Brzydula kontra Majka. Na razie 1:0

Obejrzeliśmy pierwsze odcinki serialu "Majka". I śmiemy wątpić, że powtórzy sukces "Brzyduli".

 

To nasze wrażenia. Oczywiście macie prawo się nie zgodzić.

 

Akcja

Pierwsze odcinki okazały się nudne, a serial przewidywalny do bólu. (przypadkowe zapłodnienie - też zgadliście, czym skończy się wizyta u lekarza?). Kompletnie nieprawdopodobne. I w końcu główny wątek - inseminacja, którą lekarz wykonał zamiast cytologii. Panie zapewne ubawiły się do łez. No, kto w to uwierzy?

 

 

 

 

 

Główna bohaterka

O ile Ula Cieplak (Brzydula) budziła emocje i można było się z nią utożsamiać, o tyle Majka nie przekonuje. Jest mdła. Studentka ASP zamiast inspirować widza chociażby do tworzenia (np. fotografia czy garncarstwo), zniechęca nieschodzącym z twarzy grymasem. Wina roli czy aktorki? Poczekajmy do setnego odcinka.

 

 

Obsada

Brak charyzmatycznych bohaterów, którzy napędzaliby akcję. Żeby nie być gołosłownym -  naliczyliśmy piątkę czarnych bohaterów i... nic. Żaden nie dorównuje np. Alexowi z "Brzyduli". Brakuje także takich postaci jak szalona Violetta czy histeryczny Phemko.

 


 

 

Kraków

Tu musimy pochwalić twórców polskiej wersji "Majka". Nie sądziliśmy, że można pokazać Kraków jeszcze piękniejszym niż jest. Naprawdę ładne zdjęcia. Widać, że scenarzyści wykonali tu kawał dobrej roboty.

 

 

Marietta Żukowska

Żukowska fantastycznie wcieliła się w rolę zepsutej panienki, która kocha pieniądze i nienawidzi pracować. Marietta nadała tej postaci wyrazisty, czarny charakter. Świetnie gra wyrachowaną córkę samotnej matki, która w życiu borykała się z biedą. Duży plus.

 

 

 

Naszym zdaniem pierwsze odcinki "Majki" okazały się słabe. Póki co, studentka z Krakowa przegrywa z ambitną Brzydulą spod Warszawy.


Którą bohaterkę bardziej lubisz?
Więcej o:
Komentarze (83)
Brzydula kontra Majka. Na razie 1:0
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • marron027

  Oceniono 25 razy 21

  ten film jest robiony na podstawie innego, ona została zapłodniona przez pomyłkę, ta kobieta która miał urodzić im to dziecko, to poroniła. I oczywiście ta, która została zapłodniona przez pomyłkę, to wyszła za mąż za ojca tego dziecka.

 • good

  Oceniono 40 razy 20

  ten film jest tak zryty że nie chce sie go oglądać bo jest jasne co się zdaży w kolejnym odcinku.brzydula była o niebo lepsza...

 • vanessaaa

  Oceniono 42 razy 18

  mdła aktorka. zdecydowanie brak akcji i bzdurna fabuła,całkowicie oderwana od rzeczywistości. do bani. brzydula też nie miała na początku super oglądalności,ale nadrabiała obsadą.

 • denessa

  Oceniono 32 razy 16

  BrzydUla wracaj !! :) Majka jest nijaka , BrzydUle osobiście oglądałam od pierwszego odcinka i odraz ją polubiłam .

 • alrauna

  Oceniono 39 razy 15

  Zdecydowanie "BrzydUla". Ciekawsze wątki, fabuła i oczywiście znakomita rola pani Sochy :)

 • pudzian

  Oceniono 33 razy 15

  wygra brzydula, mówię wam

 • grzegorzb

  Oceniono 46 razy 14

  flaki z olejem,żal mi tylko młodej aktoreczki że dała wrobić się w taką hałę

 • migotliwa

  Oceniono 27 razy 13

  Nie sprawiła, żebym usiadła na jej czas przed telewizorem i została.

 • cetee

  Oceniono 29 razy 13

  do proboscis: Ja licze żę to sie skończy odrazu po feriach..
  Majka jest tragiczna Chce brzydulę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX