Dodę można nazywać "Blacharą", plus oświadczenie Grupy Operacyjnej

Według sądu w Zielonej Górze określenie "blachara" nie jest obraźliwe. Doda musi zapłacić 1195 złotych kosztów procesu.

Sąd w Zielonej Górze uznał, że nazwanie Dody "blacharą" przez Grupę Operacyjną w piosence "Podobne przypadki" nie narusza jej dóbr osobistych. Sędzia w uzasadnieniu wyroku powiedział.

 

Można oceniać osoby publiczne, które same posługują się agresywnym językiem - cytuje wypowiedź sędziego Gazeta.pl.

 

Doda będzie musiała pokryć koszty rozprawy, które wyniosły 1195 złotych. Wyrok nie jest prawomocny, artystce przysługuje prawo do odwołania się.

 

W orzeczeniu sędziego znalazło się wyjaśnienie wyroku. Nazwał Dodę osobą, które nie robi tajemnicy ze swojego życia i kreuje się jako kontrowersyjna. Z tych powodów musi się godzić na ocenianie przez innych.

 

Sprawa trwała dwa lata. Doda żądała przeprosin i zwrotu kosztów procesu. Według Grupy Operacyjnej mieli prawo krytykować artystkę skoro sama kreuje się na wulgarną.

 

Kolejna przegrana Dody w ostatnim czasie.

 

UPDATE OŚWIADCZENIE GRUPY OPERACYJNEJ

 

Grupa Operacyjna rozesłała do mediów swoje oświadczenie w związku z wygraną sprawą.

 

Mam poczucie, że dzisiaj wydarzyło się coś historycznego dla wolności słowa w Polsce. Sąd oddalił w całości powództwo Dody. Przegrało zadufanie w sobie, arogancja i zaściankowe przeświadczenie o własnej nieskazitelności. Wygrała wolność do wyrażania własnych opinii o świecie i odwaga cywilna.
Po dwóch latach niełatwej sprawy - sprawy, która nie miała precedensu w polskim orzecznictwie - ogłoszono, że nie naruszyłem czci i dobrego imienia Dody moimi publikacjami. Nie, nie naruszyłem jej dobrego imienia pisząc piosenkę ?Podobne przypadki?! Nie naruszyłem jej dobrego imienia porównując ją do blachary! Nie musiałem tego robić
Bo Doda dobre imię sama sobie odebrała.
... Jeśli ktoś mi przypomina z wyglądu i zachowania blacharę, to mówię o MOICH subiektywnych wrażeniach wprost. Nazywam rzeczy po imieniu. Tak było teraz i tak będzie zawsze - niezależnie od tego czy próbować zastraszać mnie będą blachary czy inne poczwary.

 

To nie koniec problemów Dody. Wkrótce jej sprawą w związku z obrażeniem "Biblii" zajmie się prokuratura. Przeczytaj o jej kłopotach z wymiarem sprawiedliwości pod tym linkiem.

 

Poniżej piosenka, na którą obraziła piosenkarka.

 

 

 

Janus 

Więcej o:
Komentarze (91)
Dodę można nazywać "Blacharą", plus oświadczenie Grupy Operacyjnej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fendi

  Oceniono 39 razy 25

  hahahaha trafila kosa na kamien! I bardzo dobrze! Ona moze obrazac wszystkich wokol, tylko na nia nie mozna zlego slowa powiedziec, teraz ma Blachara za swoje!

 • antydoda155

  Oceniono 44 razy 24

  ....Akurat w tej kwestii to dobrze zer przegrala.. Publicznie potrafi nazwac sie suka i ze liczy sie kasa sex i w ogole takie bzdury a jak przyjdzie co do czego to "blachara"jest dla niej obrazliwe... marna imitacja kobiety z niej i tyle.. potrafi tylko nasladowac zachowania innych, a pseudonim artystyczny powinna miec "KSEROKOPIARKA"

 • celtic

  Oceniono 39 razy 23

  Brawo,brawo,brawo !!! Widzisz blacharo jest takie powiedzenie "kto mieczem wojuje ten od miecza ginie"

 • Gość:

  Oceniono 34 razy 22

  A czy to oznacza, ze mozna ja nazywac, bo ja wiem, "Królową Blachar" czy raczej nie?

 • marduk

  Oceniono 24 razy 18

  Do wszystkich, którzy uważają, że Mieszko obraził Dodę - wyobraźcie sobie, że na ulicy widzicie "kobietę" ubraną w ciuchy odsłaniające prawie całe cycki i tyłek, z taką tapetą, że jak się klepnie w tył głowy to odpadnie, do tego przeklinająca i ogólnie zachowującą się wulgarnie, to co sobie o niej myślicie - dama? On po prostu określił to co widzi! ;)

 • cosma

  Oceniono 35 razy 17

  Dziekuję - Wysoki Sądzie !!!

 • agi22

  Oceniono 37 razy 17

  No i bardzo dobrze!Bo jest pospolitą blacharą.Ona myśli,że co?moze obrażać innych i mówić w mediach co tylko jej się podoba,a on nikt nic złego nie może powiedzić.Swięta krowa się znalazła?Sama prowadzi taki styl życia, więc potem niech się nie dziwi,że wszyscy zasypują ją obelgami!

 • reniusia84

  Oceniono 21 razy 13

  Dobrze tak tej żałosnej suce!!! Wyrok jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo sprawiedliwy!!!!Zasłużyła sobie na miano blachary i pustaka. A wam żałośni małolaci, którzy stajecie po jej stronie, gratuluję galopującej głupoty i debilizmu. Czym was doda zachwyca?Swoim chamstwem,prostactwem i głupotą? Ona nie zasługuje na szacunek, bo nie szanuje innych.Potrafi tylko gnoić i upokarzać.Ze swoim pyskatym i wybotoksowanym ryjem daleko nie zaszła i nie zajdzie.Mam nadzieję,że któregoś dnia wasza żałosna królowa doda upadnie na samo dno i juz się nie podniesie.

 • vienia

  Oceniono 15 razy 13

  Nie było jeszcze takiej pomyłki w "szołbiznesie":zdemoralizowanej,wulgarnej,będącej złym wzorcem dla małolatów,głupiej,pustej,silikonowej,kłótliwej coraz brzydszej blac...y.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX