Polscy finaliści Sopot Festival 2009

Już jutro bitwa na Sopot Festival o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. Poznajcie polskich kandydatów do tej nagrody i głosujcie na najlepszych!

Sopot Festival 2009 potrwa dwa dni. W sobotę będziemy świadkami walki i Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. Konkurs będzie dwustopniowy - najpierw zmierzą się ze sobą polscy finaliści, a najlepszy z nich stanie w szranki z zagranicznymi gwiazdami. Zwycięzcę i zdobywcę Bursztynowego Słowika wyłoni jury, a to widzowie w Operze Leśnej i przed telewizorami zadecydują, który wykonawca dołączy do swojej kolekcji nagród Słowika Publiczności.

 

W międzyczasie TVN uraczy nas występami gwiazd, które w minionych byli laureatami poprzednich edycji festiwalu. Na scenie pojawi się Doda, Feel, Stachursky i Pectus.

 

Oto polscy finaliści Sopot Festivalu.

 

Afromental - Radio Song

 

Zespół, który zrobił zawrotną karierę - głównie za sprawą stacji TVN - więc jego pojawienie się na festiwalu nikogo nie powinno dziwić. Mamy nadzieję, że przyjaźń z telewizją nie będzie miała zbyt dużego wpływu na wynik głosowania, ale wcale by nas nie zdziwiło, gdyby to Afromental został zwycięzcą polskich eliminacji. 

  

Bracia - Za szkłem

 

Zespół braci Piotra i Wojciecha Cugowskich, którzy już niejednokrotnie brali udział w konkursach piosenki i wiele z nich wygrywali. W tym roku stają do boju z piosenką "Za szkłem", która ma spore szanse, aby się spodobać. 

 


 

Kasia Wilk - Do kiedy jestem

 

Piosenkarka znudziła się chórkami i śpiewaniem z Mezem i postawiła na solową karierę, co, jak widać, wychodzi jej na dobre. Utwór "Do kiedy jestem" jest trzecim singlem z jej pierwszego albumu. Piosenka oczywiście o miłości.

 


 

Manchester - Tajemnica

 

Proszę wybaczyć, ale kompletnie nie rozumiemy, co ludzie w zespole Manchester widzą. A  może właśnie tylko patrzą, bo jak wsłuchać się w tekst, to nie można się oprzeć wrażeniu, że są wybitnie banalne. Prosimy fanów o wyrozumiałość - możemy się nie znać. Urzekające jest motto zespołu: kobiety są złe. Równie głębokie co utwory.

 


 

Marcin Czyżewski - Some part of me

 

W zasadzie pojawił się znikąd, ale nie tak do końca. W 1998 roku wygrał "Szansę na sukces" i od tamtej pory lepiej lub gorzej starał się wypłynąć na szerokie wody. W swoim dorobku na wykonywanie z Iwoną Węgrowską hitu "Pokonaj siebie" (pewnie gdy Piotr Kupicha nie mógł). Wcześniej przez jakiś czas był wokalistą Oddziały Zamkniętego, z którym nagrał jedną płytę. 

 

 

A już jutro zaprezentujemy zagranicznych wykonawców i skonfrontujemy ich z tym, którego wybierzecie w sondażu.

 

 

Który z polskich artystów powinien stanąć do walki o Bursztynowgo Słowika?
Więcej o:
Komentarze (56)
Polscy finaliści Sopot Festival 2009
Zaloguj się
 • 4shlee

  Oceniono 40 razy 20

  Nie głosuje na nikogo bo żadna z piosenek mnie nie przekonuje

 • rafael

  Oceniono 35 razy 15

  Wszyscy do dupy...

 • paranormalna

  Oceniono 27 razy 15

  mnie także nikt nie przekonuje . .

 • jarecki122

  Oceniono 32 razy 14

  Nikt mnie nie przekonuje ! Wygra ktoś bezsensowny i tyle... tak jak rok temu Pectus

 • agent21

  Oceniono 24 razy 10

  uwielbiam polskiego rocka (m.in. Hey, Coma, Chylinska, Kult) i nagle pojawia sie Menchester-"wielki rockowy zespol". Nietrawie jego, jego piosenek, tekstow-ogolnie zalosni chlopcy nadajacy sie dla 15 latek. taki "rockowy" odpowiednik Dody!!!

 • tupkal

  Oceniono 17 razy 9

  Wszyscy mogą razem powalczyć.
  Zadziwiająco żenadny poziom!!!!!!!!!!!!!1

 • kartonyyy

  Oceniono 13 razy 5

  Manchester!

 • czarnaowca

  Oceniono 15 razy 3

  MANCHESTER :)MANCHESTER :)MANCHESTER :)MANCHESTER :)MANCHESTER :)MANCHESTER :)MANCHESTER :) RULEZ!!! i prosze o wybaczenie Plotku ale nie znasz sie na muzyce!!!!

 • justyna0173

  Oceniono 11 razy 3

  Manchester wsłuchajcie sie w tą piosenke jest boskaa !;p:*
  Pozdrawiam:*:*

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX