Niezależna: Maciej Stuhr "wyklaskany" w teatrze za żarty ze Smoleńska. Janda: Tendencyjne doniesienia

Maciej Stuhr został "wyklaskany" ze sceny w Teatrze Polonia? Taka informacja znalazła się na portalu Niezależna.pl. Publiczność miała w ten sposób wyrazić krytykę wystąpienia aktora podczas tegorocznych Orłów. Krystyna Janda zdementowała te doniesienia wyjaśniając, że "klaskała" jedna osoba i to ona została "wyklaskana" z sali przez publiczność.

Maciej Stuhr był niekwestionowaną gwiazdą gali rozdania Orłów. Pełnym dwuznaczności, celowych przejęzyczeń i politycznych aluzji przemówieniem, aktor wywołał głośną dyskusję. Głosy oburzonych nie milkną do dziś, o czym można było się przekonać podczas spektaklu "Boska" w Teatrze Polonia. Według relacji "Niezależnej", gdy aktor pojawił się na scenie, grupka widzów wstała i zaczęła klaskać, krzycząc "brawo!".

Kilka osób postanowiło nawiązać do nieco już zapomnianej tradycji nakazującej „wyklaskiwać” aktorów kolaborujących z okupantami. We wtorek podczas spektaklu „Boska” w Teatrze Polonia w Warszawie kilka osób w momencie kiedy na scenie pojawił się Maciej Stuhr wstało i zaczęło głośno klaskać i krzyczeć „Brawo!”. Był to, jak mówią rodzaj protestu wobec ostatnich wystąpień Macieja Stuhra, szczególnie tych dotyczących m.in. ofiar katastrofy smoleńskiej podczas ostatniej gali „Orłów”.
Krystyna Janda wyraźnie zdenerwowana akcją młodych ludzi przerwała spektakl i poprosiła ochronę o wyproszenie ich z teatru. Oni jednak postanowili opuścić budynek już wcześniej - pisze "Niezależna.pl".

Zupełnie inną wersję wydarzeń przedstawia "Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury". W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

Szanowni Państwo, chcieliśmy sprostować tendencyjne doniesienia w sprawie rzekomego wyklaskania pana Macieja Stuhra w Teatrze Polonia podczas spektaklu „Boska”. Zaczął klaskać jeden, bardzo starszy pan. Pani Janda, która była także na scenie, zapytała tego pana czy zamierza dalej przeszkadzać, po czym publiczność wyklaskała tego pana i wygoniła go z sali. Do pana podeszli bileterzy z prośbą o opuszczenie sali, a nie ochrona, potem spektakl kontynuowano bez przeszkód. Pozdrawiamy. Fundacja KJ Na Rzecz Kultury.

Szanowni Państwo chcieliśmy sprostować tendencyjne doniesienia w sprawie rzekomego wyklaskania, pana Macieja Stuhra w...

Opublikowany przez Krystyna Janda na 30 marca 2016

Przypomnijmy, że Stuhr w swoim przemówieniu wyśmiał określenie "Polacy drugiego sortu", wspomniał o żołnierzach wyklętych, Lechu Wałęsie i katastrofie smoleńskiej.

WJ

Więcej o:
Komentarze (193)
Niezależna: Maciej Stuhr "wyklaskany" w teatrze za żarty ze Smoleńska. Janda: Tendencyjne doniesienia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: dziadwawelski

  Oceniono 33 razy 27

  To pewnie stary UBek i towarzysz z libijskich kontraktów tego AKowskiego ubeka z Mokotowa ojca smoleńskich zuchów ;-))

 • Gość: Aniaka

  Oceniono 30 razy 26

  To była JEDNA osoba, która od razu została wyprowadzona. Takie rzeczy się zdarzają, czasem jakiś "dziadek" postanowi zostać gwiazdą wieczoru.

 • kata_marian

  Oceniono 24 razy 20

  Pisiarnia wysyla swoich przedstwicieli na spektakle
  w nadziei zlapania jako ruch in gremio nieco oglady.
  Z racji problemow z percepcja wyslannicy pisiarni czesto klaszcza
  w nieoczekiwanych momentach
  dzieki czemu na sali jest weselej
  i ogolnie sympatyczniej...

 • Gość: crueltruth

  Oceniono 23 razy 15

  Jest zakaz smiania sie z pisdzielcow. Zbiorowy onanizm kazdego 10 dnia miesiaca to nie powod do smiechu. A kto sie smieje ten zdrajca, niemiecki agent i animals!

 • gigigolo

  Oceniono 15 razy 13

  Taką to informację możecie przeczytać, zanim zaczniecie pisać swoje komentarze w tzw. 'niezależnej.pl'
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Regulamin Forum:
  Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  nie ma komentarzy niezgodnych z duchem redakcji i cenzora (moderatora)
  i tyle w temacie,

 • eltoronegro

  Oceniono 17 razy 13

  Czyli Radio Erewan u szczytu formy.

 • Gość: munaciello

  Oceniono 13 razy 11

  "Niepokorne" prześcigają się w manipulacjach...
  Wczoraj w "Panoramie": prezydent Obama podejmie prezydenta Dudę na obiedzie. Nie dojdzie do zapowiadanego oficjalnego spotkania Obama - Tusk. Uroczysty obiad będzie zorganizowany dla przywódców uczestniczących w szczycie.
  Z informacji dla "ciemnego ludu" wynika, jakoby Obama tylko Dudę podejmował obiadem. Nie wspomina się, że Tusk też będzie w tym obiedzie uczestniczył, podobnie jak i owi przywódcy, którzy, owszem, pojawiają się, ale tak, jakby mieli zjeść zupełnie inny obiad przeznaczony dla ogółu gości. Obiadek z prezydentem - tylko dla Du.py. I rzecz jasna ani słowa, że nie odbędzie się oficjalne spotkanie Obama - Duda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX