Kammel próbuje się oczyścić, a dziennikarze kontratakują!

Prezenter w ostatnich wywiadach nagina fakty i pomija niewygodne informacje. Kammelgate - prawdy i mity!

Afera Kammelgate rozpoczęła się od publikacji "Pulsu Biznesu", który opisał nieprawidłowości w zlecaniu szkoleń przez banki Pekao i BPH firmie Sparrow. Okazało się, że za wybór firmy odpowiadała Katarzyna Niezgoda, prywatnie partnerka Tomasza Kammela , którego łączyły interesy ze Sparrow.

 

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Tomasz Kammel rozpoczął kampanię wybielającą i dyskredytującą "Puls Biznesu". Prezenter opowiedział w "Vivie" i w programie Kuby Wojewódzkiego jak został skrzywdzony, a opinia publiczna wprowadzona w błąd.

 

Autor artykułu odniósł się do zarzutów Kammela. Dziennikarz wielokrotnie próbował się skontaktować z prezenterem i Niezgodą. On uparcie powtarzał, że nie ma w sprawie nic do powiedzenia, a ona odmawiała mediom jakiejkolwiek wypowiedzi

 

Kwestia afery:


Tomasz Kammel:

"Nie ma i nie było żadnej ?gate? z moim udziałem i z udziałem moich bliskich. To pseudo-afera".

"Puls Biznesu":

Józef Wancer, prezes Banku BPH, przyznał, że Katarzyna Niezgoda nie poinformowała zarządu banku, że zlecała usługi szkoleniowe spółce Sparrow, której udziałowcem był jej życiowy partner Tomasz Kammel, choć powinna to zrobić... Prokuratura uznała, że są ?uzasadnione przesłanki?, iż Niezgoda mogła popełnić przestępstwo i dlatego wszczęła śledztwo w sprawie wyrządzenia przez nią w bankach Pekao i BPH szkody w wielkich rozmiarach (grozi za to do 10 lat więzienia).

 

Ile pieniędzy stracono i dlaczego "PB" przepraszał?

 

Tomasz Kammel:

"Czytałem o 16 milionach złotych, potem o 10 milionach. W kolejnych artykułach pojawiały się przeróżne kwoty, opisano też moje rzekomo ?ciemne? interesy na rynku nieruchomości. Efekt był taki, że autor tekstu i gazeta musieli drukować przeprosiny i sprostowanie".

"Puls Biznesu":

16 mln zł to kwota, która pada w uzasadnieniu decyzji o wszczęciu śledztwa, jako szkoda, którą banki Pekao i BPH mogły ponieść na współpracy z firmami szkoleniowymi (głównie Sparrow). 10 mln zł to kwota, jaką Pekao dało zarobić Sparrow tylko w 2008 r. Co do przeprosin: opublikowaliśmy je, ale nie odnosiły się do ww. kwot (bo są prawdziwe), tylko do tekstu, w którym napisaliśmy, że Kammel wynajął koleżance Niezgody z pracy mieszkanie po cenie odbiegającej od rynkowej. Kiedy okazało się, że wprowadzono nas w błąd i powierzchnia mieszkania była większa niż przedstawiona w artykule, przeprosiliśmy. Za to i tylko za to.

 

Z publikacji "Pulsu Biznesu", popartej wypowiedziami przedstawicieli banków wynika, że w większości kwestii Kammel mija się z prawdą lub pomija niewygodne kwestie. Dotyczyło to między innymi powodów zwolnienia Katarzyny Niezgody (Krzysztof Bielecki, prezes Pekao tłumaczył, że zakończono współpracę ponieważ obowiązki wykonywała z nienależytą starannością, co przejawiało się zbyt dużymi wydatkami na cele szkoleniowe).

 

Kammel próbował się ratować z ciężkiej sytuacji i wybielić, a tylko bardziej się pogrążył.

 

Pełny artykuł możecie przeczytać pod tym linkiem

 

Janus

 

 

Więcej o:
Komentarze (15)
Kammel próbuje się oczyścić, a dziennikarze kontratakują!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • moravia

  Oceniono 25 razy 21

  Kammel wprowadza w życie PR kryzysowy - i trudno mu się dziwić, jest młody, chce jeszcze popracować w mediach, a nie schodzić do podziemia na resztę życia. Ale jakoś trudno mi uwierzyć, że "Puls Biznesu" się na niego zasadził z aferą, bo Kammel nie jest nikim szczególnym, żadnym politykiem czy liderem partii. Ot, wykryli przekręt, napisali, i nie ma co kombinować. Trzeba ponieść konsekwencje swoich działań panie Tomku.

 • olb

  Oceniono 21 razy 17

  kamelku nie bądz patetyczny, chcesz żeby ludzie zapomnieli, hahaha, pytanie czy viva współpracuje z takimi jak kamel i mandaryna, czy tylko chce ich ośmieszyć, bo po przeczytaniu tych wywiadów to tylko współczuję tym mizerotom

 • cosma

  Oceniono 17 razy 13

  Jest prawda,tylko prawda i ta kammela "GOOWNO PRAWDA" !!!

 • kupogon

  Oceniono 15 razy 11

  Kasa z przekrętów się skończyła to próbuje dorobić

 • odchudzacz

  Oceniono 35 razy 9

  Czemu ona ma rozwarta paszcze? Czyzby zblizal sie kelner z przekaskami?

 • ladyzgaga

  Oceniono 9 razy 5

  Taka prawda

 • danio

  Oceniono 13 razy 5

  Pewnie Kammel, rozumiem że w polityce np. PiS rozsiewa afery i kłamie żeby sobie podpić słupki , ale jaki ktoś ma cel żeby wokół ciebie narobić szumu? za cienki jestes w uszach moim zdaniem żeby Twoja osobą próbowali podpic sobie sprzedaż gazety. Może to co o Tobie pisali jest zwyczajnie prawda?

 • macrac1068

  Oceniono 11 razy 5

  a z tyłu Sławek :)))

 • materazzi

  Oceniono 9 razy 3

  Czy brał coś na przeczyszczenie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX