Liz Hurley wyzyskiwała gosposię

Ma na końcie 13 milionów funtów. Ale to nie uleczyło jej przed skąpstwem. Na własnej skórze przekonała się o tym niejaka Violet D'Souza, która przez pewien okres czasu pracowała jako gosposia u popularnej aktorki Liz Hurley oraz jej męża, Aruna Nayera. Bogata para wyzyskiwała pracownicę za marną stawkę 1,40 funta na godzinę. Sprawa miała trafić do sądu.Gosposia pracowała u Liz Hurley do sierpnia zeszłego roku, kiedy to została bez uprzedzenia zwolniona. Kobieta twierdzi, że jej typowy czas pracy wynosił siedem dni w tygodniu, od godziny 7.30 do 3 w nocy. Do jej obowiązków należało prowadzenie domu, sprzątanie, gotowanie i zajmowanie się 5-letnim synem aktorki.

 Stawka, jaką otrzymywała tygodniowo, jest skandalicznie niska jak na tak wycieńczającą pracę. Violet zarabiała 100 funtów tygodniowo, co dawało 1,40-1,60 funta na godzinę. Nie trudno zauważyć, że jest to bardzo dalekie od 5.52 funta stawki minimalnej w Wielkiej Brytanii. Jedyną premią kobiety były bilety lotnicze, aby mogła zobaczyć się ze swoją rodziną w Indiach.

 

 

Jednak zaplanowane na jutro przesłuchanie w sądzie pracy zostało odwołane, ponieważ Violet zaoferowano pięciocyfrową sumę za nieskładanie zeznań przeciwko byłej pracodawczyni.

Więcej czytaj na: http://londyn.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (20)
Liz Hurley wyzyskiwała gosposię
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0

  o żaaal.
  nie pisze się "końcie"
  kto to pisał?!

 • Gość: Gość

  0

  żenada...

 • Gość: Gość

  0

  prosze wziac mlody czlowieku slownik ortograficzny, gramatyke dla ginazjalistow i zaczac sie uczyc jezyka polskiego. to my-forumowicze mozemy walic byki az bedzie siwo, ale osoby odpowiedzialne za ukazywanie sie tych wypocin powinny umiec napisac poprawne zdanie w jezyku polskim (ale jak domniemam jezyk angielski znasz?)

 • Gość: Gość

  0

  Do autora artykułu: widać pracy porządnej byś nie dostał, pisać bez błędów nie potrafisz: "okres czasu", lepsze jest tylko "masło maślane":)

 • Gość: Gość

  0

  Ladna sknera.

 • Gość: Gość

  0

  First!

 • Gość: Gość

  0

  Pirmero!

 • Gość: Gość

  0

  erste!

 • Gość: Gość

  0

  Gimnazjalistka Rucha sie w szkole. Mam dla Was ten filmik ktory tak kazdy chcial zobaczyc www.rznij.pl/nastolatka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX