Poznaj fenomen Mam talent!

W ten weekend zaczyna się kolejna edycja. Co zyskaliśmy dzięki programowi, jakie są jego największe gwiazdy i jaka jest recepta na zostanie gwiazdą w show?

Program "Mam talent" jest jednym z fenomenów telewizji. Choć było wiele podobnych programów ("Idol", "X Factor", "Fabryka gwiazd", "Szansa na sukces") ten osiągnął największy sukces z nich wszystkich. Dzisiaj wieczorem 12.09.09 o godzinie 20:35 wystartuje druga polska edycja.

 

Postanowiliśmy się przyjrzeć fenomenowi tego programu i odnaleźć przyczyny jego powodzenia. Wśród uczestników wyodrębniliśmy 5 grup osób, które zapewniają oglądalność. Jeżeli należysz do którejś z nich możesz spróbować swoich sił w kolejnej edycji, która prawie na pewno powstanie. Producenci szczególnie zwracają właśnie na takie osoby.

 

1. Dzieci, najlepiej utalentowane,

 

 

 

Tylko ludzie bez serca nie wzruszyli się gdy Klaudia Kulawik zaśpiewała "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Z dziecka popłynął mocny i silny jak dzwon głos. Jury i widzowie zostali rozłożeni na łopatki. Podobnie było z występem młodziutkiej gimnastyczki Magdy Staszewskiej. Jej akrobacje wprawiały w osłupienie, a określenie kobieta guma nie jest przesadzone w tym przypadku. W Wielkiej Brytanii serca publiczności podbił Shaheen Jafargholi. Chłopak mimo początkowego niepowodzenia zaśpiewał tak dobrze, że Simonowi Cowellowi opadała szczęka. Jego występ możecie zobaczyć pod tym linkiem, a poniżej fragment występu Klaudii.

 

 

 

2. Osoby, których jest nam żal

 

 

 

Gdy Susan Boyle weszła na scenę, wszyscy głupkowato uśmiechali się pod nosem. Jeśli jej by się nie udało, szydziłaby z niej cała Wielka Brytania. Jednak ona swoim głosem kupiła publiczność nie tylko na Wyspach, ale i na całym świecie. Podobnie było z występem Ewy Lewandowskiej. Dziewczyna weszła na scenę z psem co wywołało rozbawienie Kuby Wojewódzkiego. Mina mu zrzedła gdy okazało się, że Ewa jest niewidoma. A po tym jak zaśpiewała każdy obiektywny obserwator musiał przyznać, że ma talent. W USA na "podobnym" patencie rozpoczął się szał wokół Kari Callin. Kobieta urodziła się z zajęczą wargą przez co była wyszydzana od najmłodszych lat. Posłuchajcie pierwszej piosenki, którą Susan Boyle przekonała do siebie jury, a pod tym linkiem możecie posłuchać Callin.

 


 
 

3. Śmieszne występy freaków

 

 

 

Prawie każdy lubi się pośmiać, albo zobaczyć wydurniających ludzi. O to w tym chodzi. Gdyby nie występy freaków, które później są hitami Internetu, "Mam talent" nie byłoby takie popularne. W Polsce pojawił się Gregi, rozbawiony młodzieniec z Koszalina przyszedł, żeby zrobić fajną imprezkę i zaśpiewał "Oh Carol". Kosmita skazany na sukces przepowiadał klapę programowi. Drugim przebłyskiem polskiego szaleństwa był duet Orion, który chyba orbitował bez spadochronu. To co zrobili jest z pogranicza zwykłego występu i artystycznego perfomance'u. W konsternację wprawił brytyjskie jury występ superbohatera "bąka". Pan wtórował muzyce puszczając gazy wprost do mikrofony. Jego występ możecie zobaczyć pod tym linkiem, ostrzegamy aby nie jeść w trakcie. Polecamy jeszcze kobietę z gigantycznym biustem, którego używa jako młotek. Zobaczcie video, jest wstrząsające. Oceńcie sami czy z Gregim jest wszystko w porządku?

 

 

 

4. Wzruszające momenty

 

 

 

Takie występu muszą chwytać za serce i wywoływać emocje. Pamiętacie w Mirka Langera? Chłopak przyszedł do "Mam talent" aby przezwyciężyć swoją nieśmiałość. Zaśpiewał okropnie, ale cel osiągnął. Po występie 6-letniej Connie Talbot łezki poleciały nie tylko członkom jury. Dziewczynka urzekła wszystkich swoim urokiem małego aniołka (występ możecie go obejrzeć pod tym linkiem). Podobnie wzruszający był występ w brytyjskiej edycji wnuczki wspólnie z dziadkiem. Swoim czarem zaczarowali publiczność i jury z małym wyjątkiem Simona Cowella, który powiedział, że całość była za słodka (ich piosenkę zobaczcie pod tym linkiem).

 

 

 

5. Prawdziwe talenty

 

 

 

O to chodzi w tym programie. Odkrycie ukrytych w gąszczu milionów ludzi talentów. Tak właśnie stało się w brytyjskiej edycji z Paulem Pottsem. Był zwykłym sprzedawcą telefonów komórkowych, a okazał się tenorem na miarę największych. Wielka Brytania go pokochała, a on wygrał program. Wydaje się wam, że jedyna fajna rzecz jaką można zrobić przy użyciu piasku to zamek na plaży? Mylicie się, zobaczcie co zrobiła przy jego użyciu uczestniczka ukraińskiej edycji. Występ trwa aż 10 minut, ale wart jest każdej poświęconej chwili. Video z jej występu jest pod tym linkiem. Po występie Pauliny Lendy Kuba Wojewódzki zapowiedział, że zabije każdego kto popsuje jej karierę. Jak na razie dziewczynie nie udało się przebić, ale jedno jest pewne ze swoim soulowym głosem ma wielki talent. Pod tym linkiem możecie posłuchać jak Paulina śpiewa piosenkę Indie Arie "Ready for love" (ciarki przechodzą po plecach).

 

 

 

 

Też jesteście fanami "Mam talent"? Program od razu stał się hitem, który gwarantuje stacji TVN wysoką oglądalność. Jak widać wszystkie światowe edycje rządzą się podobnymi prawami

 

 

 

 

Więcej o:
Komentarze (29)
Poznaj fenomen Mam talent!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • polonistka

  Oceniono 32 razy 26

  Witam! Na litość boską czy u Was nie ma sekretarza redakcji lub korekty?Jak można napisać "przyjżeć się" lub "sprzedawcom".Naprawdę hańba.To dwa poważne błędy ortograficzne w jednym tylko artykuliku na temat "Mam talent".Boję się czytać dalej.Pozdrawiam.

 • olii

  Oceniono 23 razy 15

  oczywiście będę oglądać :)) naprawdę super program :))

 • ladyzgaga

  Oceniono 26 razy 12

  Ale błędów ortograficznych i interpunkcyjnych tutaj widzę!

 • bimm

  Oceniono 14 razy 8

  Najbardziej wzruszający jest występ tej prześlicznej Ukrainki. Kto widział, ten przyzna mi rację... Muzyka rosyjska dopełnia tą piękną historię.

 • julka_18

  Oceniono 14 razy 8

  oo , rzeczywiście , dzisiaj Mam Talent nowa edycja ... ! a ja idę na 20 : 00 na koncert Afromental na Starówkę .. ;( kiedy są jakieś powtórki Talentu . ?

 • miqusia

  Oceniono 15 razy 7

  Niby przedstawione zostały rzeczy oczywiste, jednak gratuluję bo sama prawda o programie. Wszystkich, prócz zagranicznych freaków widziałam. Program bardzo miło się ogląda, zawsze oglądam. Jednych z uczestników drugiej edycji miałam zaszczyt oglądać w cyrku, był on przekopiowany z amerykańskiej edycji jednak sztuczki robią wrażenie. Jedyny minus jak dla mnie to za dużo śpiewania, mało oryginalnych talentów jak np. w Ukraińskiej edycji, pani od piasku. ; )

 • nsheta

  Oceniono 20 razy 6

  Ten program jest zaje**sty xD Obejrzę go dzisiaj;P

 • impossible

  Oceniono 22 razy 6

  No,mój ulubiony program! Świetny,najlepszy.Dzisiaj 2 edycja :D Z pewnością obejrzę!

 • lukis

  Oceniono 19 razy 5

  'MAM TALENT' jest najlepszy! :) Nie wiem jak ktoś może oglądać w tym czasie ten shit na polsacie jak oni spiewają...żenada. Ja wybieram TALENT!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX