Piróg jest dumny z tego, że jest Żydem i gejem

Gorzej być gejem czy Żydem?

Michał Piróg otwarcie mówi o swoich preferencjach i korzeniach. Kompletnie nie przejmuje się złośliwymi komentarzami. W wywiadzie dla "Gali" stwierdził, że bycie gejem i Żydem ma wiele zalet. A co jest trudniejsze?

w Polsce chyba trudniej jest być gejem. Jako Żyd mam wszystkie prawa obywatela, jako gej już nie. Mój partner nie może po mnie dziedziczyć. Nie mogę adoptować dziecka. Chyba że będę ściemniał i lawirował, co zrobiła część moich homoseksualnych znajomych. Wyobraź sobie, że jako gej nie mogę oddać krwi, mimo iż jest ona wcześniej badana - powiedział "Gali" Michał.

 

 

Michał jest niewierzącym Żydem i zdarza mu się pracować nawet w szabat. Uważa, że jest wybrany.

Jestem dumny, że jestem gejem. Jestem dumny, że jestem Żydem. Bo jestem dobrym człowiekiem. Czuję, że mam w sobie siłę, bo zawsze o wszystko musiałem walczyć. W dzieciństwie byłem sparaliżowany, miałem nigdy nie chodzić, a zostałem tancerzem - mówi "Gali" Michał.

Czemu tancerz publicznie powiedział o swoim pochodzeniu? Twierdzi, że zrobił to dla swojej mamy i babci. Poczuł, że jest pierwszym pokoleniem w swojej rodzinie, które nie musi tego ukrywać. Michał nadal cieszy się sporą popularnością, co świadczy o tym, że Polacy ( może nie wszyscy, ale wielu) są jednak tolerancyjni. 

 

 

Więcej o:
Komentarze (22)
Piróg jest dumny z tego, że jest Żydem i gejem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • krolewna1

  Oceniono 34 razy 16

  Najwazniejsze jest to aby byc dumnym, z tego kim sie jest. I miec odwage przyznac sie do tego, i jesli zajdzie potrzeba walczyc o to. Brawo Pirog.

 • lionela

  Oceniono 31 razy 15

  To geje nie mogą oddawać krwi? Dlaczego? Czy ich ciało jest jakieś gorsze czy co? I tyle mówi się, żeby być tolerancyjnym, a tu się okazuje, że w jakimś prawie czy regulaminie jest zapisane, by dyskryminować gejów... Bo to jest dyskryminacja!

 • yeremi

  Oceniono 30 razy 14

  No i OK., dla mnie może być nawet z Marsa byleby nie był prymitywem i tępakiem, bo to są 2 najgorsze zarazy. A Piróg trochę przemądrzały, ale generalnie sympatyczny i na poziomie facet. Zresztą, w przedwojennej Polsce 1/3 stanowili Żydzi, to na bank większość osób ma jakieś żydowskie korzenie ;)

 • blacke

  Oceniono 38 razy 14

  "Jestem dumny, że jestem gejem."
  Taki sam powód do dumy jak bycie hetero. Czyli żaden.

 • seductive

  Oceniono 45 razy 13

  dla mnie jest jednym z nas.. bycie gejem to chyba nic tak bardzo złego ? żyją lesbijki (Lindsay Lohan) i nikt ich tak nie krytykuje jak gejów.. to troche chore.. a przecież Żyd to też człowiek nie?

 • katerina

  Oceniono 35 razy 13

  Nie gorzej być ani jednym, ani drugim, ważne jest co człowiek ma w sercu i w głowie, reszta sie nie liczy. Poza tym Piróg też jest ciekawą osobowością, więc go lubie, chociazby za to. Poza tym ma szczery i ładny uśmiech i dobrze mu z oczu patrzy.

 • prostozmostu

  Oceniono 33 razy 13

  "bardzo podoba mi sie jego wypowiedż jestem dumny że jestem gejem, jestem dumny że jestem żydem jestem dumny że jestem dobrym człowiekiem."
  Dobrym i na dodatek madrym

 • anna

  Oceniono 34 razy 12

  I bardzo madrze to powiedzial.

 • fairytalee

  Oceniono 23 razy 11

  troche szacunku do ludzi, plotku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX