Angelina Jolie zadebiutuje w nowej roli. Będzie... wykładać na prestiżowej uczelni

Angelina Jolie do swojego bogatego CV będzie mogła wkrótce dopisać kolejną rolę - wykładowcy akademickiego.

Angelina Jolie nie zwalnia tempa. Choć w tabloidach co i raz pojawiają się kolejne informacje na temat niepokojących zmian w wyglądzie aktorki, ta zdaje się zupełnie tym nie przejmować i skupia swoją energię na ważniejszych sprawach.

Jolie od lat angażuje się w pomoc humanitarną, jest nawet specjalną wysłanniczką ONZ ds. uchodźców. Teraz gwiazda będzie mogła zdobyte w tej roli doświadczenie wykorzystać w dość nieoczekiwany sposób - od września poprowadzi kursy na studiach magisterskich na prestiżowej uczelni London School of Economics!

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu uczelni, Angelina Jolie będzie wykładać na utworzonej w zeszłym roku dzięki jej zaangażowaniu katedrze Kobiet, Pokoju i Bezpieczeństwa, a prowadzone przez nią zajęcia obejmą m.in. takie zagadnienia, jak "Płeć i Militaryzacja" czy "Płeć i Prawa Człowieka".

To kluczowe dla przyszłości świata, aby rozszerzyć dyskusję na temat bezpieczeństwa kobiet i przyzwolenia na zbrodnie, jakie w ogromnej większości dotykają właśnie je i bezbronne dzieci. Musimy raz na zawsze zwalczyć takie problemy, jak przemoc seksualną w trakcie konfliktów zbrojnych - powiedziała w przesłanym do mediów oświadczeniu aktorka.

Angelina Jolie nigdy nie ukończyła żadnej wyższej uczelni, ale jej działalność charytatywna jest powszechnie szanowana i doceniana. W dowód jej zasług na tym polu, gwiazda została nawet odznaczona przez królową Elżbietę II honorowym tytułem damy.

 

IN

Więcej o: