Opole 2016. Halina Frąckowiak we wzruszającym występie. Potem czekała na nią niespodzianka. Zareagowała z klasą

Halina Frąckowiak zaśpiewała w Opolu na koncercie SuperPremier swoją nową piosenkę. Chwilę potem nieoczekiwanie otrzymała Diamentowy Mikrofon.

Halina Frąckowiak przyjechała do Opola ze swoją nową piosenką, "Blaszane pudełko". Po jej odśpiewaniu odebrała od publiczności ogromne owacje. Kiedy umilkły brawa, prowadzący sobotni koncert Maciej Orłoś zapytał artystkę, czy to prawda, że zły mikrofon jest dla wokalistki gorszym doświadczeniem, niż niewygodne szpilki. Pytanie, jak się za chwilę okazało, było nieco podstępne.

Na pewno tak, bo z własnego doświadczenia wiem, że na scenę można wejść nawet boso w pomalowanych butach, a ze złym mikrofonem nie bardzo - odparła Halina Frąckowiak.

Wtedy odezwała się druga prowadząca koncert, Beata Chmielowska-Olech.

Jesteśmy przekonani, że ma pani swój ulubiony mikrofon, ale na pewno nie ma pani diamentowego - powiedziała.

Na twarzy Haliny Frąckowiak odmalowało się zaskoczenie, ale szybko się opanowała. Już wiedziała, że za chwilę otrzyma nagrodę.

Halina FrąckowiakScreen z TVP1

Wręczyli ją artystce prezes zarządu Polskiego Radia, Barbara Stanisławczyk-Żyła i dyrektor radiowej Jedynki, Rafał Porzeziński.

Mam wielki zaszczyt i przyjemność wręczyć najcenniejszą nagrodę Polskiego Radia, Diamentowy Mikrofon, nagrodę dla wspaniałej wokalistki, której przeboje, której przeboje śpiewają kolejne pokolenia. Dla wybitnej osobowości, kobiety honoru i charakteru, pani Haliny Frąckowiak - powiedziała Stanisławczyk-Żyła.
Pani Halino, proszę pamiętać, że Jedynka Polskiego Radia jest otwarta nie tylko na pani nowe utwory, ale na panią osobiście też - dodał Porzeziński.

Wzruszona Halina Frąckowiak chciała coś powiedzieć, ale publiczność nie pozwoliła jej. Artystka dostała owacje na stojąco i głośne "sto lat".

Dziękuję - powiedziała w końcu. - Chciałam bardzo gorąco podziękować Polskiemu Radiu za tę wspaniałą i niezwykłą niespodziankę i podziękować za to, że dbają o polską piosenkę.

Halina FrąckowiakScreen z TVP1

JZ

Więcej o:
Komentarze (38)
Opole 2016. Halina Frąckowiak we wzruszającym występie. Potem czekała na nią niespodzianka. Zareagowała z klasą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: piotrel

  Oceniono 9 razy 7

  Mam ogromny sentyment do Frąckowiak - wokalistki. I bardzo bym chciał, żeby swoje występy publiczne ograniczyła do śpiewania. To ma sens. W przeciwieństwie do wypowiedzi politycznych.

 • Gość: Gość

  Oceniono 9 razy 5

  No tak, wszystko jasne. Dziwne, że obecność pani Stanisławczyk, baby, która zmieniła polskie radio w karykaturę i wywaliła mnóstwo wspaniałych osób, jakoś nie przeszkadzała pozostałym artystom. Bagienko.

 • Dorota Jabłońska

  Oceniono 6 razy 4

  Ludzie jacy wy jesteście wstretni zawsze tylko zmieszać z błotem kogoś to potraficie najlepiej. Te wszystkie komentarze negatywne odnośnie Wspaniałej Pani Haliny Frąckowiak są żenujące wstyd mi za Was że jesteście tak posci nie dorastacie tej kobiecie do pięt wypadało by przeprosić za brak szacunku i same obelgi. Dla mnie Pani Halina jest wspaniałym człowiekiem i niezasluzyla sobie na takie traktowanie

 • Gość: gość

  Oceniono 14 razy 4

  ewidentnie polityczna nagroda narodowej tuby pisowskiej (dawniej Polsakie Radio).

  przecież Frąckowiak (głos od dawna zniszczony) od dawna mocno wspiera pis

  a wy tu o "wzruszającym" występie

 • zelenyles

  Oceniono 7 razy 3

  nawet za komunistów były lepsze festiwale w Opolu, w tym roku jest jakiś nie dający się oglądać marazm ,,, afeeee z takim festiwalem i tyle ! jak tak samo zrypią Sopot to gratuluję nieudacznikom !

 • ramzesii

  Oceniono 9 razy 3

  Frąckowiak, nagrodę dostała za popieranie PiS.Zresztą, ona jak i Orłoś,zwyczajnie się zeszmacili.

 • Gość: elle

  Oceniono 12 razy 2

  żałosna polityczna nagroda. frąckowiak to pisiara, a pani basia stanisławczyk to wyjątkowo popieprzona pisioracka, nawiedzona pańcia. niedobrze się robi. nagroda za "honor" czyli za pisiorzenie, a nie za wokal. szkoda artystki, że tak się szmaci, bo była dobrą wokalistką. pani basi nie szkoda, bo to szmata od zawsze. dno.

 • Gość: Sasquatch-junior

  Oceniono 10 razy 2

  Frąckowiak jest stałą bywalczynią Radia Maryja i innych instytucji kościelnych. Trzeba to wynagrodzić. Takie czasy. Chcesz nagrody: wiesz już co robić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX