Wybieramy najgorszy film 2009 roku. Głosujcie

Czas rozdać Internetowe Nagrody Filmowe. Głosuj w kategorii Plotka na najgorszy film roku, a pozostałych kategoriach na Stopklatka.pl.

W 10 edycji Internetowych Nagród Filmowych organizowanych przez Stopklatka.pl Plotek wybrał filmy nominowane w kategorii Najgorszy Film Roku. W pierwszym tygodniu oddajecie głosy na 10 filmów, z których 5 z największą ilością głosów trafi do finałowego głosowania.

 

Po burzliwych dyskusjach, pomocy koleżanek i kolegów z innych serwisów wybraliśmy dziesiątkę najgorszych filmów 2009 roku. Większość to kinowe nieporozumienia. Część z nich trafiła na listę, bo obiecywaliśmy sobie po nich więcej, a okazały się rozczarowaniem. Na liście znalazło się kilka sequeli.

 

1. "Underworld: Bunt Lykanów" - tym razem producenci cofnęli się w czasie i opowiedzieli o początkach odwiecznej walki między arystokratycznymi wampirami znanymi jako Handlarze Śmiercią i ich byłymi niewolnikami Lykanami. Takie krwawe jatki można oglądać w telewizorach, kto coś takiego wpuścił do kina powinien karnie odśnieżać ulice. Żaden znany aktor nie chciał zagrać w tej katastrofie.

 

2. "Miłość na wybiegu" - dzieło polskiej kinematografii było reklamowane jako nasza odpowiedź na "Diabeł ubiera się u Prady". Tomasz Karolak zagrał szefa wpływowej agencji, a nieznana Karolina Gorczyca w roli nadziei polskiego modelingu to gwarancja niewypału. Widać, że ktoś chciał zrobić dobrze, ale sobie.

 

3. "Zabójcze ciało" - popularność filmowi miała zagwarantować Megan Fox w roli głównej i jeśli ktoś chce go obejrzeć to tylko dla jej wyglądu. Gra najseksowniejszej kobiety świata i fabuła powodują nawroty choroby morskiej. Piękna cheerleaderka zostaje opętana przez piekielne moce, przeistacza się w zabójczynię i zabija chłopców ze swojego miasteczka.

 

4. "Generał - Zamach na Gibraltarze" - TVN wziął się za opowiedzenie i wyjaśnienie zagadki historycznej, która wpłynęła na losy II wojny światowej. Fikcja miesza się z historią, akcja nie trzyma w napięciu, nikt nie odkrywa nowych faktów, a aktorzy grają, żeby grać.

 

5. "Adrenalina 2. Pod napięciem" - już pierwsza część była sporą abstrakcją, jednak w drugiej scenarzyści dopiero dali popis. Bohater wypada z helikoptera lecącego na wysokości kilkuset metrów, upada na ziemię i wygląda normalnie. Na chwilę traci przytomność, porywają go Chińczycy, którzy wszczepiają mu akumulator zamiast serca. Bohater musi odnaleźć swój drogi organ, a w trakcie poszukiwań rozwala wszystko na drodze. Podobno ma być kolejna część i to w 3D. Armagedon nadchodzi.

 

6. "Galerianki" - temat bardzo fajny, niestety reżyserce nie udało się wyciągnąć ze zwykłych dziewczyn ich naturalności, a film poległ na całej linii. Zamiast tłumów w kinie, były puste seanse. Nie rozpoczęły się dyskusje na temat młodocianej prostytucji, mało kto potraktował film poważnie. Specjaliści przeszli obok niego obojętnie. Większe poruszenie wywołują materiały w "Superwizjerze".


7. "Różowa Pantera 2" - reaktywacja przygód inspektora Clouseau ze Stevem Martinem w roli głównej wypada blada przy oryginale, który miał swój urok i wdzięk. Producenci mimo tego spróbowali zrobić dwójkę i wyszło jeszcze gorzej niż pierwsza część. Wydawało się to im nieprawdopodobne ale się im udało. Prosimy niech nie będzie trzeciej części.

 

8. "Bruno" to kolejne wcielenie komika Barona Sashy Cohena po Boracie i Alim G. Tym razem zagrał austriackiego dziennikarza telewizyjnego geja. W "Boracie" można było znaleźć pozytywy w postaci obnażanie poglądów i zaściankowości niektórych Amerykanów. W "Brunie" jest chamsko, niesmacznie i bez polotu.

 

9."Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"- po tym filmie bardzo dużo sobie obiecywaliśmy. Miał nas powalić na kolana, a pozostał niedosyt po ponad 3 godzinach w kinie. Intrygująca historia zamienia się w katorgę siedzenia w pozycji siedzącej przed ekranem. Lepiej spróbować obejrzeć w domu na kilka razy, na spokojnie, wtedy jest bardziej zjadliwy.

 

10. "Hannah Montana. Film" - na koniec pozostawiliśmy perełkę w postaci filmu zrealizowanego w oparciu o popularność serialu pod tym samym tytułem. Fenomen jego jest dla nas zagadką. Ojciec Miley powinien sprzedawać patent jak z córki bez zadatków zrobić gwiazdę. Film wygląda cukierkowo, a gra aktorska i banalność dialogów powodują zgrzytanie zębami.

 

Głosujcie w naszej sondzie na najgorszy film roku. Aby wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, zapraszamy do głosowania na inne kategorie na portalu Stopklatka.pl.

 

 

Najgorszy film 2009 to:
Więcej o:
Komentarze (127)
Wybieramy najgorszy film 2009 roku. Głosujcie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • celtic

  Oceniono 65 razy 37

  CO W TYM TEMACIE ROBIĄ TAKIE FILMY JAK "GALERIANKI" I "CIEKAWY PRZYPADEK BENJAMINA BUTTONA"????CZY REDAKTORZY PLOTKA WIDZIELI TE FILMY????? NIE SĄ TO DZIEŁA WYBITNE,ALE NA PEWNO NIE SĄ TO SŁABE FILMY !!! JAK MOŻNA JE PORÓWNYWAĆ Z TAKIM GÓWNEM JAK "ZABÓJCZE CIAŁO" CZY "HANNAH MONTANA" ???

 • krolowajadwinia

  Oceniono 47 razy 35

  nie rozumiem, czemu dziwny przypadek beniamina butona to dla was jeden z najgorszych filmow? zupelnie sie z tym nie zgadzam

 • gzu

  Oceniono 39 razy 33

  Film "Galerianki" - miał w 2009 roku 547 721 widzów i był to CZWARTY wynik w kraju, lepszy od "Wojny polsko-ruskiej", "Rewersu", "Dzieci Ireny Sendlerowej" czy "Ile wazy koń trojański?". Nie widziałam tego filmu i trudno mi ocenić jego wartość artystyczną. Razi mnie jednak brak profesjonalizmu w warsztacie dziennikarskim - nawet na portalu plotkarskim. Określenie "Zamiast tłumów w kinie, były puste seanse" sugeruje niską frekwencję i w mojej ocenie mija się z prawdą.

 • fanfaronada

  Oceniono 33 razy 31

  Raz już głosowałam - na Plotki Roku 2009. Do tej pory nie ma wyników. Po co zachęcacie nas do głosowania, skoro później nie publikujecie rozstrzygnięcia?

 • beorrt

  Oceniono 29 razy 29

  Jak tu mógł się pokazać "Przypadek..."? 3h to za dużo? A Galerianki ocena oceną, ale komentarz o pustych salach jak na film poszło przeszło 600tys osób to jakaś kompromitacja.

 • princess_leya

  Oceniono 30 razy 28

  Jak można umieścić "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" w tym zestawieniu??? Przecież to świetny film. A "Bunt Lykantów" to całkiem przyzwoite kino akcji, chociaż za dużo było pokazane w "Underworld: Evolution". "Galerianki" - ciekawe kino społeczne. Kto układał ten ranking??? Troglodyta?

 • michuj

  Oceniono 33 razy 27

  Ciekawy przypadek Benjamina... to jeden z najlepszych filmów w zeszłym roku. Miał 13 nominacji do Oscara w tym 3 wygrał! Może nie zrozumieliście tego filmu... Ale wtopę zaliczyliście:)

 • gonzo

  Oceniono 28 razy 26

  niech Plotek zajmuje się plotami...filmów niech nie rusza.

 • guga236

  Oceniono 29 razy 25

  NIESTETY KOLEJNA WTOPA PSEUDO REDAKTORÓW PLOTKA...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX