Czy Natasza naprawdę przegrała "Taniec z Gwiazdami"?!

Choć od finału "Tańca z gwiazdami" minęły już prawie dwa tygodnie, temat nadal jest gorący i budzi kontrowersje. Przede wszystkim mówi się o przegranej Nataszy Urbańskiej. Jeszcze nigdy nie miała ona tak dobrej prasy. Zdobyła uznanie wielu ludzi - w tym przedstawicieli show-biznesu, w którym bardzo ciężko o pochwałę i wsparcie. Sprawdźcie, kto najbardziej kibicował Nataszy i nie zgadza się z jej przegraną.

Choć od finału "Tańca z gwiazdami" minęły już prawie dwa tygodnie, temat nadal jest gorący i budzi kontrowersje. O dziwo najczęściej komentowane jest nie zwycięstwo Ani Muchy, a "przegrana" Nataszy Urbańskiej. Nie bez powodu napisałem słowo "przegrana" w cudzysłowie. Chyba jeszcze nigdy finał jakiegokolwiek programu nie wzbudził tylu emocji, a werdykt widzów nie wywołał poruszenia i sprzeciwu nawet w show-biznesie.

 

Wydawać by się mogło, że show-biznes opiera się tylko na zawiści i krytyce. Najłatwiej przecież jest kogoś skrytykować, wyśmiać i oczernić. Zapewnia to publikacje w kolorowej prasie i na portalach internetowych. Bardzo rzadko możemy spotkać się z pozytywnymi opiniami znanych o znanych - opiniami, w wyrażaniu których celebryci nie mają żadnego biznesu. A jednak takowe się zdarzają. I właśnie "przegrana" Nataszy okazała się tematem, na który wiele osób publicznych zechciało się wypowiedzieć, nie szczędząc masy pozytywnych słów kierowanych do Urbańskiej w odniesieniu nie tylko "Tańca z Gwiazdami", ale też całej jej kariery.

 

Talent, klasa, uroda, dystans, wiara w siebie, odnalezienie siebie... i jeszcze milion innych cech.

Tak opisuje Nataszę Ilona Felicjańska, która niezwykle serdecznie wypowiada się na jej temat.

Jest jedną z najpiękniejszych, najzdolniejszych i najlepszych osób, jakie znam. Jest moją ukochaną i, co najważniejsze, PRAWDZIWĄ GWIAZDĄ!

W rozmowie z Plotkiem modelka szczerze przyznała, że pokochała Nataszę, w momencie, kiedy poprosiła ją o występ podczas jednej z imprez charytatywnych, którą organizowała. Urbańska zaśpiewała dla dzieci, mimo, że niemal w tym samym czasie zobowiązana była do odebrania nagrody podczas innej imprezy - tylko jej udało się znaleźć na obu wydarzeniach. Podczas imprezy Felicjańskiej Natasza nie tylko nie gwiazdorzyła - była wręcz zdziwiona, że dostała garderobę.

 

Nic więc dziwnego, że podczas "Tańca z Gwiazdami" Ilona całym sercem kibicowała właśnie Urbańskiej.

Była w programie prawdziwa i szczera - stwierdziła modelka.

Felicjańska przyznała też, że była rozgoryczona nagonką na Nataszę związaną z tym, że jako tancerka nie powinna brać udziału w programie. Jako była uczestniczka "Tańca z Gwiazdami" Ilona nie przypomina sobie, by regulamin tego zabraniał.

Niestety, w Polsce jest tak, że nie lubimy zdolniejszych od nas. Byłam więc wściekła słysząc złe opinie na temat Nataszy - powiedziała Felicjańska.

 

Urbańską świetnie zna Artur Chamski, który na co dzień pracuje z nią w Teatrze Buffo.

Kiedy Natasza tańczy, nie mogę oderwać od niej wzroku - powiedział aktor i piosenkarz w rozmowie z Plotkiem.

Artur podobnie reagował oglądając wyczyny Urbańskiej w "Tańcu z Gwiazdami".

Mimo, że znam Nataszę od niemal 10 lat i praktycznie codziennie występujemy razem w teatrze, za każdym razem, gdy widziałem jej taniec w programie, zaskakiwała mnie swoją świeżością i spontanicznością na parkiecie. Nie chcę podważać decyzji widzów, ale dla mnie była najlepsza - przyznał Chamski.

 

 

Pełen uznania dla talentu Nataszy jest aktor i tancerz Leszek Stanek - znany szerzej z roli w serialu "Tancerze".

Dziwi mnie, że są osoby, które nie doceniają artystów, którzy jednocześnie tańczą, śpiewają, grają, a do tego dobrze wyglądają. Ja nie widzę nic złego w tym, że artysta rozwija się w tych wszystkich dziedzinach pod warunkiem, że robi się to na odpowiednim poziomie, a moim zdaniem Natasza jest urodzoną tancerką, aktorką, posiada talent, który z sukcesem rozwija - powiedział Leszek w rozmowie z Plotkiem.

Stanek jako aktor scen muzycznych jest w stanie w pełni profesjonalnie ocenić umiejętności Nataszy.

Posiada wszystkie cechy, które powinna mieć aktorka scen muzycznych na miarę Broadwey'u czy West End'u (którego zwolennikiem jestem ze względu na profesjonalizm artystów). Życzyłbym sobie i moim kolegom z "branży" takich predyspozycji i umiejętności, jakie ona posiada. Szkoda, że w Polsce nie wykorzystuje się takiego talentu, jakim jest Natasza - stwierdził Leszek.

 

"Wygrałam w oczach moich przyjaciół" - powiedziała Natasza tuż po finale. Okazuje się, że wygrała także w oczach tych, którzy dotąd nie darzyli jej większą sympatią.


Aktorka i piosenkarka Monika Jarosińska tuż po finałowym odcinku programu opublikowała na swoim blogu notkę zatytułowaną "Nie zgadzam się! Nie zgadzam się! Ratunku!!!", w której napisała:

Właśnie skończyła się dziesiąta edycja Tańca z Gwiazdami. Wygrała Anna Mucha. Absolutnie się z tym werdyktem nie zgadzam i strasznie się tym faktem zbulwersowałam. Ludzie, ratunku! Gdzie ja żyję?!

Spójrzmy prawdzie w oczy. Natasza Urbańska nie jest osobą lubianą. Ba! Nie budzi wogóle sympatii, nawet powiem szczerze, że i mojej. Ale jest rewelacyjną profesjonalistką, wspaniałą tancerką, osobą ambitną, perfekcjonistką. Jest piękna, a co najważniejsze - w tańcu JEST GENIALNA! To prawda, że gdyby wystąpiła w amerykańskiej wersji "TzG", to dostałaby najlepsze role broodway'owskie. Ale nie - przecież żyjemy w Polsce, gdzie podoba się przeciętność. Gdzie, gdy ktoś jest dobry, lepszy, genialny od razu podcina mu się skrzydła. (...)
Natasza, byłaś i jesteś genialna!

 

 

Na koniec nie mógłbym pominąć ważnych opinii jurorów "Tańca z Gwiazdami".


Do tej pory mam w głowie, moment, w którym Iwona Pavlović po półfinałowym występie Nataszy wstała i pokłoniła się jej . Czy podczas, którejkolwiek spośród dziesięciu edycji programu, widzieliście coś podobnego? Czy Iwona zareagowała choć częściowo podobnie po którymś tańcu Muchy?

W ciągu kilku dni po finale okazało się, że Urbańskiej kibicowali także Zbigniew Wodecki i Beata Tyszkiewicz.

Z całym podziwem dla Ani Muchy mam nadzieję, że to, iż Natasza o włos przegrała, odwróci coś w jej historii i nareszcie ludzie docenią ją i polubią, przymykając oko na jej perfekcjonizm - powiedział Wodecki na antenie TVN 24.
Kiedy tańczyła Natasza, wszyscy mieliśmy ściśnięte gardła. Natasza zrobiła coś zdumiewającego, zaś Mucha zaliczyła tylko postępy w tej edycji, a i Maserak się postarał jak nigdy. Subiektywnie uważam, że powinna wygrać Natasza! - powiedziała Tyszkiewicz w rozmowie z "Faktem".

 

Nie ma wątpliwości, że mimo "przegranej" w programie, Natasza nie może żałować pojawienia się w nim. W końcu po raz kolejny udowodniła, że jest cholernie zdolna i ambitna. Zdobyła uznanie wielu ludzi, także przedstawicieli show-biznesu, w którym bardzo ciężko o pochwałę i wsparcie. Nie zgadzam się więc z opiniami, że Urbańska jest niedoceniana. Wręcz przeciwnie - wszystkie powyższe opinie i tysiące głosów telewidzów, które sprawiły, że znalazła się w finale "Tańca z Gwiazdami" i nie wygrała w nim jedynie 0.01% głosów udowadniają, że Natasza jest doceniana, a jej ogromny talent jest dostrzegany i podziwiany. Dlatego wierzę, że potraktuje ona swoją przegraną jako wygraną, a już niedługo będziemy mogli gratulować jej wielkiego sukcesu, na polu, na jakim tylko zechce go osiągnąć.

 

 

Adrian Nychnerewicz

Więcej o:
Komentarze (75)
Czy Natasza naprawdę przegrała "Taniec z Gwiazdami"?!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lojzo

  Oceniono 35 razy 27

  Natasza pięknie tańczy to fakt, zwłaszcza na tle amatorów. Uważam, że jako profesjonalistka nie powinna wystąpić w programie dla amatorów. U Muchy ludzie docenili ogrom pracy, jaki musiala wykonać, żeby osiągnąć taki poziom. ale różnica w % jest żadna. Natasza i jej mąż traktują to jak tragedię. A na sympatię, jaka Natasza zdobyła u 50% widzów TVN można by rozbudować karierę... Tymczasem jej mąż woli tę widownie i TVN obrażać. Współczuje Nataszy. Wpakowała się w trudny związek z tyranem...

 • nattalkaaa

  Oceniono 44 razy 22

  tak praktycznie to w finale nikt nie przegrywa. a formalnie, myślę że zasłużenie wygrała Mucha! o czym my w ogóle mówimy? Natasza to jest osoba która na scenie porusza się lepiej niż nie jedna tancerka. a Mucha zrobiła niewiarygodne postępy.

 • hanna69

  Oceniono 44 razy 20

  Natasza wygrała, bo lepiej tańczyła, jest ładniejsza, zgrabniejsza(nawet ciąża nie zepsuła jej figury), lepiej wygimnastykowana, kulturalniejsza, inteligentniejsza, bardziej powściągliwa,lepiej śpiewa, skromniejsza, i NIE POKAZUJE GOŁEJ C.... w gazetach, by się lansować. Do tego ma męża zapatrzonego w nią jak w obrazek, męża zakochanego w niej na zabój. Do tego wszystkiego ma piękne dziecko i kupę szmalu. Mucha ma zero talentu do czegokolwiek, potrafi tylko pokazywać gołą d.... albo głupio rechotać, ewentualnie się rozbeczeć. Nawet stary Wojewódzki kopnął ją w tyłek i się naśmiewał z niej. Ha! Ha!

 • banialuka

  Oceniono 51 razy 19

  Chyba tylko ślepy i głupi twierdziłby, że Ania Mucha zatańczyła lepiej od Nataszy. Ale, jak wiadomo Natasza jest profesjonalistką,taniec to jej praca! Czyli w rzeczywistości nie pokazała nic bo by mogło zaskoczyc. A Ania? Cała Polska mogła obserwowac jak rozwinęła skrzydła.

 • misia12345

  Oceniono 45 razy 19

  ONA JEST TANCERKĄ, MA ŻLE TAŃCZYC????????
  A wypowiedż pani felicjańskiej jest żałosna(dobrze, że nie musiałam tego słuchać, bo byłabym jeszcze bardziej zażenowana) Natasza Urbańska i dystans, dobre, naprawdę.

 • nikkigold

  Oceniono 31 razy 19

  Troszkę przesadzają. Tak na dobrą sprawę w każdej edycji byli więksi bądź mniejsi amatorzy. I nagle po finale 10. rozgorzała dyskusja, kto powinien był ją wygrać i ciągnie się to już od 2 tyg. Prawda jest taka, że za Nataszą ciągnie się zła opinia od Jak Oni Śpiewają. Nie zmieniła tego Przebojowa Noc i inne tego typu programy ani nagroda Najpiękniejsza Vivy. TzG tylko potwierdził fakt, iż niesmak pozostał. Ja osobiście nie lubię ani Nataszy ani Muchy ale jeśli już muszę wybrać to jednak skłaniam się ku Musze - ona bynajmniej ma w sobie jakąś spontaniczność.

 • agula0811

  Oceniono 30 razy 18

  Również uważam, że gdyby nie YCD nie byłoby tego tematu...Ludzie Natasza przegrała tylko 0,01%! Wiec dla mnie to nie jest zadna przegrana, a to ze nie dostala nagrody to nie wazne, liczy sie sadysfakcja...

 • blacke

  Oceniono 23 razy 17

  Jak mnie wkurza nadawanie na polską zazdrość i podobne bzdury! Gdyby w TzG miał być oceniany wyłącznie taniec to wygrana zależałaby tylko od profesjonalnego (czyli bez aktorki i muzyka) jury, a nie werdyktu publiczności. Tutaj nie wystarczy świetnie tańczyć, trzeba też publiczność czymś ująć. Mucha do publiczności dotarła, Urbańska nie. Dlatego, że jest zbyt perfekcyjna, niesympatyczna czy ma nielubianego męża? Nie wiem, może. A może dlatego, że przy całym swoim perfekcjonizmie brakuje jej tego "czegoś", co z utalentowanego rzemieślnika czyni artystę.

 • xpatriciax

  Oceniono 49 razy 17

  ale mnie ta Nataszka wkurza nie mogę na nią patrzeć ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX