Agata Młynarska krytykuje program 500 Plus. Niestosownie? Miażdżące komentarze. "Przegięła Pani", "absurd"

Agata Młynarska ostatnio często zabiera głos w ważnych społecznie kwestiach. Krytykowała już ustawę antyaborcyjną, teraz komentuje program 500 plus.

Agata Młynarska jest dziennikarką telewizji publicznej, ale to nie przeszkadza jej wyrażać krytycznych opinii na temat obecnej władzy. W najnowszym wpisie na Facebooku zwraca uwagę na negatywny aspekt wprowadzenia programu 500 plus.

Wczoraj kolacja u znajomych - rozmawiamy o 500 plus. Rodzina profesorska, dwoje dzieci w wieku nastoletnio-szkolnym. Chłopak lat 15, starszy brat, pryszcz na nosie, wargi zaciśnięte, cierpi jak młody Werter u Piekarskiego na mękach. Siostra kilka lat młodsza, śliczny, wygadany aniołek - pupilek tatusia. Pyta - na co zostanie przeznaczone jej 500 złotych? Rodzice rozwijają wyobraźnię. Młody Werter skręca się nad łososiem i cedzi zza warg - "gdyby mnie nie było, nie byłabyś druga i nie miałabyś tych 500 zł, przynajmniej mogłabyś się podzielić". I wstał od stołu.

Sytuacja ta zrobiła na Młynarskiej duże wrażenie, gdyż sama również była pierworodnym dzieckiem.

Jak ja go rozumiem, jak bardzo poczułam to, co on - jako pierwsze, najstarsze dziecko. Przypuszczam, że nikt uchwalając ustawę o 500 plus o tym nie pomyślał. Ale wierzcie mi, poza oczywistymi niesprawiedliwościami, absurdami i nikczemnościami, które zapewne pojawią się przy okazji wydawania tych pieniędzy, warto pomyśleć, czym zaowocuje wkurzenie pierworodnych! Oj będzie się działo!

Wpis Młynarskiej wywołał zaciekłą dyskusję. Sporo osób skrytykowała dziennikarkę.

Pani Agato, z całym szacunkiem, ale chyba Pani przegięła. To pomoc dla rodziców, a nie dzieci i żadne dziecko nie powinno czuć się gorsze. Tego rodzaju opowieści mieszają ludziom w głowach. To absurd.
No rzeczywiście. Lepiej nic nie dostać, żeby się pierwsze dziecko nie "foszyło". Co za dyrdymały Pani Agato, naprawdę...

Oberwało się też opisanej przez Młynarską rodzinie:

Bez sensu. Nie znam tych ludzi, ale przecież i tak te pieniądze będą wydawane w rodzinie.
To jest dopiero chore i patologiczne podejście. Wstyd pisać takie absurdalne bzdury. Nie wyobrażam sobie nawet, żeby mój 17-letni syn w ten sposób podchodził do tematu.

Dziennikarka przesadziła publikując taki wpis? A może jej zarzuty są uzasadnione?

WJ

Więcej o:
Komentarze (295)
Agata Młynarska krytykuje program 500 Plus. Niestosownie? Miażdżące komentarze. "Przegięła Pani", "absurd"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • forfiter_jr

  Oceniono 41 razy 29

  Pińcet+ to nic innego tylko kiełbasa wyborcza. Nie służy niczemu i nikomu, poza patolom, którzy będą mieli za co chlać do oporu. A oczywiście płaci za to naród. Czyli my.

 • Gość: Dzidka

  Oceniono 31 razy 25

  A z jakiegompowodu moje jest gorsze. Mam jedno. Slucham. Pracuje, place podatki tak jak kazdy. Czekam na reacjonalne wytlumaczenie skoro tak chetnie tu sie wielu madrzy.

 • Gość: gość222

  Oceniono 13 razy 13

  moje pierwsze dziecko ma 11 lat i trudno mu zrozumieć, że to wsparcie dla rodziców...rozumie to tak, że to 500 zł dla młodszej siostry, a niestety od mediów trudno odciąć 11- latka

 • pandzik

  Oceniono 15 razy 11

  oczywiście, że ten pomysł jest patologiczny. menelnia np na 5 dzieci otrzyma 2500zł a ja z żoną musimy zapieprzać po 10 godzin dziennie na ich wypłaty przy czym nasze 1 dziecko jest dyskryminowane.
  Ci co pracują na menelnie mają zwykle 1-2 dzieci. Jaz zwykle pracujący są bici w ryj w tym patologicznym kraju.

 • Gość: Pratoniusz

  Oceniono 17 razy 11

  Moim zdaniem pomysł był dobry, lecz źle przeprowadzony. W Izraelu, gdzie był problem z dzietnością zaczęto "biednym" rodzinom zmniejszać podatki, to nadal zmusiło ludzi do pracy, ale więcej z tego mieli. U nas w niektórych przypadkach nie opłaca się pracować, z tego co słyszę od innych. Uważam też, TO TYLKO MOJE ZDALNIE, że właśnie ten pomysł zaczerpnięto z Izraela, ale jeżeli coś od kogoś bierzemy i działa dobrze to tego nie modyfikujmy bo późnij widać co wychodzi. Do tego typu spraw trzeba mieć chłodną głowę oraz dobrze przewidywać i liczyć.

  PS. Sam znam rodziny, które mają mało pieniążków i dwoje dzieci i takim ludziom tego typu dofinansowanie bardzo pomoże, jednak w tym przypadku zmniejszenie podatków pomogło by jeszcze bardziej.

 • Gość: suender

  Oceniono 11 razy 11

  Ta ustawa 500+ napisana jest też w sposób nieprzemyślany. Mówi się, że owo 500+ bedzie dostawało drugie dziecko do jego 18 roku życia. De facto jednak taka sytuacja będzie dotyczyła tylko bardzo wąskiej grupy dzieci, tj. tylko z bliźniaków, a reszty nie!
  Bo jeżeli jakaś rodzina ma dwójkę dzieci np. rok po roku, to 500+ na drugie dziecko będzie otrzymywało te pieniądze tylko do 17 roku życia, bo w tym samym czasie pierwsze dziecko skończy już 18 lat i drugie będzie już traktowane jako pierwsze dziecko i 500+ już mu się nie będzie należało. Czyli w tym przypadku te dziecko na które przez ileś tam lat otrzymywało 500+ przestanie je dostawać rok przed ukończeniem 18 roku życia. Tak będzie jednak oczywiście tylko, jeżeli następne rządy nie zlikwidują owego 500+ . Pomieszanie zpoplątaniem.
  Pozdr.

 • Gość: lepszy sort?

  Oceniono 5 razy 5

  wg mentalnosci organizacji zbrodniczej piSS - pierworodni należą do gorszego sortu

 • Gość: adam

  Oceniono 7 razy 5

  brawo Agata za odwagę !!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX