentarze (30)
Prezenterka "Wiadomości" chce miliona od TVP
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • gosia2000

  Oceniono 41 razy 25

  i mam nadzieje ze dostanie odszkodowanie, to co sie dzieje od lat w TV Publicznej to istny dramat, wszystko jest w niej upolitycznione a o obiektywizmie dziennikarskim nikt tam nie slyszal. Propaganda rodem z najgorszych czasow komuny.

 • jagoda54

  Oceniono 28 razy 18

  TVP MUSI ZBANRUTOWAC.TO CO SIE DZIEJE WOŁA O POMSTE DO NIEBA.DZIENNIKARZE TYPU POSPIESZALSKI DZIAŁALI W STANIE WOJENNYM I KOMUNIE.ORDYNARNA CHAMSKA PROPAGANDA.

 • palewpiecu2

  Oceniono 33 razy 17

  przeciez ona fajnie prowadziła wiadomości

 • szaron_stoln

  Oceniono 24 razy 16

  Osobiście nic do tej pani nie mam, ale mam dość finansowania horrendalnych zarobków pracowników tv publicznej. Oferta, którą nam przedstawiają, jest bardziej niż żałosna, wiecznie powtórki dennych seriali (i jeszcze mają czelność mówić, że to na wyraźne życzenie telewidzów) i nieśmiertelna Familiada. O, albo "Święta wojna" - na antenie od kilku lat, a ja jeszcze nigdy nie spotkałam nikogo, kto by to oglądał. Tv publiczna ma nas centralnie w dupie, każe sobie płacić za kupę gówna, żeby co m-c wypłacać sobie pensje w wys. kilkunastu tys. A teraz jakaś pani Wyszyńska żąda, żebyśmy wyrównali jej straty moralne. Wielu ludzi jest ofiarami mobbingu, wielu odwołuje się do sądu pracy, ale czy ktoś jest na tyle bezczelny, żeby żądać miliona?! Przeciętny Polak zarabia ok. 2.000,- i będąc w takiej sytuacji skacze z uciechy, jak mu się uda wyciągnąć 20 tys. odszkodowania. Ona pewnie tyle dostawała co m-c, więc teraz jest tak zmanierowana, że na odszkodowanie niższe niż milion nawet nie splunie.

 • ziomalstwo

  Oceniono 26 razy 14

  CHCE MILIONA , A NIE MILION ? redakcja plotka to straszni analfabeci jeśli tak sądzisz daj+

 • aagaa

  Oceniono 33 razy 13

  mam nadzieje, ze PiS jej zaplaci odszkodowanie. Zrobili w naszej TVP cemzure jak w Chinach. Zatrudnili swoich dziennikarzy, ktorzy slowa zlego na PiS nie powiedza. Wiec gdzie obiektywizm dziennikarzy i TV? Telewizja Publiczna przestala byc wiarygodna.

 • maria

  Oceniono 18 razy 12

  Ja czytam "Plotek" za darmo i nie mam pretensji :-))

 • neweastwick

  Oceniono 39 razy 9

  ZGADZAM SIĘ Z PANIĄ WYSZYŃSKA W 100% !! WIADOMOŚCI TO OBECINIE TUBA PISU !! A TVP POSPIESZALSKIEGO Z PROG WARTO ROZMAWIAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!! JEDYNIE TOMASZ LIS TRZYMA POZIOM I JEGO PROGRAM JEST WPEŁNI ZGODNY I PRAWDOMÓWNY !! RESZTA TO CHŁĄM !!! OCZYWIŚCIE PISOWCY SIĘ BURZĄ NA LISA BO ON JEDYNY MÓWI PRAWDE BRAWO DLA LISA I WYSZYŃSKIEJ

 • dotyk

  Oceniono 11 razy 7

  Polacy to dziwni ludzie, jeden drugiego utopiłby w 'łyżce wody'.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX