Lisowie wygrali z tabloidem. Dostaną ćwierć miliona!

Żądali 400 tysięcy złotych, ale sąd zmniejszył sumę.

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł dzisiaj, że "Super Express" ma wypłacić Hannie i Tomaszowie Lisom odszkodowanie w wysokości 250 tysięcy złotych. Tabloid ma ich przeprosić nie tylko na swoich łamach, ale także w plotkarskich serwisach internetowych oraz zapłacić 12 tysięcy złotych kosztów procesowych za zawinione naruszanie ich dóbr osobistych.

 

Lisowie żądali 400 tysięcy złotych. W uzasadnieniu sędzia Bożena Jaskuła powiedziała, że jednostka decyduje, jaką część wiedzy o sobie udostępnia innym, a wolność mediów nie jest całkowita. Choć Tomasz i Hanna są osobami publicznymi, to mają prawo do życia prywatnego.

 

"SE" został pozwany za artykuły z 2008 roku. Chodzi między innymi o publikacje zdjęć domu Lisó, robienie im zdjęć bez ich zgody nawet w miejscach publicznych. A także o artykuły m.in. o tym, że "Lis jest kiepski w łóżku"; że jego programy są stronnicze; że Hanna Lis "walczy o alimenty" i wiele podobnych.

 

Adwokat "SE" Paweł Podrecki zapowiedział apelację od wyroku.

 

Janus

Więcej o:
Komentarze (23)
Lisowie wygrali z tabloidem. Dostaną ćwierć miliona!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lehane

  Oceniono 29 razy 11

  Po stracie pracy zostało im tylko włóczenie się po sądach i zarabianie na tym. Co będzie jak Tomasz Lis też straci pracę - sądy zostaną zasypane pozwami. Wyżej ich wielu ludzi ceniło.

 • gerard

  Oceniono 16 razy 8

  A ci to malo co sie nie posr....ja za ta kasa!! Tylko kasa i kasa. Du... sobie tez pewnie kasa podcieraja, chytre lisiory

 • plujka

  Oceniono 24 razy 8

  O żesz k**** ich mać! Najpierw sami się pchają do gazet i telewizji, że kijem nie można odgonić, a potem udają nie wiadomo kogo. Że co - święci od tej "popularności"? Goebbels przy ich manipulacjach wobec publiki to mały Józio. A sądy w Polsce to drugi szołbiznes, robiący ludziom wodę z mózgu względem takich pojęć jak sprawiedliwość, prawo, bezstronność. Tfu!

 • reki334

  Oceniono 22 razy 8

  jak Lis udowodnił, że nie jest kiepski w łóżku? przeleciał sędzinę?

 • polak83

  Oceniono 17 razy 7

  nie lubie ich, zarabiaja w miesiac tyle kasy co zwykly czlowiek przez pare lat i jeszcze maja czelnosc zadac takiego odszkodowania, powinny im wystarczyc przeprosiny na łamach gazety

 • gosia2000

  Oceniono 23 razy 7

  brawo, moze Panstwo Lisowie nie naleza do moich ulubiencow ale bzdury, brednie i chamskie zmyslone historie jakie mozna poczytac w niektorych szmatlawcach zasluguja na kare...moze pomysla pismaki dwa razy zanim wejda ponownie z butami i blotem w cudze zycie

 • cosma

  Oceniono 19 razy 5

  Czy był pokaz scen łóżkowych lisa ,przed sądem ?!

 • tripst

  Oceniono 25 razy 5

  No to teraz te bufony będą jeszcze bardziej bufoniaste

 • str8sent

  Oceniono 27 razy 5

  ...bo jest kiepski i cala wawka to wie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX