Braciak o aktorach: to pedalstwo

"Serialowa szmata" jedzie też po Jacku Poniedziałku. Mocne.

 

Jacek Braciak (grał w serialu "Magda M.", a teraz możemy go podziwiać w "Brzyduli") udzielił wywiadu w najnowszym numerze Playboya. Przypominamy - w tym samym numerze rozebrała się Iga Wyrwał. Braciak nie jest typem "warszawskiego banana", a co za tym idzie, nie lansuje się na bankietach, nie opowiada bzdur w wywiadach. Gdy jednak coś powie, to jest to dość osobiste, głębsze, sensowniejsze. Zapytany przez dziennikarza Playboya o aktorów, mówi tak: 

To pedalstwo. Nie w sensie orientacji seksualnej, ale sposobu zachowania, polegającego na ponadnaturalnym skupianiu na sobie. Poza tym nie interesują mnie rozmowy typu "Jaką ostatnio miałeś premierę?". Mimo to uważam, że w mojej branży ludzie w większości są fajni, choć zdarzają się też skurwysyni/Playboy

 

Zobacz koniecznie: Jacek Braciak: Mów mi szmata serialowa 

 

Dostało się też Jackowi Poniedziałkowi, który jakiś czas temu o aktorach mówił, że są snobami, histerykami, hipochondrykami i babami. Braciak z Poniedziałkiem w ogóle się nie zgadza:

Ależ skąd. Niech powie to Jurkowi Radziwiłowiczowi. Bzdura. Jacek na pewno mówił o sobie, a przy okazji wszystkich zgarnął, co pozwoliło mu się czuć bezpieczniej. 

Z czego wynika ta szczerość wypowiedzi na temat aktorów i swojej branży? Być może z asertywności, której nie brakuje mu również na ulicy: 

Jechałem na przedstawienie do teatru. Zauważyłem, że jakiś pijany gość chodzi po przystanku i naparza ludzi. Przegiął pałę, gdy poszedł do zakochanej pary i przylutował facetowi. Wyskoczyłem do wariata, a w tym samym momencie z przystanku po drugiej stronie przybiegł Tomek Sapryk. Wzięliśmy kolesia w obroty. Najpierw po ryju, potem na buty. 
Więcej o:
Komentarze (20)
Braciak o aktorach: to pedalstwo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • eko

  Oceniono 54 razy 50

  Ten facet jest fantastyczny, dziwi mnie, że tak mało go w filmach, bo jest rewelacyjnym aktorem. Człowiekiem też - uwielbiam wywiady z nim. Ten dystans, luz, to nienapinanie się, brak pozy ...

 • anq

  Oceniono 44 razy 40

  Braciak jest mistrzem - we wszystkim co robi - czy gra, czy udziela wywiadu jest to najwyższa półka. Dobrze, że jest ktoś taki kto nie boi się szczerze i z dystansem mówic o swoim zawodzie oraz o kolegach po fachu.

 • omajgad

  Oceniono 46 razy 38

  Uwielbiam Jacka Braciaka :-) To jeden z nielicznych aktorów, którzy mają dystans do własnej osoby. No i niegłupi z niego facet.

 • gonzo

  Oceniono 39 razy 35

  Jeden z niewielu polskich aktorów który nawet w serialu (Oficer, Brzydula) potrafi zrobić świetną kreację.

 • ganimedes

  Oceniono 38 razy 34

  Obaj są świetni - i on i Sapryk i to nie tylko dlatego,że stanęli w obronie obcych sobie ludzi .Mają CHARYZMĘ , czyli to ,czego wielu ludziom w tym zawodzie niestety brakuje. Braciak jest fantastycznym aktorem, niestety nie całkiem docenianym. A już wydawało się ,że rola Jureczka w Edim, czy Perły w Oficerach ustawią go w rzędzie najlepszych. Niestety, w rankingu na znane twarze przegrałby z aktorem,który od dawna już nic nie gra, za to świetnie promuje jeden z banków ( za notabene niezłą kasę). Panie Jacku , ma Pan admiratorów swojej sztuki ! Pozdrawiamy !!!

 • rasna

  Oceniono 32 razy 28

  Bardzo go lubie.Aktor wszechstronny.

 • vanessaaa

  Oceniono 31 razy 25

  i to jest przykład rozsądnego aktora.który nie musi skupiać na sobie uwagi skandalami i wywiadami,aby dostawać role.

 • jackyll

  Oceniono 28 razy 20

  Braciak to zaj*bisty gość. Nie ma równych. Może Sapryk ewentualnie. To, ze poszli na piesci z praskim półmózgiem dodaje im tylko męskości. Reszta o meskości ma tyle pojecia co wybotoxowany Ibisz...

 • hunkaa

  Oceniono 24 razy 18

  no i dobrze mówi! ma swoje zdanie, nie lansuje się na skandalach i aferach :) brawo!;))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX