Opole 2016. Kontrowersje wokół głosowania nie ustają. TVP się tłumaczy: Aplikację TESTOWANO w trakcie festiwalu

TVP przyznało, że nie wszystko poszło zgodnie z planem, a aplikacja, dzięki której widzowie głosowali, nie była wcześniej testowana.

Michał Szpak triumfował podczas tegorocznego festiwalu w Opolu. Jednak po otrzymaniu przez niego Grand Prix Publiczności pojawiły się zgrzyty i - jak pisaliśmy - niektórzy zakwestionowali zasadność przyznania nagrody wokaliście. Ponoć reżyser koncertu zaprosił go na scenę jeszcze w trakcie trwania głosowania, co dla pozostałych artystów było sygnałem, że to on zwycięży.

W tym roku organizatorzy zrezygnowali z głosowania przy pomocy SMS-ów na rzecz specjalnej aplikacji na smartfony. Aplikacja nie zawsze działała, jak trzeba. Według serwisu Wirtualnemedia.pl użytkownicy skarżyli się, że się zawiesza, "nie" zlicza jako "tak" oraz że nie działa poprawnie na najnowszej wersji systemu Android.

W rozmowie z serwisem Kuba Sufin, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP, powiedział, że nie wszystko poszło zgodnie z planem, ale mimo to aplikacja spełniła swoją rolę. Dodał jednak, że nie była wcześniej testowana.

Została zaprojektowana i stworzona w rekordowym tempie trzech tygodni, a jedynym sposobem jej kompleksowego przetestowania był sam festiwal - powiedział.

W odniesieniu do zarzutów użytkowników przyznał też, że TVP popełniło błąd.

Budując aplikację mogliśmy jaśniej wytłumaczyć użytkownikom zasady działania programu, według których podczas każdego z koncertów można było za pomocą jednego urządzenia oddać po jednym głosie. Nie wszyscy widzowie zrozumieli ten warunek, stąd moim zdaniem zarzuty o to, że nie można oddać głosu. Jeśli chodzi o zawieszanie się aplikacji czy problemy z przesyłaniem zdjęć lub głosów, to sam jako użytkownik musiałem momentami wykazać się cierpliwością czekając na odpowiedź systemu. Jednak przy tak dużej liczbie użytkowników, krótkim czasie budowy aplikacji i specyfice tego projektu jest to moim zdaniem zrozumiałe.

JZ

Więcej o:
Komentarze (23)
Opole 2016. Kontrowersje wokół głosowania nie ustają. TVP się tłumaczy: Aplikację TESTOWANO w trakcie festiwalu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • browaryr

  Oceniono 3 razy 3

  nie przepadam za osłami malujacymi sobie paznokcie-ale dobrze ze sobie zaśpiewał i dali mu nagrode-ile moz na słuchac rodowicz ...starych gwiazdorów pewnie krew zalała...

 • Gość: gość

  Oceniono 3 razy 3

  Smutne. Wygrał Szpak, więc aplikacja błędna, wygrał Grand Prix, "starsi" nie przeboleli, jakie wyzwiska tam musiały paść za kulisami!, takie "gwiazdy dotąd podziwialiśmy", w sumie, zdyskredytować sukces Michała za wszelką cenę! Tak miał Niemen, na lata zamknął się w domu i komponował oraz przypłacił nienawiść zdrowiem. Nie raz była o tym mowa. Ale spoko Szapczek wyjeżdża właśnie do Szwecji na priestiżowy i znany konkrus w Europie. Jeżeli pokona polski akcent, tam z taką rozdzierającą serca zawiścią nie spotka się, bo to po prostu INNA kultura. Europejska.

 • Gość: Awa

  Oceniono 3 razy 3

  Media sa zalosne klamia napadaja na Michala bronia starych zawistnych ramoli i nie szanuja publicznosci.Michalowi wszyscy do piet nie siegacie Publicznosc go kocha bo jest megazdolny uczciwy i prawdziwy.

 • forfiter_jr

  Oceniono 5 razy 3

  Może da się tą świetną aplikacją TVP zwolnić Kurskiego.

 • Gość: Gabi

  Oceniono 3 razy 3

  Ukarane powinny być stare gwiazdy za brak FAIR PLAY wobec zdolnego młodego kolegi.Jurorzy programów muzycznych ! "uczciwie" oceniający młode talenty...ALE KOMPROMITACJA, z wypowiedzi Wilków wynika, że młody nie powinien startować z uznanymi wokalistami. Szkoda w ogóle słów co za obciach panie Gawliński.

 • Gość: Gabi

  Oceniono 3 razy 3

  To tylko w Polsce coś takiego jest możliwe. W Stanach Michał byłby gwiazdą za trzecie miejsce od publiczności na Eurowizji, to NIESAMOWITY wyczyn, oraz jego hit na euroiwzyjnych listach przebojów (wyczyn historyczny). Wygrał uprzednio DWA festiowale, na obecnym zdobył wszystko i większość czeka na JEGO występ, a nie na stare odgrzewane kotlety. Ma szanse na karierę za granicą, o czym podobno POLSKA marzy od lat.Co robi polski przemysł muzyczny by wykorzystać szum wokół Michała ? Zastanawiamy się czy ON 25 latek, kupił sobie głosy, czyli był nieuczciwy. ABSURD goni ABSURD w naszym pięknym kraju !

 • Gość: gosc

  Oceniono 3 razy 3

  znowu coś najpierw plagiat teraz to zazdrość zżera wstyd jak tak można być tak zawistnym

 • Gość: beaNY

  Oceniono 3 razy 3

  Tak przy okazji, to zachowanie i reakcje starszych "kolegow" Michala bylo czysto chamskie, bo powiedziec niekulturalne i nieprofesjonalne byloby zbyt delikatne. Zazdrosc o jego talent, charyzme, urode, emanujaca z niego pozytywna energie, swiezosc, odebrala im resztki przejaranych rozumow.

 • Gość: gość

  Oceniono 2 razy 2

  jakiego szamponu używa Michał do swoich pięknych włosów? Bo kupię taki sam z miejsca ha,ha,ha, ale na pewno nie kupię takiego jakiego używa Marylka, Gawliński czy też Steczkowska. Poloski biznes powinien się puknąć w głowę i zamiast tępić gościa, który takie rzesze ludzi umie do siebie przyciągnąć, raczej ukuć na tym kasę (skoro jad zżera, że mamy wybitnie zdolnego wokalistę, przerastającego innych)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX