Filip Chajzer na okładce "SE": "Zły, agresywny, chamski". Dziennikarz odpowiada ostro: Te, mistrzowie...

"Zły, agresywny, chamski" - wielkie czarno-żółte napisy krzyczą z okładki "Super Expressu". W ten sposób opisano Filipa Chajzera i zajście z reporterami TV Republika. Dziennikarz ostro odpowiedział na artykuł i poinformował o rozpoczęciu procesu przeciwko tabloidowi.

W środę popołudniu pod siedzibą Kulczyk Investments doszło do nie do końca jasnego wydarzenia. Bagażnik oznakowanego auta TV Republika został wybrudzony resztkami jedzenia (nagranie zobaczysz tutaj). Sprawcą był Filip Chajzer, jednak póki co nie wiadomo, dlaczego to zrobił. Dziennikarz przeprosił za incydent, nazwał go "wypadkiem". Poinformował też o przesłaniu reporterom TV Republika "talonów na myjnię" i zapewnił o chęci ewentualnej współpracy z policją.

Okładka Okładka "Super Expressu"

 

"Super Express" z całej sytuacji uczynił okładkowy temat piątkowego wydania. Opisał zdarzenie w bardzo sensacyjny sposób, używając typowego dla siebie udramatyzowanego sztucznie sposobu narracji, pełnego nacechowanych negatywnymi emocjami słów. I tak artykuł o Chajzerze opatrzono tytułem:

Zły, agresywny, chamski Chajzer napadł na dziennikarzy.

Dalej możemy przeczytać krótkie zajawienie tekstu, utrzymane w równie dramatycznym tonie:

Właśnie wyszło na jaw, że zaatakował śmierdzącą substancją samochód dziennikarzy konkurencyjnej stacji.

W reszcie artykułu nie brakuje równie przekoloryzowanych stwierdzeń, takich jak "śmierdząca substancja" (tylko w ten właśnie sposób określano owsiankę). Czytamy również, że Chajzer - a właściwie, używając nomenklatury tabloidu, "gwiazdorek TVN" - tylko "przedstawia się jako miły, kulturalny i wesoły pan z telewizji", a tak naprawdę ma "problem z trzymaniem nerwów na wodzy". Dalej dowiadujemy się, że owsianka (alias "śmierdząca substancja") wylądowała na masce (a nie na klapie bagażnika - jak widzimy nawet na zdjęciach do artykułu). Na koniec autorzy przypominają, że Chajzer "odgrażał się i groził kilka miesięcy temu" dziennikarzowi "SE".

Prawdą jest, że Chajzer bardzo negatywnie ocenia działania redakcyjne tabloidu. Dlaczego? Powody opisał w poście, w którym skomentował piątkową jedynkę "SE".

HO HO HO, Chajzer NAPADŁ !!! Grzmi SE. Te, mistrzowie, a krzyczał przy okazji coś po arabsku? ??????? ??????? ????? ? [atak śmiercionośnej owsianki - przyp. red] Jak coś, to ja razem z prezesem jestem za marihuaną, tylko w redakcji ograniczcie [zdanie odnośnie artykułu znajdującego się poniżej materiału o Chajzerze, tytuł to: "Kaczyński jest za marihuaną" - przyp. red. ] Zły, agresywny, chamski... Ciekawe... właśnie w tej sprawie widzimy się na dniach w sądzie... za wasze publikacje z zeszłego roku. Za szczucie mnie tygodniami. Za to, że z domu nie mogłem przez was wyjść. Na pogrzeb pojechać z godnością. Za waszą animalność, czy jak kto woli zezwierzęcenie. Doczekać się nie mogę spotkania. Zacieram ręce!!! -napisał na FB Chajzer.

 

HO HO HO, Chajzer NAPADŁ !!! Grzmi SE. Te, mistrzowie, a krzyczał przy okazji coś po arabsku?  ??????? ??????? ????? ???...

Opublikowany przez Filip Chajzer na 8 kwietnia 2016

 

Gdy w zeszłym roku zmarł syn Chajzera, w "SE" ukazała się seria artykułów dotyczących sytuacji rodzinnej dziennikarza. Opublikowano także dokładną relację z pogrzebu dziecka (łącznie z dramatycznymi reakcjami rodziny), zdjęcia grobu oraz laurek od koleżanek i kolegów chłopca.

ZI

Więcej o:
Komentarze (71)
Filip Chajzer na okładce "SE": "Zły, agresywny, chamski". Dziennikarz odpowiada ostro: Te, mistrzowie...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: RT

  Oceniono 10 razy 8

  paradne, hieny i ku...y z tabloidu zarzucaja komukolwiek "chamskie" zachowanie....

 • donald.szuja

  Oceniono 13 razy 7

  SE to szmatławiec, prawacka gadzinówa dla prymitywów, wzięcie do rąk tego syfu to tak jak rozgrzebywanie goowna dla dla rozrywki, nikt normalny tego nie zrobi.

 • niezalogowany

  Oceniono 10 razy 6

  "napadl na dziennikarzy" To w TV Republika są jacyś dziennikarze?

 • Gość: gość

  Oceniono 10 razy 6

  Panie Filipie, na sam widok tych mediów dostaję odruchów wymiotnych.

 • fanizymiko

  Oceniono 8 razy 6

  To że sobie walczy z hejterami nawet mi się podoba chociaż niech z publikacją danych osobowych tak często nie wyskakuje, bo jak ktoś założy fejkowy profil na podstawie ukradzionych zdjęć i nazwiska to pan Chajzer może ostro zabulić ofierze takiej kradzieży.

  A co do owsianki na wozie TV Republiki... to już była głupota. Sam ich nie lubię i uważam, że nazywanie ich dziennikarzami jest obelgą dla prawdziwych dziennikarzy ale nawet na takich nie wolno podnosić ręki. A owsianki szkoda.

 • Droll

  Oceniono 3 razy 3

  TV Republika, Super Express, Fakt i tym podobne ... razem z Radio Maryja, TV Trwam i resztą prawackiej prasy i TVPiS teraz tylko oni będą pisali jedyną słuszną prawdę, będą rzetelni i tylko im będzie można uwierzyć. Resztą mediów zajmie się drużyna Jarkacza i armia moherowych ninja ojca Muchomora... A my lewacy, wegetarianie, cykliści, animalsi będziemy szukać czegoś normalnego, a normalność to będzie podziemie. Gazetki rozrzucane w komunikacji miejskiej albo wysyłane sobie szyfrowaną pocztą...

 • Gość: qq

  Oceniono 2 razy 2

  Co za żenada, kolejny taki njus na głównej? Facet ma problemy nerwowe i ma powody, a dziennikarze zamiast o nim milczeć rozwlekają jego głupoty z facebooka i ustawkę z trollkontem, które go rzekomo atakowało i zostało pobite przez jakichś tajemniczych ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX