"Lis dopuścił się manipulacji"

Rada Etyki Mediów zajęła się jednym z odcinków jego programu.

Do grudniowego programu "Tomasz Lis na żywo" dziennikarz zaprosił adwokata. Tematem były tabloidy oraz ochrona wizerunku i dobrego imienia celebrities. Rada Etyki Mediów zajęła się odcinkiem, bo gość reprezentował interesy prowadzącego.

 

W oświadczeniu można przeczytać:

 

Tomasz Lis dopuścił się niedopuszczalnej manipulacji i złamania zasad bezstronnego, obiektywnego dziennikarstwa. Temat podjęty przez red. Tomasza Lisa jest niezwykle ważny i mógłby być ciekawym głosem w dyskusji. Tymczasem widz został zmanipulowany nieobiektywnym przekazem.

 

Mecenas Maciej Ślusarek reprezentuje Lisa w sprawach z mediami, które naruszają jego prywatność. Jedna ze spraw toczy się przeciwko publikacjom "Super Expressu", którego szczególnie ucieszyło oświadczenie Rady.

 

Według Magdaleya Bajer z Rady Etyki Mediów TVP powinna upomnieć Lisa ponieważ nie podchodzi do obowiązków z należytą starannością.

 

Janus

 

Nam Tomasz Lis obiecał że, odgryzie sobie język

 

 

 

 

Więcej o:
Komentarze (7)
"Lis dopuścił się manipulacji"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • samozwaniec

  Oceniono 19 razy 11

  No coz - wstyd.Nie ma juz w Polsce dziennikarzy.Jezeli laureat zachowuje sie,jak czlonek gangu,to znaczy,ze zawod ten totalnie sie sprostytuowal.Jak kiedys zdawalem bylem do Pomagisterskiego Studium Dziennikarskiego przy Uniwersytecie Warszawskim - to na jedno miejsce startowalo 19 osob.Bylo z kogo wybrac...A teraz dziennikarzem jest i Ola Monola Prezydentowna,i Richardson,i zlodziej danych z IPN...Nie te czasy.Wstyd,panie Lis.No i ten program na zywo przygotowywany dwa dni wczesniej.

 • celtic

  Oceniono 20 razy 8

  TEN PAJAC NIE OD DZISIAJ MANIPULUJE !!! PAMIĘTAM JAK BYŁ PROGRAM O KONFLIKCIE KIBICÓW LEGII Z WŁADZAMI KLUBU Z ITI,TO NIE BYŁO ZAPROSZONEGO ŻADNEGO Z PRZEDSTAWIECIELI KIBICÓW,A ZA ZNAWCĘ TEMATU ROBIŁ OWSIAK !!! OD KIEDY TO OWSIAK MA POJĘCIE O RUCHU KIBICOWSKIM W POLSCE ??? PODAŁEM TYLKO PRZYKŁAD,A BYŁO ICH WIELE WIĘCEJ JAK CHOĆBY NAGMINNA NAGONKA NA PISIAKÓW PRZED WYBORAMI.

 • fikumiku

  Oceniono 7 razy 5

  też mi odkrycie

 • marjola

  Oceniono 7 razy 3

  BARDZO STRONNICZY I MAŁO RZETELNY DZIENNIKARZ, WYWALIĆ GO Z TELEWIZJI PUBLICZNEJ ZA TAK DUŻĄ KASĘ Z ABONAMENTU JEST RZECZNIKIEM PO.

 • kupogon

  Oceniono 2 razy 2

  Idę pogonić tradycyjne wieczorne kupiszze

 • roki1993

  Oceniono 4 razy 0

  "Magdaleya" ????
  Chyba mieliście na myśli Magdaleny ??

 • princess_leya

  Oceniono 5 razy -5

  PiSowski wycieruch...Włazi w tyłek Kaczyńskiemu. Jak dla mnie może sobie odgryźć ten parszywy jęzor.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX