Poznajcie kolejną piątkę wykonawców na Open`er 2010

Sprawdź, kto pojawi się na festiwalu Open`er 2010

 

Groove Armada promować będzie swój szósty album, "Black Light". Legendarny duet z Londynu od ponad dekady błyskotliwie łączy taneczne rytmy, brzmienia hiphopowe i nastrojową elektronikę. Wiecznie poszukujący muzycy tym razem zainspirowali się brzmieniem rockowym i na "Black Light" połączyli taneczne rytmy, z których są znani, z brzmieniem gitar i wpływami lat 80-tych. To, co czeka fanów, to nowe muzyczne oblicze zespołu, nowi członkowie z wokalistką SaintSaviour na czele oraz nowa oprawa wizualna koncertów.

 

Kings of Convenience, norweski duet wyrobił sobie pozycję w świecie muzyki nie ostrymi riffami, ani też nie masywnym brzmieniem, a melodyjnymi, akustycznymi kompozycjami, z których bije niespotykane wręcz ciepło. Do tej pory grupa wydała trzy albumy studyjne, ostatni z nich "Declaration of Dependance" pojawił się po 5 latach przerwy, w trakcie których Erlend i Eirik pracowali osobno.

 

Uwielbiana przez polską publiczność brytyjska formacja Archive wypracowała sobie szczególne miejsce wśród miłośników muzyki w naszym kraju. Muzyka zespołu założonego przez Dariusa Keelera i Danny'ego Grifithsa to połączenie progresywnego rocka i trip-hopu. Bez problemów wyprzedają sale koncertowe, a ich kompozycje otoczone są niemal kultem, dla przykładu utwór "Again" utrzymywał się na trójkowej liście przebojów przez 70 tygodni!

 

Ukrywający się pod nazwą 2manydjs bracia David i Stephen Dewaele to przykład połączenia talentu, pomysłowości i pracowitości. Własne single, albumy studyjne, remiksy oraz udział w nagraniach innych artystów to oczywiście tylko część ich działalności - to, co David i Stephen cenią sobie najbardziej, to występy na żywo. Za każdym razem starają się odnaleźć nową formułę swoich setów didżejskich, czy jest to klub, czy pojawienie się na głównej scenie Rock Werchter, dlatego może być to jeden z najbardziej dynamicznych i nieprzewidywalnych występów podczas tegorocznego Open'er Festival.

 

Ellie Goulding to nowe objawienie brytyjskiej sceny muzycznej. Młoda wokalistka znalazła się na pierwszym miejscu prestiżowej listy BBC Sound of 2010, a także zdobyła nagrodę Critic's Choice podczas rozdania tegorocznych BRIT Awards. To wszystko wydarzyło się jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty "Lights", która zaraz po premierze trafiła na pierwsze miejsce sprzedaży na Wyspach Brytyjskich. Początkowo zafascynowana folkiem artystka dzięki współpracy z takimi producentami jak Starsmith i Frankmusik odnalazła się znakomicie w stylistyce nowoczesnego elektronicznego popu.

 

Kotek dziękuje za informacje serwisowi Infomuzyka.pl

 

Wybieracie się na festiwal?

Więcej o: