Figurski o rapie o Kaczyńskim: Powtórzyłbym tę piosenkę

Dziennikarz tłumaczył się w "Teraz my".

Nie milką echa piosenki Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego "Po trupach do celu". Ten drugi został zaproszony do programu "Teraz My". Jego adwersarzem był prawicowy felietonista Tomasz Terlikowski.

Bo taka jest konwencja naszej audycji. W sposób satyryczny komentujemy wydarzenia ze sfery polityki, ale także każdej innej, szeroko omawianej w mediach. Jeśli bym musiał, to powtórzyłbym tę piosenkę. Tym razem dobrałbym staranniej słowa, aby nie mogły być tak łatwo zmanipulowane. To jest subiektywna ocena sytuacji, a nie manifest polityczny.

Figurski wyjaśnił, że przez piosenkę chciał pokazać, jak niektórzy wykorzystują tragedię w Smoleńsku by realizować własne cele.

 

Zdaniem Terlikowskiego,Kuba i Michał mieli na celu obrzydzenie wyborcom PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego


Piosenka Wojewódzkiego i Figurskiego:

 

Sprawdź wszystkie możliwości Facebooka. Zostań FANEM PLOTKA NA FACEBOOKU>>>.

Więcej o:
Komentarze (32)
Figurski o rapie o Kaczyńskim: Powtórzyłbym tę piosenkę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • vernic

  Oceniono 82 razy 44

  Sory, wylogowało mnie i opublikowała się niepełna wypowiedź dlatego pozwalam sobie uczynić to jeszcze raz. Poprzedni komentarz admin może usunąć.
  Tylko inteligentni i na poziomoie ludzie wiedzą co to jest wolnośc słowa. A to co oni robią jest najzwyklejszą komerchą. Oczywiście można mieć swoje odmienne zdanie. Ale obaj panowie robią ten pseudo show dla podniesienia swojej (lub radia dla którego pracują)"popularności". Czyli czerpią z tego korzyści więc niech nie pitolą że jest to jedynie wyrażenie ich zdania. Obaj doskonale wiedzą że taki tekst może niektórych zszokować i udało im się. To są Ci którzy nie starają się czegoś ugrać dla siebie na tragedii smoleńskiej????
  Mówiąc delikatnie obaj prezentują poziom intelektualny mało skomplikowany, akurat na młode, podatne umysły, które chłoną jak gąbki takie pamflety - niestety. Niski poziom intelektualny ich "twórczości" jest ich domeną. Obaj prowadzą programy skierowane do ludzi którzy decydują się na ich oglądanie nie mają potrzeby zbytnio wysilać umysłu. Cóż, włąściwie O gustach się nie dyskutuje. Jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki....

 • podpisany

  Oceniono 48 razy 16

  Słowa odzwieciedlają prawdę, więc czym się tu oburzać?!

 • maria

  Oceniono 70 razy 16

  `Powiem` krótko : chamstwo !!!!!!!!!

 • anna

  Oceniono 46 razy 14

  Swietna piosenka odzwierciedlajaca niestety smutna prawde.

 • vienia

  Oceniono 35 razy 13

  konstytucja gwarantuje nam ponoć wolność wypowiedzi.

 • kochajna

  Oceniono 37 razy 11

  Vienia - tak, konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi - to się wypowiedział. Konstytucja gwarantuje też wolność oceny - więc oceniam: lansuje się na tym, że piosenka jest kontrowersyjna i rani uczucia wielu Polaków. VIENIU - taka jest moja ocena i w wolności słowa ją wypowiadam

 • koko123

  Oceniono 42 razy 8

  wojewódzki przeciez doradzał platformie przed wyborami był jednym z doradców od wizerunku,to niby kogo miałby nie obrażać jak Prezydenta i przeciwników PO..ktos taki kto dostaje kase za takie rzeczy nie powinien twierdzic ze robi to dla wolności słowa,bo to tylko przykrywka dla pieniedzy które dostaje.daleko im jednak do osobowości radiowych bo takich powinna cechować niezalezność i obiektywizm.a tutaj mamy tylko jednostronne ujadanie na PIS,zbiegiem okoliczności PO sie nie dostaje.a przeciez takie prawdziwki jak NIesiołowski czy Palikot toz to chodzace "nieszcześcia" któych język i postawy sa tak inspirujące do naśmiewania sie z nich. z nich to można dopiero sie śmiać,kpic i drwić.

 • vernic

  Oceniono 30 razy 8

  Inteligentni ludzie wiedzą co to jest wolność słowa i że są jednak pewne granice, których człowiek na poziomie nie przekracza i potrafi z umierem korzystać z takiej możliwości. Oczywiście można mieć swoje odmienne zdanie, ale to co oni robią jest niczym innym jak najzwyklejszą, prosta, tandetną komerchą. Obaj panowie robią ten pseudo show dla podniesienia swojej lub radia dla którego pracują

 • lisaaa

  Oceniono 43 razy 7

  przegięli!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX