"Majka" osiągnie sukces na miarę "BrzydUli"?

Stacja TVN wyemitowała już trzy odcinki nowego serialu "Majka", który zastąpił "BrzydUlę". Jak wrażenia? Nadal tęsknicie za Violettą i Pschemko czy już przekonaliście się do Majki?

 

Gigantyczne billboardy porozwieszane po całej Warszawie, emisja w najpopularniejszej telewizji prywatnej w Polsce, wielka promocja - serial "Majka" jest po prostu skazany na sukces. Pytanie czy go rzeczywiście odniesie?

 

Majka zamiast Uli Cieplak

 

Producenci serialu muszą pogodzić się z tym, że "Majka" będzie na każdym kroku porównywana z serialem "BrzydUla". Nie da się ukryć, że serial o losach Uli Cieplak podniósł bardzo wysoko poprzeczkę i ekipie "Majki" ciężko będzie ją przeskoczyć.

 

 

 

Początek był naprawdę niezły, ponieważ pierwszy odcinek oglądało 4,5 mln widzów (ok. 4 mln w wieku 16-49). Problem w tym, że tak świetny wynik zawdzięczają ..."BrzydUli". PR-owcy TVN-u wymyślili, że pierwszy odcinek "Majki" zostanie wyemitowany tuż po finałowym odcinku "BrzydUli". Zresztą Julia Kamińska ( serialowa Ula Cieplak) wzięła nawet udział w zwiastunie promującym "Majkę".

 

 

 

 

Podobieństwa i różnice


O czym będzie opowiadał serial "Majka"? Tytułowa bohaterka ( w tej roli Joanna Osyda) zakocha się w przystojnym architekcie, który zatrudni ją w swoim biurze. W "BrzydUli" było podobnie. Ula Cieplak również oszalała na punkcie swojego szefa. Różnica jest jednak taka, że Marek Dobrzański miał "tylko" narzeczoną, a ukochany Majki ma żonę. Producenci "Majki" podobnie jak ekipa, która stworzyła "BrzydUlę" stawiają na nowych, mało znanych aktorów.

 

 

Słabe recenzje

 

Próżno szukać pochlebnych opinii na temat nowej produkcji TVN-u. Na forach internetowych telewidzowie piszą, że ten serial odbiega od rzeczywistości i jest po prostu nudny. Przypominamy, że w pierwszy odcinku główna bohaterka omyłkowo została poddana inseminacji. Warto zauważyć, że do szpitala przyszła zrobić sobie cytologię!

 

Sceptyczne podejście do Majki bierze się też stąd, że zajęła ona miejsce ukochanego serialu Polaków czyli "BrzydUli".

Nie da się uniknąć porównań. Zdaje sobię sprawę z tego, że pół Polski nienawidzi nas za to, że zabraliśmy im "BrzydUlę". Nie jestem od tego żeby się zajmowac słupkami oglądalności. Są producenci, którzy się o to martwią i tak kierowali tą produkcją, żeby oglądalność była jak największa. To nie do końca moje zmartwienie. Byłoby mi miło gdyby wyniki były pozytywne, ale też nie czuję żadnej presji - powiedział w rozmowie z Plotkiem, Tomasz Ciachorowski

Majka jeszcze się rozkręci?

 

Pracę na planie "Majki" trwają już od kilku miesięcy. Cała akcja rozgrywa się w Krakowie. TVN planuje wyemitować 190 odcinków serialu. Na wczorajszej konferencji prasowej poświęconej serialowi, producenci zapowiadali, że scenariusz obfituje w różne intrygi, romanse i fascynujące wątki.

 

"Majka" ma jeszcze szanse na sukces. Nawet serial "BrzydUla" nie cieszył się od razu gigantyczną oglądalnością i zbierał więcej negatywnych niż pozytywnych recenzji.

 

Pod tym linkiem zobaczycie zdjęcia z wczorajszej konferencji serialu.

 

Szaza

 

Jak podoba wam się Majka?
Więcej o:
Komentarze (69)
"Majka" osiągnie sukces na miarę "BrzydUli"?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wrobelek

  Oceniono 44 razy 36

  Violettaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

 • felicia

  Oceniono 66 razy 36

  Kto jeszcze jest za brzydula? (oczywiście ja:))

 • kebab

  Oceniono 33 razy 27

  Fajnie, że promują nowych aktorów, ale ten serial jest robiony na siłe. Oh, znowu zakochała się w żonatym szefie. Skąd to znamy? Co zaraz powtórzą?

 • lacrymosa

  Oceniono 27 razy 23

  190 odcinkow???? Zdecydowanie za duzo...mnie osobiscie serial sie nie podoba.

 • adiva

  Oceniono 33 razy 23

  Prawdopodobnie gdyby serial Majka nie leciał tak bezpośrednio po Brzyduli, widz byłby do niego zupełnie inaczej nastawiony...A tak zabrali mi mój ulubiony serial,końcówkę walneli na

 • nanda_devi

  Oceniono 25 razy 21

  O rany, jaki absurd!!!! Przypadkowo ją zapłodnili, a tylko przyszła zrobić cytologię. Gratuluję scenarzyście. To ma być jakaś "Niewolnica Isaura" czy co? No ale w sumie czego się spodziewać po produkcji opartej na jakiejś latynoamerykańskiej telenoweli.

 • tadpole

  Oceniono 31 razy 21

  won z majka ! dawac brzydule ! i violette przez v i dwa TT xD!

 • gianna

  Oceniono 27 razy 21

  Ten serial jest taki ... bezbarwny, brakuje mi Violetty. Przez cały odcinek nic się nie dzieje i nawet reklamy wydają się ciekawsze od fabuły, a dopiero w ostatnich pięciu minutach akcja się rozkręca, żeby po chwili zobaczyć napisy końcowe ... Ale może coś jeszcze z tego będzie?

 • paintedhouse

  Oceniono 38 razy 20

  BrzydUla była fajniejsza, w niej coś się działo.
  I napisaliście tu prawdę - Majka zawdzięcza sukces oglądalności BrzydUli. A szkoda, bo ten serial na to nie zasługuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX