Wojewódzki i Majewski autorytetami dla młodzieży?!

Zatrważające wyniki badań.

Rzeczpospolita dotarła do badań przeprowadzonych wśród polskiej młodzieży na temat współczesnych autorytetów. Pierwsze miejsce zajął Jerzy Owsiak, którego ceni aż 40% badanych. Kolejnej miejsca zajęli: Kuba Wojewódzki ( 32%) czy Szymon Majewski (30%). Dopiero na piątym miejscu (tuż za Wojciechem Cejrowskim!) znalazł się Dalajlama. Gdzie są muzycy, pisarze czy biskupi? 

 

Mamy dominację kultury obrazkowej i obrazków zamiast wartości. Młodzi myślą: wierzę tej osobie, bo ładnie wygląda - mówi "Rzeczpospolitej" medioznawca profesor Wiesław Godzic. 

 

 

Wyników badań nie rozumie też Kuba Wojewódzki, który teoretycznie powinien cieszyć się ze swojej wysokiej drugiej pozycji.

 

To żałosne, skoro taka postać jak ja znalazła się na liście autorytetów. Chyba coś złego dzieje się z tym pojęciem i z tą wartością - stwierdził Wojewódzki.

 

Młodzież ceni po prostu tych, którzy pojawiają się w mediach. Jeśli kogoś nie ma w telewizji, to nie ma dla niego miejsca w świecie młodzieży. Podziwiają po prostu tych, którym udało się zaistnieć w wyobraźni ludzi. 

 

 

 

 

 

Którą osobę cenisz najbardziej?
Więcej o:
Komentarze (13)
Wojewódzki i Majewski autorytetami dla młodzieży?!
Zaloguj się
 • sansa

  Oceniono 12 razy 10

  I to jest właśnie owa "misja" telewizji, na którą płacimy abonament. Mimo wszystko wolę Majewskiego w roli autorytetu, niż Dodę czy Jolę.

 • ania92

  Oceniono 9 razy 7

  Ciekawe... Ja mam 17 lat ale moim autorytetem nie jest nikt sławny ;) No ale cóż jak dla niektórych autorytetem jest Wojewódzki..

 • agent

  Oceniono 5 razy 5

  od razu mówicie autorytet... może to nie aż tak. paru mało;atów dostało do wyboru kilku ludzi z showbiznesu i mieli wybrać.
  Jurek Owsiak - nic nie trzeba tłumaczyć WOŚP
  Kuba - szczery do bólu otwarty i wyrażający swoją opinie na każdy temat
  Szymon - człowiek potrafiący się dogadać prawie z każdym, otwarty, niewulgarny
  Cejrowski - ktoś w rodzaju Sindbada - próbujący przedstawić miejsca na świecie niezbyt sławne czy okryte niewiadomo jaką popularnością w sposób niezwykle trafiający do ludzi i pokazujący że w każdym miejscu jeśli się chce można znaleźć coś ciekawego.
  Czego tu więcej chcieć? U każdego można wyróżnić jakieś zalety jak i wady które sa o wiele bardziej dostrzegane przez ludzi.

 • piwnooka

  Oceniono 4 razy 4

  Jasne, teraz znowu się zaczyna gadka, jaka ta młodzież nie jest. Mam już tego powyżej uszu. Badania i opinia kilku smarkaczy i dorosłych ignorantów, nie znaczy, że każdy w moim przedziale wiekowym taki jest. Dla mnie ani Wojewódzki, ani Majewski, ani ktokolwiek inny autorytetem nie jest. Cenię poszczególnych ludzi za poszczególne cechy, ale nie mam żadnego idola i doskonale mi z tym.

 • raison

  Oceniono 2 razy 2

  Ogólnie to uwielbiam Kubę Wojewódzkiego. Często nie zgadzam się z tym, co mówi, ale po prostu kocham go oglądać i nikt mi tego nie zabroni ;DD Zresztą oglądając jego program wiem, że czegoś się uczę...

 • jagi

  Oceniono 1 raz 1

  Faceci znaleźli dobry patent na zaistnienie,chamska czasami szczerość,bardzo specyficzne poczucie humoru,żadnego tabu,....byli pierwsi,dobrze się sprzedają,ale od razu autorytety,bez przesady,chyba osoby pytane,nie znały znaczenia tego słowa!

 • meg77

  Oceniono 5 razy 1

  Po prostu dla większosci ankietowanych w tej grupie wiekowej (nie za dojrzałej;-) autorytet = ktoś, kto mi imponuje. Kto teraz imponuje? Ktoś kto ma kasę, jest na topie, ma wzięcie, gadane i jeszcze najlepiej wszystkich "centralnie" z racji tego co wyżej. Takie czasy, MTV i TVN nie takim są w stanie mózg wyprać.
  Owsiak też się załapał na zasadzie showmeństwa, medialnej popularności, a nie z racji zaslug, bo coś nie widzę, nawet na dalszych miejscach takiej Ochojskiej czy Dymnej:-/

 • morelka

  Oceniono 4 razy 0

  =meg77= masz w zupelnosci racje!! To cos w stylu: "fura, skora, komora i pelna kasy kabura" - to jest to co innych kreci... DNO.

 • morelka

  Oceniono 12 razy -2

  Oni autorytetami? To chyba znow jakis blad w druku......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX