Jesienne klimaty

Jesień już po prostu czuć. Przede wszystkim w temperaturze. Przypomniało nam się, jak to jest zmarznąć rankiem w drodze do szkoły lub wracając z angielskiego po zmroku. Mocniej wieje, częściej pada, liście i kasztany lecą na głowy - znak, że jesień czuje się u nas jak u siebie.

 

Dla melancholijnych dusz to często ukochana pora roku. Sprzyja rozmyślaniom, spokojnym, długim wieczornym pogaduchom i spacerowaniu po liściastych dywanach w parku. Jednak niektórym jesień nie w smak! Żal lata, niebieskiego nieba, słonka, kwiatów i kolorów. Jeśli więc nie dla Ciebie romantyczne, jesienne zadumy - postaw się jesieni! A jak? Zaopatrz się w kilka drobiazgów, które przypomną Ci, że nawet gdy na zewnątrz pochmurno i mokro, Ty możesz pozostać w kolorowym nastroju!


Do tego celu przydadzą Ci się:


1. Parasol! Nieodłączny atrybut jesiennej aury! Niech nie będzie szarą, snującą się nad Twoją głowa meduzą! Wszystkie kolory dozwolone. A najlepiej i najmodniej, jeśli zakwitną na nim kolorowe, egzotyczne kwiaty!


2. Kalosze! Już dawno przestały być jedynie atrybutem przedszkolaka i wdarły się szturmem do mody damskiej! I dobrze. Teraz nie tylko suchą, ale i modną stopą możesz przejść przez jesień!


3. Długi i ciepły sukienko-sweter! Niedawno Kotek podpowiadał, co w modzie piszczy. A ten ciuszek aż krzyczy, żeby go mieć! Jeszcze nie kupiłaś? Popraw się. Wybierz ulubiony kolor, załóż do szkoły z legginsami lub dżinsami i pantofelkami w modnym stylu retro a jesienny dzień nabierze charakteru.


4. Zestaw herbatek. Zapomnij o tych w stylu ?Godzinka przy kominku"! Zaserwuj sobie egzotyczne kwiaty, smaki lata, owoce cytrusowe...przeniesiesz się w cieple kraje bez ruszania się z fotela!


5. Opatulaj co się da. Kup lub uszyj ciepłe ubranko - "skarpetę" dla swojego telefonu, ulubionemu pluszakowi zawiń wokół szyi stylowy szalik, poduszki niech dostaną nowe, wełniane ubranko, a torba niech koniecznie będzie miśkowo przytulna. W takim otoczeniu i tobie zrobi się cieplej na sercu :)


6. Śmieszne, wielkie skarpety! Najlepsze na zmarznięte kończyny i niehumory są te palczaste, jak rękawiczki i mocno wzorzyste i pstrokate. Wściekle kolorowe paski wymiatają!


I jeszcze jedno - na przekór pogodzie oprócz powyższej listy zaopatrz się w poczucie humoru - pamiętaj, że ono obowiązuje Cię o każdej porze roku :)

 

Lubisz jesień?

 

 

Więcej o: