Chcą wyrzucić Dodę z Dwójki za obsceniczne zachowanie!

W końcu ktoś zwrócił uwagę na niesmaczne żarty Dody. Komisja Etyki TVP zdecydowanie potępiła zachowanie piosenkarki w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie" i określiła je jako "obsceniczne" i "wulgarne". Czy Doda zostanie usunięta z jury show?

 

Gazeta.pl napisała wczoraj:

 

Orzeczenie Komisji, zamieszczone w czwartek na stronie internetowej TVP, odnosi się do premierowego odcinka "Gwiazdy tańczą na lodzie" z 19 października. Komisja przypomniała toczony na wizji dialog pomiędzy Dorotą Rabczewską a Przemysławem Saletą: "Saleta ciągnij fleta"; "Doda zrób mi loda", podkreślając jednocześnie, że Doda "zachowywała się w sposób wulgarny wręcz obsceniczny".

 

- Zdaniem Komisji, nie była to sytuacja przypadkowa, ponieważ Doda była przygotowana na ten dialog, mając ze sobą odpowiedni rekwizyt, należy w tej sytuacji wnioskować, że była to zaplanowana scenka" - orzekła Komisja.

 

W orzeczeniu podkreślono, że widowisko "Gwiazdy tańczą na lodzie" to program cieszący się dużą popularnością, który oglądają także dzieci.

 

- Jest czymś niedopuszczalnym, by były narażane na oglądanie występów osób znanych z brukowych, skandalizujących zachowań i wypowiedzi, co ma miejsce w wypadku Dody - stwierdziła Komisja, dodając, że otrzymuje w tej sprawie skargi od telewidzów.

 

 

 

 

Komisja Etyki TVP przypomina jednocześnie, że w Karcie Etycznej Mediów zasada pierwszeństwa dobra odbiorcy głosi: - Podstawowe prawa czytelników, widzów, słuchaczy są nadrzędne wobec interesów redakcji, dziennikarzy, wydawców, producentów i nadawców.

 

- Pogoń za wskaźnikami oglądalności i za sensacją obliczoną na najmniej wybrednego odbiorcę musi napotykać na czytelne, nieprzekraczalne granice w telewizji publicznej, która powinna służyć za wzór dla mediów komercyjnych - podkreślono w orzeczeniu podpisanym przez przewodniczącą Komisji Etyki TVP Krystynę Mokrosińską.

 

 

 
 
 
Czy Doda zostanie usunięta z programu? A może jest jakieś inne wyjście, które sprawi, że nie będzie ona mówiła tylu "obscenicznych" rzeczy? Zakneblować jej usta!

 

Więcej o:
Komentarze (148)
Chcą wyrzucić Dodę z Dwójki za obsceniczne zachowanie!
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  0

  wyglądasz jak ze wsi w tym stroju

 • Gość: Gość

  0

  doda jest super

 • Gość: Gość

  0

  pora najwyzsza aby pozbyc się kogos tak pustego izarozumiałego jak ta osóbka

 • Gość: Gość

  0

  Gwiazdy tancza na lodzie ogladam z ciekawoscia co powie doda bo doda jest ciekawa osoba w tym showbiznesie.!!!nie wywalajcie jej.

 • Gość: Gość

  0

  Ten caly program to ogólnie porażka......
  a Doda ...niech se odpada....

 • Gość: Gość

  0

  Ten caly program to ogólnie porażka......
  a Doda ...niech se odpada....

 • Gość: Gość

  0

  tak tak tak WYWALIC TĄ IDIOTKĘ!!!!ja wiem ze widzowie lubią oglądac jak ktoś z siebie głupka robi ale bez przesady...ona nie umie sie zachować jak dorosła kobieta.co ona chce pokazać przez swoje głupie teksty i idiotyczne zachowanie???ze jej rozum zatrzymałsię w rozwoju na etapie 5-latki albo i niżej?zachowuje sie jak rozkapryszony dzieciak a jak zwroci sie jej uwage to dzioba rozwali jakby ktoś jej wielką krzywdę robił.....poj****a lala

 • Gość: Gość

  0

  ona jest typową głupią blądynką(bez urazy dla blondynek)przynosi wstyd wszystkim kobietą.Bo myśli ze jest zabawna a tak naprawde jest pustą głupią zarozumałą babą

 • Gość: Gość

  0

  doda to jest beznadziejna kobieta wkurzają mnie jej głupie teksty śmiech i zachwoanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX