Rosati cierpiętnicą, Rutowicz krejzolką - jakie role w show-biznesie pełnią gwiazdy?

Żeby zaistnieć w show-biznesie, trzeba się czymś wyróżniać. Nie muszą to być umiejętności taneczne czy wokalne. Czasem wystarczy pomysł na siebie, charyzma i "parcie na szkło". Gwiazdy przyjmują różne role w społeczeństwie. Robią to z premedytacją, czy przez przypadek? Przeczytaj opinie eksperta!

Każdy z nas pełni w społeczeństwie jakąś rolę. Jedni mają potrzebę bycia w centrum zainteresowania i są duszami towarzystwa, a inni trzymają się z boku i są tzw. "autsajderem". Przeczytajcie, jakie role w społeczeństwie przyjęły poszczególne gwiazdy.

 

Dorota "Skandalistka" Rabczewska:

   

 

Drugie imię Dody to skandal. Piosenkarka dwoi się i troi, żeby utrzymać pozycję Pierwszej Skandalistki RP. Nie jest to łatwe  zadanie, ponieważ osób z charyzmą i chęcią zrobienia szumu wokół siebie jest w Polsce na pęczki. Doda nie nagrała zbyt wielu hitów, ale zapracowała na swoją markę. Polacy znają tę markę i samo to jest sukcesem. To, czy ją lubią, czy też nie, to już mniej istotna kwestia. Wywołuje w nas mieszane uczucia, ale przynajmniej nie da się przejść obok niej obojętnie.

 

Co o Dodzie sądzi specjalista do spraw wizerunku?

Doda jest inteligentną osobą i podobno ma wysokie IQ. Wie, czego oczekuje jej target. To są osoby w określonym wieku i one tak widzą właśnie gwiazdę. Myślę, że ona gra inną niż faktycznie jest, ale wybrała bardzo dobrą drogę. Nikomu nie udało się tak zaistnieć jak Dodzie. Jest bardzo inteligentną pod względem automarketingu i autoreklamy osobą - mówi nam Wiesław Gałązka, specjalista od wizerunku medialnego.

Kuba "Pajac" Wojewódzki:

   

 

Rolą Kuby Wojewódzkiego jest udowadniania na każdym kroku, że zasługuje na miano Pierwszego Chama czy Pajaca RP. Taki przydomek dziennikarz otrzymał  tuż po zakończeniu pierwszej edycji "Idola". Wojewódzki nawet nie próbował się od tego odcinać. Ludzie oczekują od niego szczerości i ciętych ripost, a on im je daje. Paradoksalnie lubimy go, bo potrafi nas wkurzyć. "Wprost" ostatnio napisał, że to człowiek, którego kochamy nienawidzić.  

Kubę Wojewódzkiego nazywają chamem ludzie, których denerwuje maniera jego prowadzenia programu. To inteligentny człowiek, który spuszcza powietrze z ludzi, z których należało już dawno to powietrze wypuścić. Może być nazywany chamem przez tych, którzy nie są na jego poziomie intelektualnym - mówi nam Wiesław Gałązka, specjalista od wizerunku medialnego.

Edyta "Płaczka" Górniak:

   

 

Edyta Górniak to gwiazda, która co miesiąc jest na życiowym zakręcie. Talentu wokalnego i urody odmówić jej nie można. Niestety, oprócz pięknego głos Edyta ma też ciężki charakter. Mało kto potrafi wytrzymać jej huśtawki nastrojów i kaprysy. Górniak zgrywa diwę, która ma przecież prawo mieć swoje kaprysy. Gdyby jeszcze repertuar miała na miarę swojego talentu, to wszystkie skandale bylibyśmy w stanie jej wybaczyć. Niestety takich utworów nie ma... 

Edyta Górniak miała trochę przejść życiowych i jej życie wskazuje na to, że ona nie do końca panuje nad swoimi emocjami. Czasami też, doprowadzona do skrajnych emocji przez media, zachowuje się, nie jak byśmy oczekiwali, czy jak oczekiwałby fachowiec PR. Mogłaby lepiej budować swój wizerunek. Tak się przyjęło, że jest jaką jest i teraz gdyby zmieniła swój sposób bycia to by wszystkich zaskoczyło - mówi nam Wiesław Gałązka, specjalista od wizerunku medialnego z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Szymon "Błazen" Majewski:

   

 

Na sukces jego programu pracuje kilkanaście osób. Majewski realizuje świetnie napisany scenariusz, a do tego potrafi czasem zabawić widownię. Nie rywalizuje już w Kubą Wojewódzkim o tytuł najlepszego showmana w Polsce. Prezenterzy walczą o zupełnie innych widzów i zabawiają ludzi w różny sposób. Siłą Kuby jest cięta riposta i inteligencja. Majewski woli rozśmieszać, a nie zaskakiwać, czy obrażać. Potrafi na każdą galę przyjść przebrany za zupełnie inną osobę. W oczach wielu osób robi z siebie błazna. W tym właśnie tkwi jego siła. Cokolwiek głupiego zrobi, wszystko zostanie mu wybaczone.  

Szymon Majewski jest postacią niebanalną. Lubię jego poczucie humoru, tak samo jak lubię poczucie humoru Kuby Wojewódzkiego. Obu zdarza się czasami przegiąć, ale to może dlatego, że chcą być wyraziści, jako że nasze media oczekują wyrazistości i społeczeństwo coraz bardziej oczekuje wyrazistości. Społeczeństwo zaczyna się nudzić, gdy ktoś zaczyna mówić w sposób zrównoważony i rozsądny. Wydaje mi się, społeczeństwo w tym szaleńczym świecie oczekuje trochę szaleństwa - mówi nam Wiesław Gałązka, specjalista od wizerunku medialnego.

Agnieszka "Buntowniczka" Chylińska:

   

 

Wielki talent, szczerość, ostry język - to istna mieszanka wybuchowa. Agnieszka Chylińska zbudowała sobie wizerunek ostrej i wulgarnej dziewczyny. Dorosłym nie imponowała, ale ich dzieciom już tak. Młodzi ludzie utożsamiali się z wiecznie zbuntowaną piosenkarką. Od tamtego czasu minęło kilka lat. Chylińska wróciła odmieniona. Sprzedała duszę muzyce komercyjnej i zniechęciła do siebie fanów rocka. Teraz ma nowych wielbicieli. Ostatnio w "Dzień dobry TVN" powiedziała, żeby nie przyzwyczajać się do jej nowego wizerunku. Szykuje kolejną niespodziankę?   

Agnieszka Chylińska zawsze była świetną i inteligentną osobą. To, że zaistniała w sposób niebanalny, czy nawet brutalny, to już nie należy jej tego wypominać. Znając świat nauczycieli szkół gimnazjalnych, to z jej niektórymi opiniami bym się zgodził. To inteligentna osoba, dojrzała w poglądach. Może się pewnej grupie nie podobać ze względu na tatuaże, ale to gwiazda, która potrafi udowodnić swoją osobą, że może być inna niż wszyscy, a na dodatek moim zdaniem jest pozytywnie inna - mówi nam Wiesław Gałązka, specjalista od wizerunku medialnego.

Jola "Krejzolka" Rutowicz:

   

 

Była jedną z kilkunastu uczestniczek programu "Big Brother". Zanim jeszcze doszła do finału, wiadomo było, że Jola Rutowicz zostanie gwiazdą. Słuch o innych uczestnikach zaginął, a ona utrzymała się na fali popularności "BB". Ludzie zarzucali jej głupotę, a jej wypowiedzi są pozbawione sensu. Po co w takim razie jej słuchali? Być może po to, by podbudować swoje ego i pozbyć się kompleksów. W końcu słuchając jej "wypocin" łatwo jest się dowartościować. Jedno jest pewne - Rutowicz jest bardziej sprytna i bystra niż nam się wydaje. Wizerunek "głupiej idiotki" świetnie sprzedał się w mediach, a ktoś to przecież musiał wymyślić i zagrać...

Jola Rutowicz to ciekawa postać. Skandalizuje bardziej od Dody zwłaszcza wyglądem.. Doda gra na nutce erotyzmu. Rutowicz stara się być jeszcze bardziej dziwna w swoim wyglądzie. Nie możemy jej traktować jako kompletniej idiotki. Nie udaje jej się ukryć przez to, co mówi, że jednak myśli - mówi nam Wiesław Gałązka, specjalista od wizerunku medialnego.

Weronika "Cierpiętnica" Rosati:

   

 

Ma na swoim koncie ma więcej skandali niż znaczących ról. Zawsze marzyła o tym, żeby być wielką aktorką, ale swoją popularność zdobyła za sprawą burzliwych romansów, a nie filmów. Rosati bardziej niż rówieśników woli facetów w wieku swojego ojca.  Użala się nad swoim losem, próbuje udowodnić, że życie jej nie rozpieszczało i obraża media, które nie dają jej spokoju. Wszystko to oczywiście na łamach kolorowych magazynów. Choć krytykuje media, tak naprawdę żyć bez nich nie może. 25-letnia cierpiętnica, której ludzie mają dosyć. Najlepszym dowodem na to był program "Taniec z gwiazdami". Weronika tańczyła naprawdę dobrze, ale odpadła prawie na samym początku.


 

Krzysztof "Lanser" Ibisz:

   

 

Zawsze elegancki, miły, sympatyczny i przygotowany do programu. Tak idealny, że aż denerwujący. Wszędzie go pełno. W Polsacie prowadzi wszystkie programy, koncerty, a nawet gale boksu. Codziennie wyskakuje z mojej lodówki. Ibisz często ustawia się z fotoreporterami na sesje. "Ustawka" to jego drugie imię. Potrafi spacerować bez koszulki po plaży w Sopocie, podczas gdy pozostali turyści chodzą w kurtkach. Wszystko dla lansu. Ostatnio mówi się dużo o jego ustach, które nagle nabrały dosyć dziwnych kształtów. Niedługo zamiast klubu "Usta Mariana", w którym występuje Kammel, otworzą chyba klub "Usta Ibisza".

Kasia "Dziewczyna z sąsiedztwa" Cichopek:

   

 

Nigdy nie upiła się w miejscu publicznym, nie wywołała żadnego skandalu obyczajowego, ani nie użyła na antenie niecenzuralnego słowa. Pięknie tańczy, pięknie wygląda, pięknie się odzywa. Każda babcia chciałaby mieć taką wnuczkę. Cichopek jest chodzącym ideałem. Zero wad, same zalety. Szkoda tylko, że jest kompletnie pozbawiona charyzmy, a jej jedyną odpowiedzią na każde pytanie jest "szczery" uśmiech. Przyznać jednak trzeba, że potrafi utrzymać nieskazitelny wizerunek i utrzymać silną pozycję w telewizji.  

Kinga "Porzucona" Rusin:

   

 

Porzucona, zdradzona, rozwiedziona. Historia Kingi Rusin, Hanny Lis i Tomasza Lisa nadaje się na scenariusz jakiejś łzawej telenoweli. Przyznać trzeba, że Kinga Rusin swoją prywatną porażkę, jaką był rozwód z Lisem, potrafiła zamienić na sukces zawodowy. Wszystko zaczęło się w "Tańcu z gwiazdami", gdzie Kinga serwowała nam opowieści o swojej utraconej kobiecości. Nie obyło się bez łez. Nigdy nie padło żadne nazwisko, ale i tak wszyscy wiedzieli, kto jest winien cierpieniu Kingi. Porzucone kobiety zaczęły się z nią utożsamiać. Rusin wygrała program, dostała pracę w "You Can Dance" i utrzymała silną pozycję w TVN-ie.

 

Szaza

Więcej o:
Komentarze (11)
Rosati cierpiętnicą, Rutowicz krejzolką - jakie role w show-biznesie pełnią gwiazdy?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fanfaronada

  Oceniono 38 razy 32

  A gdzie Sara "Pośmiewisko" May?

 • ktosktosiowy

  Oceniono 24 razy 18

  bo Sara "Rzygi" May jest jakby... marginesem polskiego showbiznesu :) takie dno

 • pazdzioch

  Oceniono 23 razy 13

  jolka rutowicz powinna miec ksywe bezmózgowy trol!!!

 • gagula

  Oceniono 25 razy 13

  zgadzam się z tą listą w zupełności!!! A do Edyty G. to chyba najlepsze jej określenie- płaczka hehe

 • quarrelsome

  Oceniono 4 razy 0

  rutowicz to : sweetaśna KrEjZolKa plotku xD

 • katerina

  Oceniono 5 razy -1

  Otóż to żeby zaistnieć trzeba mieć pomysł, charyzme, konsekwencję, upór i silną psychikę, tak, że Wasze frustracje drodzy Internauci i Wasze zajadłe uwagi nie robia na tych ludziach kompletnie żadnego wrażenia. Oni żyja w zupełnie innym wymiarze. Dlatego smiać mi się chce z Waszych wypocin, których nikt nie traktuje poważnie

 • ludzie_myslcie

  Oceniono 3 razy -1

  tia... wszyscy kochamy przypinać ludziom łatki...

 • magdzia

  Oceniono 8 razy -4

  Głupie to..........

 • barbapapa

  Oceniono 27 razy -5

  A gdzie te gwiazdy, bo nie znalazlem zadnej w tekscie powyzej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX