Hayden Panettiere opowiada o świadomym rodzicielstwie

Gwiazda serialu Herosi, Hayden Panettiere, nie chce być młodą matką i chce, aby młode dziewczyny pomyślały dwa razy, nim zdecydują się na dziecko.

 

Dziewiętnastoletnia aktorka przyznaje, że chociaż marzy jej się wielka rodzina, to musi jeszcze trochę poczekać. Hayden chce sprostać wymaganiom, jakie stawia rodzicielstwo, chce być matką świadomą swych obowiązków.

 

Chcę założyć rodzinę i mieć mnóstwo dzieci, może nie dziesięcioro, ale czwórkę...Chcę być mamą, ale najlepszą, jaką tylko mogę być! Najlepszy sposób, żeby tak się stało, to poczekać, aż sama przestanę być dzieckiem i będę mogła dawać swoim pociechom dobry przykład. - powiedziała gwiazdka


Hayden stara się uświadamiać młode dziewczyny, że ciąża i dzieci w ich wieku, to nie jest najlepszy pomysł. Podczas swojego wystąpienia na National Teen Pregnancy Awareness Day (konferencja na temat nastolatek w ciąży) mówiła o problemach młodych dziewczyn, które są w ciąży, oraz o tym, że młodzi ludzie powinni być uświadamiani na temat odpowiedzialności, jaką niesie za sobą rodzicielstwo.

 

Uważam, ze za mało się o tym mówi, a to ludzka rzecz. Nie zdajemy sobie sprawy z powagi rzeczy, dopóki nam się nie przydarzą. Wmawiamy sobie: "wiem, że nigdy nie zajdę w ciążę, to mi się nigdy nie zdarzy. Wiem, że to się przytrafia, ale ze mną będzie inaczej". W końcu coś się staje, a wtedy jest już za późno...

 

Co sądzicie?

 

 

Więcej o: