Opole 2016. Kuba Sienkiewicz zaśpiewał o "dobrej zmianie". Teraz tłumaczy: Chciałem...

Kuba Sienkiewicz podczas występu w Opolu zmienił tekst ostatniej zwrotki piosenki "Kiler" i zaśpiewał o "dobrej zmianie" i "lepszym sorcie". Na Facebooku opublikował wyjaśnienie.

Kuba Sienkiewicz był bohaterem pierwszego dnia festiwalu w Opolu. Podczas swojego występu nieoczekiwanie odniósł się do bieżącej sytuacji politycznej i sparodiował język, jakim posługuje się obecna władza.

Widzowie piosenkę o "Kilerze skazanym na dobre zmiany" przyjęli entuzjastycznie, a dzień później media szeroko opisywały figla, jakiego Kuba Sienkiewicz spłatał przejętej przez ludzi z kręgu PiS TVP. Artysta na Facebooku wyjaśnił swoje motywy.

Celem mojego żartu na estradzie amfiteatru opolskiego było wytknięcie obecnego w mediach i nasilającego się od około roku języka manipulacji i agresji. Słowa i wyrażenia takie jak "ruina", "wyklęty", "dobra zmiana", "sort", "kategoria", "wstawanie z kolan" pojawiają się w kontekście obraźliwym dla wielu Polaków i w celach kłamliwych. Jako błazen (bo tym się zajmuję) będę z tego szydził przy każdej okazji - napisał.

Zaproszenie lidera Elektrycznych Gitar na festiwal w Opolu jest teraz zapewne przez TVP traktowane w kategoriach wpadki lub zgoła niedopatrzenia. Kuba Sienkiewicz jeszcze w lutym w wywiadzie dla "Dużego Formatu" mówił:

Mam wrażenie psucia państwa, złego smaku i złego stylu uprawiania polityki, manipulacji. Nie znam się na gospodarce, jednak intuicja podpowiada mi, że ci, którzy rządzą teraz, też się na niej nie znają i mogą bardzo zaszkodzić.

A oto pełna treść ostatniej zwrotki, która w zmienionej postaci pojawiła się na scenie opolskiego amfiteatru:

Już tylko Kiler/ Polska w ruinie/ Siedzę na minie/ Kiedy to minie?/ Same zakręty/ Kiler wyklęty/ Kiler skazany/ Na dobre zmiany/ Czy to dla sportu/ Lepszego sortu/ W tej kategorii/ Nowej historii/ Jak naród Polan/ Powstaje z kolan/ I łuk triumfalny

JZ

Więcej o:
Komentarze (198)
Opole 2016. Kuba Sienkiewicz zaśpiewał o "dobrej zmianie". Teraz tłumaczy: Chciałem...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • vontomke

  Oceniono 20 razy 8

  Biedna prawica, my mamy Sienkiewicza, Stuhra, Kowalewskiego, Opanię, Mana i w ogóle długo by wymieniać. A prawica? Makowskiego i Pietrzaka. Współczuję prawiczkom, ale pasują do tego dna intelektualnego które reprezentują.

 • jacek303

  Oceniono 14 razy 6

  Kiedyś taką postawę nazywano "odwagą cywilną". Dzięki takim ludziom jak Kuba można mieć nadzieję na lepszą, normalną przyszłość. Jeszcze Polska nie zginęła, póki oni żyją !

 • Gość: chasingcars

  Oceniono 11 razy 5

  Trzeba wyrwać chwasta jakim jest "dobra zmiana". Szacun Kuba!

 • Gość: gosc

  Oceniono 10 razy 4

  Spodobalo mi sie Super

 • Gość: swientyjacenty

  Oceniono 14 razy 4

  Brawo Panie Kubo! Pomimo niechlubnych wyjątków chłopaki z Żoliborza dają radę "dobrej zmianie":)

 • Gość: Stefan

  Oceniono 10 razy 4

  Łuk Triumfaaaaalny
  najlepsze
  pozdrawiam
  :)

 • Gość: duda.laskawy

  Oceniono 5 razy 3

  I tak najlepszy BIG CYC i jego pieśń "Antoni wzywa do broni" z albumu pt. "Czarne Słońce Narodu"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX