Isabel Marcinkiewicz dostanie 5 tys alimentów. Uzasadnienie? "Powód przyznał, że zarabia...". Ogromna kwota

Isabel Marcinkiewicz będzie otrzymywać od byłego męża alimenty wysokości 5 tysięcy miesięcznie. Wiadomo już, skąd ta kwota.
Alimenty dla Isabel Isabel Marcinkiewicz dostanie 5 tys. zł alimentów. Isabel Marcinkiewicz będzie otrzymywać od byłego męża alimenty wysokości 5 tysięcy zł miesięcznie. Wiadomo już, skąd ta kwota. Isabel Marcinkiewicz będzie otrzymywać od byłego męża alimenty wysokości 5 tysięcy zł miesięcznie. Wiadomo już, skąd ta kwota. Isabel Marcinkiewicz i Kazimierz Marcinkiewicz byli jedną z najbardziej medialnych par na styku polskiego show-biznesu i polityki. Ich małżeństwo zakończyło się w styczniu. Jak wiadomo, Kazimierz Marcinkiewicz nie zgodził się z decyzją sądu i złożył odwołanie. "Super Expres" dotarł do uzasadnienia wyroku sądowego, z którego wynika, że zarobki byłego premiera są wystarczająco duże, żeby zasądzoną kwotę mógł płacić. "W ocenie sądu zasądzone alimenty są adekwatne do możliwości zarobkowych powoda. Ma on wprawdzie liczne obciążenia finansowe (raty kredytu, alimenty na syna z poprzedniego związku i alimenty na byłą żonę), niemniej osiąga bardzo wysokie dochody, jak na realia polskiej rzeczywistości. Sam przyznał, że jest to obecnie kwota 40 tys. zł. W związku z tym może bez uszczerbku na własnym utrzymaniu płacić alimenty w zasądzonej przez sąd kwocie" - czytamy w uzasadnieniu. W uzasadnieniu czytamy również, że zasądzone 5 tysięcy zł Isabel może wydać na jedzenie, lekarstwa, psychoterapeutę lub wynagrodzenie dla osoby, która się nią zaopiekuje. W 2014 roku Isabel Marcinkiewicz miała wypadek samochodowy, po którym jest częściowo sparaliżowana. Od tamtej pory chodzi w specjalnym stabilizatorze. - Mam mieć operację za granicą. Jednak obecnie nie mam pieniędzy na przejazd i pobyt w szpitalu. Odczuwam emocjonalne skutki rozwodu i wcześniejszego traktowania mnie przez męża. Od dłuższego czasu leczę się na depresję wywołaną długotrwałym stresem - mówiła "Super Expressowi". Kazimierz Marcinkiewicz nie chciał komentować sprawy.

Isabel Marcinkiewicz i Kazimierz Marcinkiewicz byli jedną z najbardziej medialnych par na styku polskiego show-biznesu i polityki. Ich małżeństwo zakończyło się w styczniu. Jak wiadomo, Kazimierz Marcinkiewicz nie zgodził się z decyzją sądu i złożył odwołanie.

"Super Expres" dotarł do uzasadnienia wyroku sądowego, z którego wynika, że zarobki byłego premiera są wystarczająco duże, żeby zasądzoną kwotę mógł płacić.

W ocenie sądu zasądzone alimenty są adekwatne do możliwości zarobkowych powoda. Ma on wprawdzie liczne obciążenia finansowe (raty kredytu, alimenty na syna z poprzedniego związku i alimenty na byłą żonę), niemniej osiąga bardzo wysokie dochody, jak na realia polskiej rzeczywistości. Sam przyznał, że jest to obecnie kwota 40 tys. zł. W związku z tym może bez uszczerbku na własnym utrzymaniu płacić alimenty w zasądzonej przez sąd kwocie - czytamy w uzasadnieniu.

W uzasadnieniu czytamy również, że zasądzone 5 tysięcy może wydać na jedzenie, lekarstwa, psychoterapeutę lub wynagrodzenie dla osoby, która się nią zaopiekuje. W 2014 roku Isabel Marcinkiewicz miała wypadek samochodowy, po którym jest częściowo sparaliżowana. Od tamtej pory chodzi w specjalnym stabilizatorze.

Mam mieć operację za granicą. Jednak obecnie nie mam pieniędzy na przejazd i pobyt w szpitalu. Odczuwam emocjonalne skutki rozwodu i wcześniejszego traktowania mnie przez męża. Od dłuższego czasu leczę się na depresję wywołaną długotrwałym stresem - mówiła "Super Expressowi".

Kazimierz Marcinkiewicz nie chciał komentować sprawy.

JZ

Więcej o:
Komentarze (162)
Isabel Marcinkiewicz dostanie 5 tys alimentów. Uzasadnienie? "Powód przyznał, że zarabia...". Ogromna kwota
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fanizymiko

  Oceniono 66 razy 58

  Takie wyroki podważają sens instytucji małżeństwa. Nawet nie chodzi o Kazika tylko ogólnie o sytuację kiedy jedna dorosła osoba zostaje zobowiązana do utrzymywania innej dorosłej osoby po zakończeniu związku. Jak podział majątku wspólnie wytworzonego jest całkowicie zrozumiałe to alimentacja na byłego współmałżonka jest wręcz niemoralne.

 • Gość: Antoninka

  Oceniono 38 razy 28

  Isabel - sprytna bestyjka! Omotała, opętała. Wielka miłość wygasła. Kariera polityczna zrujnowana. Kaz, płacz i płać.

 • Gość: justa

  Oceniono 22 razy 20

  Isabel mowi że nie można łapać się na czułe słówka bez pokrycia. Widać wie że trzeba łapać się na czułe słówka + pokrycie ...

 • Gość: Eurotram

  Oceniono 20 razy 18

  Nie jestem sympatykiem Kazia,ale ten wyrok tylko dowodzi tego,że wreszcie trzeba zrobić SOLIDNĄ rozpierduchę w wydziałach rodzinnych polskich sądów,bo ich obsada w lwiej części jest mocno stronnicza (na korzyść kobiet) i ze sprawiedliwością nie ma nic wspólnego. Rozhisteryzowany,leniwy pasożyt dostał 5 koła tylko dlatego,że były mąż ma na tyle kasy,że można go wydoić. Normalnie by się jej kazali ogarnąć i wziąć do roboty,a tu jakimś cudem... I nie ma złudzeń: z taką kasą ani będzie myślała wziąć się za siebie! Zresztą już wina Marcinkiewicza za jej stan fizyczny jest co najmniej wątpliwa,bo sama OIDP przygrzała tym wozem...

 • krzywelustro

  Oceniono 22 razy 16

  "Zasądzone 5 tysięcy może wydać na (...) wynagrodzenie dla osoby, która się nią zaopiekuje" - czytamy w wyroku.

  Teraz słynna poetka nadzwyczaj pilnie poszukuje kogoś miłosiernego, kto za 5 tysięcy złotych miesięcznie się nią zaopiekuje, a w szczególności zadba, aby nie zarosła pajęczyną. Jako bonus proponuje stałą obecność w plotkarskich mediach.

 • Gość: BUSIA

  Oceniono 19 razy 15

  A gdzie on pracuje że taką kwotę zarabia!!!! nikt nie wie-b.ciekawe

 • Gość: maxieV6

  Oceniono 16 razy 12

  Panie Kazimierzu, proszę się nie przejmować, nie musi pan nic płacić, to przecież nie wyrok tylko prywatna opinia ludzi ubranych w togi...

 • krzywelustro

  Oceniono 20 razy 10

  I pomyśleć, że człowieka, który dał słodkiej idiotce zrobić z siebie takiego kretyna, Jarosław Zbawca desygnował kiedyś na premiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX