Gwiezdny efekt jojo

Pięknie, gładkie i wysportowane - takie są gwiazdy widziane oczami zwykłych śmiertelników. Ale one również borykają się ze swoimi słabościami. Napiętnowane przez "kult ciała", katują się dietami, by w krótkim czasie wrócić do jeszcze większych niż wcześniej rozmiarów. O kim mowa?

 

Zajrzyjmy na amerykańskie podwórko. W USA wszystko jest większe, więc i różnice w wadze celebrytów są dużo bardziej znaczące. Każda rola filmowa stawia przed aktorem wymagania co do wyglądu, więc zależnie od zapotrzebowania - aktorzy bardzo chudną, albo bardzo tyją. Chyba każdy pamięta pulchniutką Rene Zellweger, która zaraz po roli w "Dzienniku Bridget Jones" wróciła szybko do swojej rachitycznej budowy. Niestety przyjęła propozycję zagrania w drugiej części i musiała zaliczyć powtórkę z rozrywki.

 

 

Gwiazdą, która bardziej niż z ról znana jest z wahania wagi, jest lekko zapomniana Kirstie Alley. Mamuśka z "I kto to mówi" dostała nakaz, by schudnąć do filmu. Dietę trzymała, ile mogła, ale zdjęcia się skończyły i Kirstie znowu zaczęła się objadać. Bywały okresy, że chudła, ale chwilę później wracała do poprzedniej wagi z nawiązką.

 

 

Nie tylko królową amerykańskiej telewizji, ale i królową amerykańskiego odchudzania jest wielka (w przenośni i dosłownie) Oprah Winfrey. Ona chudnie i tyle, chudnie i tyje, chudnie i tyje i tak w kółko na oczach milionów Amerykanów, którzy zasiadają przez telewizorem, by oglądać jej talk show. Ostatnio gruchnęła informacja, że Oprah znów nabrała ciałka, a jej waga wskazuje ponad 90 kilogramów.

 

 

Efekt jojo nie jest domeną kobiet w średnim wieku. Młode pokolenie Hollywood też nie do końca umie poradzić sobie z problemami dnia codziennego, co później dość drastycznie odbija się na wyglądzie. Waga Britney Spears była czułym wskaźnikiem, że w życiu młodej piosenkarki nie dzieje się dobrze. Problemy w małżeństwie i presja otoczenia zmieniły wysportowaną nastolatkę w zaniedbaną dwudziestokilkulatkę. Teraz Brit chce wrócić, więc znowu wylewa siódme poty na siłowni. Ciekawe, jak długo utrzyma się efekt.

 

 

A jak to wygląda u nas? Nie inaczej. Ludzie są tylko ludźmi i nie do końca radzą sobie ze swoimi słabościami. Chyba wszyscy pamiętamy, jak piorunujące wrażenie zrobiła na nas Ewa Bem, która zgubiła kilkanaście kilogramów. Wyglądała i czuła się świetnie, jednak stan ten nie utrzymał się wiecznie. Kilogramy wróciły ze zdwojoną siłą.

 

 

Kasia Figura chyba już zawsze będzie nam się kojarzyła ze słodką Królewną Różyczką. Z czasem filigranowa dziewczyna zmieniła się w kobietę o bujnych (momentami nawet bardzo) kształtach. Ale to minęło - dzisiaj Kasia Figura w pełni ilustruje swoje nazwisko. Wygląda zniewalająco! Do tego stopnia, że była gwiazdą jednego z ostatnich numerów magazynu "Playboy". Oby tak dalej!

 

 

Panom też zdarza się toczyć nierówną walkę ze swoją wagą. Cezary Żak raz chudł, by potem znowu wrócić do swojej poprzedniej wagi. Bitwa o dobrą sylwetkę i dobre samopoczucie zaowocowały książką, w której Cezary Żak zdradza 12 kroków swojej diety. Oby teraz znowu nie przytył, bo kto wtedy ją kupi?

 

 

Są różne sposoby na zgubienie zbędnych kilogramów. Dla bardziej wytrwały - dieta i ćwiczenia. Dla mniej cierpliwych - odsysanie tłuszczu. Sami widzicie, że nie ma czego gwiazdom zazdrościć.

 

Więcej o:
Komentarze (39)
Gwiezdny efekt jojo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 45 razy 39

  Jaki efekt Rene tyła i chudła tylko na potrzeby ról jakie otrzymywała i w jej przypadku to jest dyscyplina , Brit wiadomo narkotyki wódka, Kasia to już ten wiek, Cezary i Ewa musieli ponieważ chorowali a Obra ten sam przypadek co Kasia. Oj plotku schodzimy na psy

 • Gość: Gość

  Oceniono 46 razy 36

  rene jest piękna w bridget jones

 • Gość: Gość

  Oceniono 44 razy 34

  uważam, że żadne skrajności nie są dobre. Ani nadmierne odchudzanie i budowa ciała jak u patyczaka (Victoria Beckham) ani otyłość, ale co komu przeszkadza parę kg więcej, lekka nadwaga jak np. u Britney czy Rene w roli Bridget. Były takie apetyczne i kobiece

 • strzelbka

  Oceniono 34 razy 28

  ONi sa tacy jak my, zawsze maja jakies problemy.

 • Gość: Gość

  Oceniono 34 razy 22

  brit była gruba po urodzeniu dzieci to noramlne

 • Gość: Gość

  Oceniono 24 razy 14

  rene przytyła na prośbę wspaniałego filmu! <3

 • Gość: Gość

  Oceniono 30 razy 14

  eeee... po Britney tak nadwagi nie widać

 • Gość: Gość

  Oceniono 28 razy 12

  Britney wygląda na obu fotkach świetnie :)) jak jest pulchniejsza, też jest apetyczna.

 • Gość: Gość

  Oceniono 19 razy 9

  Ja też mam efekt jo-jo. Latem jest ze mnie niezła laska (a mam AŻ 35 lat), ale zimą przybieram na wadze i o ocisłych sweterkach nie ma mowy. Po Świętach zaczęłam się ograniczać i już widać efekty, ale nie mam złudzeń: moje zgubione kilogramy zawsze się znajdują. Szkoda, że to ja je odnajduję...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX